Ubuntu Kurulumu

Ubuntun bir eksikliği mouse tekerleğinin tuşuna basınca aşşağı yukarı gezeceğimiz ortam oluşmuyor tekerleği sürmekten parmağım ağrıdı
Onun da vardır bir yolu. Zamanla çözersin.

Ekran görüntüsü 2022-04-07 08-08-23.png

eklediğim kartlar içinde windows'a göre çok hızlı derliyor bunu w10'da derlesem en az 30 saniye sürüyordu 10 saniye olmadan derledi

Halletim abi ya bunun biosu oyun menüsü gibi kayboluyorsun içinde.
Aslında benim bilgisayarımın sadece kasasında monster yazıyor kalan her tarafı clevo.
Anakartında dahi clevo fabrikasına ait barkod var.
Clevo bios'u çok güzel o eski gri mavi şekli var onu kursammı diye düşünmüyor değilim

Ekler

• WhatsApp Image 2022-04-07 at 08.33.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-07 at 08.33.16 (1).jpeg
    178.9 KB · Görüntüleme: 85
  • WhatsApp Image 2022-04-07 at 08.33.16.jpeg
    WhatsApp Image 2022-04-07 at 08.33.16.jpeg
    227.5 KB · Görüntüleme: 83
Başka bir sorun var. Blink'in derlenmesi bende anında oluyor.
STM32f103c için derliyorum abi arduino kartları için her program derlemem 5 saniyeden fazla sürmüyor ubuntuda.
Ama stm,pico,esp gibi kartlar için derlerken 10 saniye civarında sürüyor.

linux_easyeda.png

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back