Hurdalıktan atölyeye, günün ganimetleri!

Jim Williams deyince aklımda kalan bir video vardı. Aradım buldum.

4.59 dakikadan sonra bir sahne var. Dağınıklık denince aklıma hep bu gelir.
Bu arada "Jim Williams" hakikaten bu işin duayeni idi. Yıllar önce vefat etti.

Bu nispeten düzenli hali gene. Herhalde çekim yapılacağı için biraz toplamış :katil2:

• Haha
Reactions: umk
Bu arada oradaki Tek 465 in bozuğu var bende. Günün birinde tamirine girişeceğim. Bendeki 465 düz modeli, ondaki 465B, multimetre özelliği falan var.

Bu seferde letgodan iki tane çekmece denk getirdim. ikisi 180₺ idi. İkisine toplam 8 dönerli tekerlek te alınca 280₺ maliyet ile altı çekmecem oldu. Bantları söküp tozlarını alınca tertemiz çıktı. Masa ile renk uyumunu yakalayamadım ama çalışma alanımı baya rahatlattı. Ben bu ikinci el işini baya sevdim. :)

Ekler

• 1.jpg
    1.jpg
    229.7 KB · Görüntüleme: 135
  • 2.jpg
    2.jpg
    634.3 KB · Görüntüleme: 142
Bu seferde letgodan iki tane çekmece denk getirdim. ikisi 180₺ idi. İkisine toplam 8 dönerli tekerlek te alınca 280₺ maliyet ile altı çekmecem oldu. Bantları söküp tozlarını alınca tertemiz çıktı. Masa ile renk uyumunu yakalayamadım ama çalışma alanımı baya rahatlattı. Ben bu ikinci el işini baya sevdim. :)
Çok ciddi bir eksiği var bunların malesef . Üzerinde üçgen biçimde ucu aşağı sarkan bir dantel örtü lazım.

O kırmızı yeşil mor çekmeceler nasıl birşey? Tam bana lazım olacak orta boy bir çekmeyece benziyor. Bende olanlar ya çok büyük ya çok küçük, iyi bir ara ölçü çekmeceye ihtiyacım var.

@taydin Zamanında bir milyoncu diye tabir edilen dükkanlardan almıştım. Şimdi de çok pahalı değildir(nispeten!). 3'lü gruplar halinde satılıyor.

Ekler

• cekmece.jpg
    cekmece.jpg
    260 KB · Görüntüleme: 102
  • cekmece 2.jpg
    cekmece 2.jpg
    548.7 KB · Görüntüleme: 101
@taydin Zamanında bir milyoncu diye tabir edilen dükkanlardan almıştım. Şimdi de çok pahalı değildir(nispeten!). 3'lü gruplar halinde satılıyor.
Bu konu ile ilgili bende bir ani paylaşayım. Evdeki zibilyon tane takım taklavatimi bir sandığa doldurmak yerine muhtelif küçük takım sandıklarına bölmek istedim. Milyoncu da istediğim ebatta sandıklara baktım 20 lira fiyatı ( 6 ay önce ) . Pahalı geldi . Oradan çıktım başka milyoncu da aynı ürün 7 lira . Oha dedim. Fiyat farkına bak . 21 liraya üç tane aldım aynı sandıktan. 7 liraya satan da kar ediyor . 20 liraya satanda . Nasıl çılgın bir kapitalizm anlayışı başlamış memlekette .

Son zamanlar pek vaktim olmadığından nadiren de olsa hurdalık ziyaretlerim oluyor. Son gidişimde güzel bir salyangoz fan ile üzerinde ATMEGA16L-8PU işlemci olan şu iki ganimeti buldum. Sadece işlemci 200 TL ve salyangoz fan 550 TL'ye satılıyormuş. Fan büyük bir yazıcıdan çıkmış, yazıcıyı sökerken de mürekkepleri çıkartmamışlar. Tabi ilk elime geldiğinde her yeri mürekkep olan fana etiketini söküp güzel bir köpük banyosu yaptım ve yağladım.

20221028_020341.jpg
20221028_021002.jpg
20221028_190614.jpg
20221028_190621.jpg
20221028_191620.jpg

Çok kalite bir kart.
Projelerde kullanılabilecek, kıymetli malzemeler...

Soğutucu, optolar, pic, röle, transistörler, eeprom, buzzer, varistörler, metal film dirençler, kondansatörler, diyotlar vs.vs...

Amasradaki maden faciasından beri @Under Ground paylaşımda bulunmamış inşallah sıkıntılı bir durum yoktur.

Bugün kendisiyle iletişime geçtim bir sorgulama sürecinden geçtik çok şükür iyiyim abi dedi. Rahatladım.

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back