Siglent SDG2042X hackleme

2.01.01.35R3B2 sürümü üstüne çıkamadım.

Bendekinin versiyonu bu.
WhatsApp Image 2024-03-25 at 18.36.35.jpeg

SDG1000x ve SDG2000x'lerde buton ve encoder konusunda genel bir sıkıntı var.
Nasıl bir sıkıntı? Sıkıntı olduğunu nasıl test edeyim?

Cihazın bant genişliğini arttırıyorsun. Başka bir avantajı yok.

Bant genişliği artınca farkeden ne oluyor?

Bilmemek ayıp değil valla öğrenmemek ayıp. :D
Bir bant geçiren filtre tasarımı yaptın ve bunu test etmek istiyorsun ama senin sinyal kaynağın daha o bantlara çıkamıyorsa nasıl test edeceksin? Sadece bant geçiren değil alçak geçiren yüksek geçiren vb.

Bu filtreleri tasarlamamışta olabilirsin arızalı bir filtre bloğuna sinyal girip çıktısına bakıp iş yapıp yapmadığını gözlemleyebilirsin tamir gerçekleştirebilirsin.

Tabi bu cihazlar keyfi dalga formuda ( Standart dışı, örnek : gürültü) üretebiliyor zaten bu cihazın güzel tarafıda bu.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,851
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back