Proteusla Ses ile Sırayla Yanan Ledler

Merhaba arkadaşlar bilgisayarlı baskı devre tasarımı final sınavım yardımcı olur musunuz?

Sese duyarlı led.jpg

Last edited by a moderator:
Merhaba, foruma hoş geldin. Proteus ile önce devreyi kur. Devreyi kurarken takıldığın yerleri de sor. Forumda Proteus kullanan çok sayıda üye var, sorularına cevap alırsın mutlaka. Kurduktan sonra da simulasyonunu yapalım.

Komponent üzerinde sağ tıklayıp Edit component dersen aşağıdaki dialog çıkıyor. R1 komponent referansı (adı), 10k da komponentin değeri.

1704917366693.png

Hiç bir şey yapmazsanız ya da "R" harfini
ohm olarak kabul eder.
100 ya da 100r, 100Ω kabul edilir.

Proteus dosyasını paylaş bir kontrol edelim. Devrenin bağlantıları doğru gibi, ama opamp beslemeleri otomatik bağlı mı şimdi emin olamadım. Muhtemelen bağlıdır ama bir kontrol edelim.

Proteus mecburi mi?
C1 yanlış bağlı. B1 eksi ucu genel
şaseye bağlanmalı. Opamp beslemeleri
unutulmuş.
Simülasyon yapmayacaksanız, EasyEDA
kullanmanızı öneriyorum.

Son düzenleme:
Arşivde şöyle bir çalışmam vardı. İşinize yarar mı? Sesi açarak dinleyiniz.

Çiziminiz resim olarak paylaşırsanız, daha
fazla yardım alabilirsiniz.
Zira herkes ilgili programı kullanmıyor
olabilir.

Opamp'lerin beslemelerini bağlamamışsın. Onları da bağlayıp simulatörü çalıştırmayı dene.

B1 ile C1 'i silin. Negatif hat üzerine
GND ekleyin.
B1 ve C1 'i buna göre
yenidenb ağlayın.
Besleme ve besleme kondansatörü
bağlantısını öğrenin.
PCB çizecekseniz 4027 nin besleme
bağlantılarını kontrol edin.

Son düzenleme:
hocam ben baskı devre halinde yapacağım herşeyi tamamladım ama bir kısımda hata veriyor

1705003045729.png

1705003072551.png

Autorouter kullanma zaten. Kendin çiz hatları.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back