Sorunlu jumper kablolar

Bu ikiside olmaz. Pabucu içe kıvırıp kabloya gömmesi lazım. Yoksa kargaburun ile de sıkarım.

İki seferde sıkmak sorun olmaz. Yeterki ikisini de içe kıvırıp kabloya gömebilsin. Bunu yapar mı?
Bende aşağıdaki var. Bu görevini gayet iyi yapıyor. Senin sorduğunu hiç kullanmadığım için birşey söyleyemeyeceğim.

Su urun icin fikrinizi alabilir miyim? 0.5 - 6 mm2 demis. 10mm2'ye kareye cikmiyor ama hobi vb icin is gorur mu?

Vcelink bildiğim bir marka değil ama bir hobici için iş görür gibi duruyor. Bu tip şeyleri kullanmadan bilmek mümkün değil. Görüntüde hepsi birbirinin aynısı ama kullanımda hepsi aynı olmuyor. Ama çok sık kullanılmayacaksa büyük sorun olmayacağını sanıyorum. En fazla biri tek seferde düzgün sıkarken diğeri biraz uğraştırır. Someline pense hoşuma gitti, yanında gelen sette güzel. Bundan sonra sıkma pensesi olarak someline'ı gönül rahatlığıyla alabilirim.

Telefon deyince ben de 30 - 40K falan sandim. Alt tarafi 6K imis. O paraya orta halli telefon var mi ki? :dusun2:

Edit : Ahaha, bana da telefon lazim. Kasap mal derdinde koyun can derdinde olmus, ben de telefon var mi ki diye soruyorum. :D
xiaomi poco serisi 5.500 dü geçen ay aldım anneme

poco c40

Someline 1810S sıkma pensesi elime ulaştı. Sağlam görünen bir yapısı var.
Benim gibi kırk yılda bir lazım olacak birine çok uzun yıllar hizmet eder gibi duruyor.

Konnektör sıkılığını kuvvet yöntemi ile ayarlayamıyorsunuz. Cırcırlı yapısı var. Birkez sıktımı sonuna kadar sıkmadan geri açılmıyor. Ama üzerinde + ve - ile işaretlenmiş küçük bir dişli var. Oradan gerekli sertlik ayarlanabiliyor gibi görünüyor.

Organizer kutusuda hoş görünüyor. Bölmeler isteğe göre şekillendirilebiliyor. Kutunun tek kötü yanı menteşeli olmaması. Sürekli aç kapa yapılması halinde bir süre sonra kopacaktır. O sorunuda iki plastik menteşe ile çözeriz.

20231228_184702.jpg
20231228_184719.jpg
20231228_184642.jpg
20231228_184613.jpg
20231228_184543.jpg
20231228_184518.jpg

Şuanda en yumuşakta. İlk pabucu sıktığımda durumu değerlendirir ona göre ayarlarım artık.

Kutu kapagi kopmasin diye tel gomulebilir plastik icine. Uzerine boya ya da folyo falan yapistirilirsa cok siritmaz.

Kutu kapagi kopmasin diye tel gomulebilir plastik icine. Uzerine boya ya da folyo falan yapistirilirsa cok siritmaz.

Valla öyle çok sık kullanmayacağım için o kapağın kopması bile 10 yılı bulabilir. Ben burada tam bir Türk gibi davranacağım. "Çalışıyorsa elleme, bozulunca tamir ederiz" :D

Yav hep bir adım öndeler. 800tl iken 500 olsa da alsak diyorduk, şimdi 1500tl, 800 olsa da alsak diyoruz. İnsanları soymanın çok güzel yolunu bulmuşlar ama nasıl oluyorda milyonlarca çeşit üründe bu istikrarı sağlıyorlar hayret. Sade pense olsa gözü karartıp alacağım da 6 renk x 15m kablo alacağım 300₺. Dupont konnektör alacağım daha bakmadım fiyatına. Bu gidişle 2000₺ lik olacağım durduk yere.

Resimde gördüğün - göremediğin bütün kablolar tek tek sıkılacak. Belki Seri üretim değil ama kargaburun gibi birşeyle de uğraşılmayacak kadar fazla.

24026 eklentisine bak
tower : Golf Kilo November Zero Seven, hold at your current position. Expect further instructions shortly.
cleared to land on runway 2. Wind is calm. Welcome back.

tower : Golf Kilo November Zero Seven, hold at your current position. Expect further instructions shortly.
cleared to land on runway 2. Wind is calm. Welcome back.
Uykun gelmiş, gah yat. Zabah iş var.

• Beğen
Reactions: nt
Bu tip penselerde yaylı tırnak olur (gönderdiğiniz fotoğrafta "Release" yazısının yanında ok işaretiyle gösterilen olması lazım), onu yukarı bastırırsanız çene boşa çıkar.
Böyle bir ayar olduğuna inancım tamdı. Ama ilk anda çözemedim. Aydınlattığın için teşekkür ederim. :)

Abim ahşap bir masa almak istedi. Zamanında 2.000₺ yada 3.000₺ istemişler. Eli de yatkındır. Bunu ben yaparım dedi.
Ne lazım? Testere, zımpara, yapıştırıcı, matkap derken malzeme toplamaya başladı. Bir masa, arkasından sehpa, oturak derken iş büyüdü.
Şimdi atelyesinde yaklaşık 20 ton ahşap, işlenmeyi bekleyen 25 tane masa, satılmayı bekleyen masa-sehpa gibi 7-8 tane hazır ürün, hizar, kalınlık makinası ve bilumum ahşap işleme techizatı var. Ama vakti yok.
Bazen geriye dönüp diyor. O masayı alsaydım diye :katil2: :katil2: :katil2: .

Uzun lafın kısası bir yerden başlarken plan yapıp başlamak lazım. Keyif ise keyif için, iş ise iş için. İkisi beraber gidebiliyorsa ne ala.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back