Lehimleme standi icin tavsiye

ozkanusta81

Yeni Üye
Arkadaslar çok pahalı olmayan lehimleme standi alacam içinde mercek de olacak kullanan tavsiye edecek olan var mi

Ben ikisini de kullanmiyorum. USB mikroskop ve su var. Bana daha kullanisli geliyor. USB mikroskoplar telefon ile de calisiyor. Amator isler icin kendinden ekranli, pahali mikroskoplara gerek yok yani.

Telefon anakarti ya da kendinyap arduino kartlari gibi cok kucuk kartlarla ugrasacaksaniz su ikisinden biri alinabilir.

Ya da soyle yapabilirsiniz. 2 mm celik tel ya da 3 mm aluminyum alin hirdavatcidan, uclarina krokodil takip bir tahtaya monte edin. Krokodillere de isi ile daralan makaron gecirin, PCB'ye zarar vermesin. Hem kucuk hem buyuk PCB'leri tasir iki uc tanesi. Bir tane de USB mikroskop alin. Yukarda belirttigim tutucu elimde olmasa ben oyle yapardim.

Son düzenleme:

Açıklama​

Teknik özellikler Büyüteç mercek boyutu: 85mm ve 21mmBüyütme: 2.5X (6 diyoptri) + 4X (12 diyoptri)Mercek malzemesi: optik camLED kaynağı: 16 adet MSD LEDStand boyutları: 178x178mmBüyüteç kolu uzunluğu: 265mmTimsah klips uzunlukları: 290mmMil tutucu boyutu: (T) 10 x (L) 170mm x (W) 185mmGüç pil: 4 adet x 1.5 V AA pil (dahil değildir)Güç adaptörü: DC6V 0.5A adaptör (dahil değildir) Aksesuarlar ürüne ait değildir Temsilidir.

Özellikler ve ayrıntılar​

• Büyüteç mercek boyutu: 85mm ve 21mm
  • Büyütme: 2.5X (6 diyoptri) + 4X (12 diyoptri)
  • Mercek malzemesi: optik cam
  • LED kaynağı: 16 adet MSD LED
  • Stand boyutları: 178x178mm - Büyüteç kolu uzunluğu: 265mm - Timsah klips uzunlukları: 290mm - Mil tutucu boyutu: (T) 10 x (L) 170mm x (W) 185mm

Ekler

• Screenshot_20230924_202029_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20230924_202029_Amazon Shopping.jpg
    438.5 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_20230924_202019_Amazon Shopping.jpg
    Screenshot_20230924_202019_Amazon Shopping.jpg
    392 KB · Görüntüleme: 67
Arka kısmında lehim makarası ve güç için hem pil ve adaptor olmasi diğerlerinden sanki farklı kıldı gibi salı gelir kargodan artık deneyip bakicaz

Forum istatistikleri

Konular
5,879
Üyeler
2,488
Son üye
ilter

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back