Mesajlarım forumda geç görünüyor

mekatronik.org alan adının altında başka şeyler de olacak ileride o yüzden alt dizinlere ayırmak bana daha mantıklı geldi. Mesela yakında elektronik komponent envanter yazılımını hizmete alacağız ve muhtemelen o da mekatronik.org/envanter falan olacak.

Bu şekilde birkaç alt dizin olduktan sonra da mekatronik.org anasayfasından bu alt bölümlere yönlendiren başlıklar koyarız. Şu andaki blog hiçbir işe yaramıyor zaten. Boyuna spamciler viyagra satmaya çalışıyor :katil2:

/envanter yine olsun. Ana dizin(index) direk foruma girsin. Yukarıdaki başlıklara "Envanter" eklersin forumda.

Ana sitenin farklı bir içerik olması daha yararlı olmaz mı? Mesela şöyle birşey düşünüyorum. Ana sitede bir WIKI sayfası olsun, orada kitap tavsiyeleri, faydalı internet siteleri gibi bilgiler koysak. Gene orada makaleler başlığı olsa ve orada da ayrıntılı, ileri seviyede makaleler koysak. Ama site hazırlama konusunda hiç tecrübem olmadığı için maksimum verilmi birşeyi ben hazırlayamam. Umarım bir gönüllü çıkar :)

Wordpress bu iş için biçilmiş kaftan gibime geliyor abi.

Ana sitenin farklı bir içerik olması daha yararlı olmaz mı? Mesela şöyle birşey düşünüyorum. Ana sitede bir WIKI sayfası olsun, orada kitap tavsiyeleri, faydalı internet siteleri gibi bilgiler koysak. Gene orada makaleler başlığı olsa ve orada da ayrıntılı, ileri seviyede makaleler koysak. Ama site hazırlama konusunda hiç tecrübem olmadığı için maksimum verilmi birşeyi ben hazırlayamam. Umarım bir gönüllü çıkar :)
Kesinlikle aynı fikirdeyim, bunu bir ağaç gibi düşünmek gerekir. Dalları beslendikçe ve zamanla gelişecek. Acele etmemek lazım. Malum zaman yönetimi hepimiz için sorun. Yetmiyor, yetmiyor, yetmiyor! :D

Aynı durum bende de var.

"This message is awaiting moderator approval, and is invisible to normal visitors"

Yönetici onayı istediğine dair bir uyarı veriyor.

Aynı durum bende de var.

"This message is awaiting moderator approval, and is invisible to normal visitors"

Herhalde forum gönderdiğiniz cevapta spam olabilecek bir şey buldu. Şuan cevabınız yayınlanmış durumda.

Aynı durum bende de var.

İlk mesajlarında bolca link olduğu için herhalde spam skoru yüksek çıktı. Mesaj sayın biraz artınca artık bu sorun olmaktan çıkar ve istediğin kadar link ekleyebilirsin. Ama sorun devam ediyorsa bilgi ver, inceleyelim.

Şimdi bu mesajı yazıyorum.
3sn içinde görmezsem, alta yazarım.
1sn sürmedi :D

Sanırım Timur beyin de bahsettiği gibi Bayes filtresine takılmış olabilir. Ancak arka planda yapay zeka yazılımı da çalışıyor olabilir.

Zaten Javascript üzerine kurulu sayfalar, özellikle yazılımı siz geliştirmemişseniz oldukça güvenlik açığı oluşturuyor.

Google arama verilerinizi inceleyin. Seneler önce yaptığınız aramaların saklandığını görebilirsiniz. Eğer bunları silmeye çalışırsanız, aslında silinmediğini öğrenebilirsiniz.

Bu veriler söylediklerine göre sadece anonim hale getiriliyormuş.

Javascript kullandığınızda tarayıcının tuval özelliğini kullanıyorsunuz. Bu da ekrana basit bir şekil çiziyor.

Ama kullandığınız cihazın özelliklerine göre bu resim farklı olabiliyor. Bu resimden tekli bir anahtar oluşturuyorlar. Buna tuval parmak izi "canvas finger printing" deniliyor.

Bu bilgilerle cihazını benzersiz olarak takip edebiliyorlar. Buna da tarayıcı parmak izi deniliyor.

Anlatılanlara göre tor gibi güvenli bir tarayıcı, VPN vs.. kullansanız, ya da IP adresi değişikliği yapsanız dahi takip edilebiliyorsunuz.

Tarayıcı parmak izinin nasıl takip edildiğini denemek isterseniz bu sayfalara bakabilirsiniz.

https://whoer.net

https://coveryourtracks.eff.org

https://browserleaks.com/canvas

Bu bağlantıların güvenli olup olmadığı konusunda bir fikrim yok. O nedenle deneyip denememek sizin tercihiniz.

Diyelim ki Ali sarı spor arabalarına çok meraklı.

Arama motoruna belirli arama kelimeleri giriyor.

Eğer yukarıda izah etmeye çalıştığım tarayıcı parmak izi, masraf kullanan "heuristic" arama algoritmaları ile birleşirse; tahminime göre siz oturum açsanız da, açmasanız da arama motoruna yazdığınız tüm bilgiler kaydedilebilir.

Forum istatistikleri

Konular
5,815
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back