Motorobit Çilesi

20240303_165111.jpg

Bahsedilen konuyu anlamadan cevap vermiş. Okumamış bile.

Siparişlerin çıkışında problem var. Çorba olarak çıkıyor

1.mesajın sadece ilk cümlesini okumuş yada işine geldiği kısma cevap vermiş.

Copy paste.... ilgisiz alakasız cevap.

Bu mesajı okuyorlar ise alısverişlerimde artık ciddi olmadıkları için onları tercih etmeyeceğim.

Bu kafadaki saticı sipariş edilen ürünler yerine çerçöp gönderebilir. Salatalık...

Bu motorobit ve direnc net diye saticlar, yav ikisininde alisveris mantigi ayni, siteden nasil urun arayacaksin ki, illa hepsinden 5 10 doldur mantigiyla alis veris yapilir. Aradigini bulamiyorsun ki. :kizgin3:

Bence bunlarin en buyuk sorunu su;

Atiyorum belki tutar :katil1:
Yillar yillar once bir web sitesi yaptiriyorlar, o gunun sartlarinda web sitesini yapan tasarlayan arama motorunu esnek tasarlamiyor veya ucrete bindirme yapacagindan firmalar ne gerek var o kadar cesit olmaz diyor, yillar geciyor urun sayisi o kadar fazlalasiyor ki, bugun ayni database e farkli bir program inanilmaz yekun tutuyor. Eski programi yapanlara da ulasamiyorlar. Hazir web sayfasi da alamiyor, database i bastan girmeleri gerekecek.

Dusunsenize , asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik, :katil2:

zamanında direnc.net'in kadıköydeki perakende mağazasından step motor kontrol modülleri almıştım. taktım denedim çalışmıyor daha sonra incelediğimde modüle bir üretim hatası olduğunu fark ettim kısaca öyle çalışması mümkün değildi. neyse dükkana geri gittim modüllerin çalışmaığını bunun yerine farklı bir ürün alacağımı söyledim. bak bunlar arızalı kesin diye ısrar ederek tezgahtara verdim. tak diye parça kutusunun içine geri attı. yahu bunlar arızalı oraya atma geri gelecek diyorum. yok biz onu sonra alıcaz diyerek geçiştirdi. tabii ki almayacaklar.

ucuz olsun diye çoluk çocukla iş yapılırsa böyle sonuçları oluyor. bu konuda genç olmalarına rağmen kurulduğu günden itibaren iş disiplinini hiç kaybetmeyen firma robotistan. onların da aynı ürün olmasına rağmen fiyatları daha pahalı.

iş disiplinini hiç kaybetmeyen firma robotistan. onların da aynı ürün olmasına rağmen fiyatları daha pahalı.

Ben bu firmaların hiçbiri hakkında birkaç sipariş dışında yoğun ticaret yapmadım dolayısıyla doğrudan bir tecrübem yok. "Pahalı" tanımına istinaden şunu belirtme ihtiyacı hissettim.

Toplamda bozuk ürün iteleme + usulsuzlük + sağlam ürünlerin maliyetiyle, işini düzgün yapan firmanın üstlendiği bozuk ürünlerdeki fire payı, usulune uygun ticaretin ek maliyeti ile nasıl aynı olsun?

Bu ikisini karşılaştırıp işini düzgün yapan adama "pahalı" demek doğru bir yaklaşım değil. Belki düzgün iki firma arasındaki rekabete göre fiyattın ucuz-pahalı olduğunu söylemek daha uygun olur.

Bu durum şu açıdan bence çok önemli. Doğru karşılaştırma yapmadığımızda, müşteri olarak da uzun vadede bindiğimiz dalı kesmiş oluyoruz. Düzgün iş yapan firmaya "pahalı" dersek potansiyel müşterilerce tercih edilmez, bu durumda ortalık düzgün iş yapmayan firmalara kalır...

