Lastik şişirme tabancası tavsiye

Ucunu tıkayıp kompresöre bağlı basınç düşürücü ile kıyaslayabilirim.
Bu zimbirtiyi benzin istasyonundaki hava sisirme seysine baglamak icin aparat var midir? Onun gosterdigi ile bununki ayni mi bakabilirsiniz varsa oyle aparatlar.

PCL markanın şu ürünü var. Ama benzer 250 TL ye de tabancalar var. Eğer saatin kalite farkı ise bu para ödenir. Benim oksi asetilen kaynak setinde daha önce dandik bir basınç saati kullanmıştım, tamamen yanlış basınç gösteriyordu. Sonra Yıldız marka iyi bir saat aldım. Vakum pompasında da gene yanlış ölçen bir saat denk gelmişti. Neredeyse uzay seviyesinde vakum var, yani 1, saat 0.8 gösteriyor.

Hadi vakum saatinde tehlike yok, ama basınç saatinde doğru ölçüm önemli, yoksa birşeyler patlayabilir.

26129 eklentisine bak
Tabanca geldi, ama pek gözüm tutmadı. İncecik bir gövde ve kirli bir gösterge camı var. Yarın buna bir uç takıp deneyeyim bakalım.

26195 eklentisine bak
Bu ürün PCL markalı gibi durmuyor. Dikkat edersen verdiğim linklerde marka açıkça görünüyor.

Bu zimbirtiyi benzin istasyonundaki hava sisirme seysine baglamak icin aparat var midir? Onun gosterdigi ile bununki ayni mi bakabilirsiniz varsa oyle aparatlar.

Benzin istasyonlarında doğrudan sibop ucu var, buna takamazsın. Ama kompresörün basınç düşürücüsü bilinen bir marka, eğer yakın sonuç çıkıyorsa iyidir.

bende kompresör yok ama belki diy bişey yaparım diyerekten şunu aldım. hanım sordu, "hava basmak için aldım" diye esprisini de yaptım ;)
16987837919279114642320664151456.jpg

bende kompresör yok ama belki diy bişey yaparım diyerekten şunu aldım. hanım sordu, "hava basmak için aldım" diye esprisini de yaptım ;)26198 eklentisine bak

Lastiğin görünümünden yeterince hava bastığını anlayabiliyorsan bu da çok güzel iş görür. Ama bende o idrak pek yok. Hatta eşim lastik inik deyince ben baya bir süre tartıştım o lastik normal diye. Sonra yoldan geçenler de inik deyince artık çenemi kapattım :)

Lastiğin görünümünden yeterince hava bastığını anlayabiliyorsan bu da çok güzel iş görür. Ama bende o idrak pek yok. Hatta eşim lastik inik deyince ben baya bir süre tartıştım o lastik normal diye. Sonra yoldan geçenler de inik deyince artık çenemi kapattım :)
Lastikler inik olunca araba yayli Amerikan arabasi gibi oluyor yumusak yumusak. Lastikler patlamasa da oyle gitsek hep, ben oradan anliyorum. :D

@Alt 255 Bir önceki aracimda 13 jant lastikler vardı. Haliyle lastik yanakları daha kocamandı. Sürüşlerde yol konforu sağlama açısından çok iyi . Ama virajlara hızlı girince arabanın bilimum yerleri ben bu virajdan çıkmak istemiyorum der gibi arabanın dengesi bozuluyor. Şimdiki aracımda 16 jant lastik var . Durum tamamen tam tersi .

@Alt 255 Bir önceki aracimda 13 jant lastikler vardı. Haliyle lastik yanakları daha kocamandı. Sürüşlerde yol konforu sağlama açısından çok iyi . Ama virajlara hızlı girince arabanın bilimum yerleri ben bu virajdan çıkmak istemiyorum der gibi arabanın dengesi bozuluyor. Şimdiki aracımda 16 jant lastik var . Durum tamamen tam tersi .
19'' lasitk/jant ile sanki yolda bizi sürüklüyorlar gibi gidiyorduk.
Görüntü çok güzeldi fakat yoldaki en ufak taş parçasını hissediyorduk.

Forum istatistikleri

Konular
5,922
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back