Kitaplıklı Masa Projesi

Mini update... Işık saklayıcı (ne denirse artık) parçanın montajı...

1629226208358.png

Merhaba arkadaşlar çekmece kulpları hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı? şimdiden teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar çekmece kulpları hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı? şimdiden teşekkür ederim

Bauhause, koçtaş tarzı yerlerde bol bol model var. Oralara gidip yerinde inceleyebilirsin.

Beyaz tutkal ve işkence ile tutturmak yerine iç taraftan aşağıdaki parçaları kullanarak (vidalar dışarıdan görülmeyecek şekilde(küçük vida kullanarak)) birleştirseydiniz çok daha sağlam olurdu.

shopping

Beyaz tutkal ve işkence ile tutturmak yerine iç taraftan aşağıdaki parçaları kullanarak (vidalar dışarıdan görülmeyecek şekilde(küçük vida kullanarak)) birleştirseydiniz çok daha sağlam olurdu.
Aslında bunlardan kullanmayı düşünüyordum. Hatta bir miktar aldım da. Deneme yaptım. Parçaları tam hizalayıp montaj yapmak ev şartlarında zor. Havşalar bir tarafa çektiriyor. Eğri büğrü durdu. Açıklık kaldı... Böyle olunca yapıştırmaya karar verdim. Ayrıca kullandığım tutkal deniz tutkalı. Beyaz tutkaldan kat kat sağlamdır. Yani yine yapsam yine yapıştırırım. :)

Aslında bunlardan kullanmayı düşünüyordum. Hatta bir miktar aldım da. Deneme yaptım. Parçaları tam hizalayıp montaj yapmak ev şartlarında zor. Havşalar bir tarafa çektiriyor. Eğri büğrü durdu. Açıklık kaldı... Böyle olunca yapıştırmaya karar verdim. Ayrıca kullandığım tutkal deniz tutkalı. Beyaz tutkaldan kat kat sağlamdır. Yani yine yapsam yine yapıştırırım. :)
Yapışınca zaten gönyesine geliyor 3-4 tane o parçalardan koyup sağlamlamakta fayda var diye düşünüyorum.

O L'leri atarken vida merkezleme yapmaya çalışacağında eklediğin parçayı kaydırırsın. Köşeden çentik olur vs. Hiç elleme düşerse bakarsın.
Gardolabın altı çekmece üzeri tahta düşmüştü şarjlı vidalama ile bu parçaları kullanıp sabitledim vida uçları sivri hiç sorun olmadı. 50 yaşında ben tek başıma yapaldiysem herkes yapar.

Masadaki aydınlatma çok dengeli görünüyor. Işığı perdelemek güzel olmuş. Arkasında ne kullandın?

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back