Ben bu firmaların hiçbiri hakkında birkaç sipariş dışında yoğun ticaret yapmadım dolayısıyla doğrudan bir tecrübem yok. "Pahalı" tanımına istinaden şunu belirtme ihtiyacı hissettim.

Toplamda bozuk ürün iteleme + usulsuzlük + sağlam ürünlerin maliyetiyle, işini düzgün yapan firmanın üstlendiği bozuk ürünlerdeki fire payı, usulune uygun ticaretin ek maliyeti ile nasıl aynı olsun?

Bu ikisini karşılaştırıp işini düzgün yapan adama "pahalı" demek doğru bir yaklaşım değil. Belki düzgün iki firma arasındaki rekabete göre fiyattın ucuz-pahalı olduğunu söylemek daha uygun olur.

Bu durum şu açıdan bence çok önemli. Doğru karşılaştırma yapmadığımızda, müşteri olarak da uzun vadede bindiğimiz dalı kesmiş oluyoruz. Düzgün iş yapan firmaya "pahalı" dersek potansiyel müşterilerce tercih edilmez, bu durumda ortalık düzgün iş yapmayan firmalara kalır...
nasıl yorumladığınız önemli. ben burada pahalı kelimesini olumsuz olarak kullanmıyorum. pahalı demek fiyatı diğer bir fiyata göre yüksek demektir. fahiş fiyatla satıyorlar deseydim bu olumsuz olurdu.

robotistanda da sorun çıkıyor. geçen icm20948 modul satın aldım bir tane imu kart 800tl iş için acil lazımdı fiyatına bakmadım. malzeme geldiğinde üzerindeki chip eski nesil mpu9250 çıktı. müşteri hizmetlerine ulaşıp bildirdim iade kaydı oluşturduk. malzeme geri gitti ücret iade edildi. yani gene sorun çıkabiliyor ama sorun çıktığında süreç biraz daha kolay ilerliyor.

bir de şu var düzgün iş yapmanın kabul edilebilir bedeli nedir %10 mu, %40 mı ? yani daha iyi müşteri hizmetleri ve 0850 li numarası var diye aynı malzemeye %50 fazla veriyorsak bu kabul edilebilir mi ? bunlar da hep yoruma açık mevzular.

E-komponent tan bir alis veris yaptim, varya helal olsun. Bugun beni arayip dedilerki urunler geldi, sizin belirttiginiz adrese mi gonderelim yoksa baska bir adrese mi dediler, Dedim yuhh. :avare1: Hemen yeni adres verdim. 10 numara 5 yildiz. :saril:

ben motorobitten birkaç defa alışveriş yaptım açıkçası gayet memnunum hem başka firmalada olmayan niş ürünler olabiliyor hem fiyatlar uygun sayılır
geçenlerde bir sipariş verdim kargoyu karıştırmışlar iletişime geçtim hemen sorunumu çözdüler 3 kuruşluk eksik malzemeyi sonradan kargoladılar ilk siparişte yanlış gelen parçayı da hediye ettiler muşteri memnuniyeti için verdiğim siparişte bence kar etmeyi bırakın epey zarar ettiler zaten son siparişim haricinde hiç problem yaşamadım bu taşınma kaynaklı sorunlar sistem rayına oturunca çözülecektir diye düşünüyorum

Ozdisan i da unutmamak lazim, gece 00:40 ta alisveris yaptim, oglen kargoya vermisler :saril:
2024-04-06_19-47.jpg

E-komponent tan bir alis veris yaptim, varya helal olsun. Bugun beni arayip dedilerki urunler geldi, sizin belirttiginiz adrese mi gonderelim yoksa baska bir adrese mi dediler, Dedim yuhh. :avare1: Hemen yeni adres verdim. 10 numara 5 yildiz. :saril:
2024-04-08_20-30.jpg

whatsapp tan e komponent a bugun boyle bir mesaj attim.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back