USB IZOLATOR YAPIYORUZ

HK.png

Proje hazır

Adum olanlar PLL'yi ayaklandırmak için kristal ihtiyacı duyuyor 211'de böyle bir gereklilik yok.

Konuyu yeni gordum. Benim de USB izolasyonuna ihtiyacim var.

Fakat ADUM tarzi cipler isimi gorurmu bilmiyorum.

Soyleki;

USB izolatorun bir tarafindan 220v'u girip izolatoru patlattigimda karsi tarafta en kucuk ariza olusmasin.

Konuyu yeni gordum. Benim de USB izolasyonuna ihtiyacim var.

Fakat ADUM tarzi cipler isimi gorurmu bilmiyorum.

Soyleki;

USB izolatorun bir tarafindan 220v'u girip izolatoru patlattigimda karsi tarafta en kucuk ariza olusmasin.
Amacımız tamamen bu zaten abi.
çalıştığımız makineyi tehlikeye atmadan rahataça çalışmak.

Senide yazalım mı abi projeye?

Şemamızın giriş kısmı bu.
sch_00.png

kalite için kusura bakmayın win10 boyle yapıyor kırpınca.

Eger cipli tasarim yapacaksaniz bana uymaz.

Motor suruculerden biliyorum optolar bile istedigim amaca hizmet edemiyor. Illaki transformatorle yapmak gerek.

Opto tarzi bir urun 220v u yediginde cip patlarken o pat sesi cikip etrafa flash isigi gibi bir isigin ciktigi kisacik ana odaklanirsak;

O anda bir plazma olusuyor. (Ark kaynagindaki plazma gibi) Plazmanin boyu o anda dip bacakli optonun led tarafina kadar uzayabiliyor.
Plazma dedigimiz direnci cok dusuk iyonize olmus gaz.

Haliyle o pat aninda ariza led tarafinda da ilerliyor.

Opto vs dogru izolasyon yapiyor fakat her sey yolunda ise yapiyor. Eger optoyu patlatacak bir durum varsa o 5kV izolasyon gerilimi vs hikaye oluyor.

O yuzden ben transformatorlu istiyorum. Fakat bu da bidirectinal hatlarda ciddi bir tasarim.

Cok kafa yormadim ama mumkun.

Yani yapilacak cihazin 220v potansiyel altinda izolasyon yaparak calismasi cok onemli degil. Onemli olan USB portun PC den uzak tarafina 220v u dayadigimda tamam izolator gumlesin ama ariza PC tarafinda gecmesin.

Onemli olan bu.

Şemamızın giriş kısmı bu.
20474 eklentisine bak
kalite için kusura bakmayın win10 boyle yapıyor kırpınca.
Kaliteden ziyade şemayı mümkün olduğunca tek parça çiz. İlla herşeyin b*kunu çıkaracaksın. Kapasitörleri filan şemdan ayırıp artı eksi vermek nedir yav? :katil2:

Kaliteden ziyade şemayı mümkün olduğunca tek parça çiz. İlla herşeyin b*kunu çıkaracaksın. Kapasitörleri filan şemdan ayırıp artı eksi vermek nedir yav? :katil2:
flag.png

E-PLAN'daki ek şekli gelmeyene kadar flag kullanmaya devam.
Bu ek şekli standart olanı, noktalı olan güzel değil.

MALIYET;
1x ISOUSB
2x TPYE-C CONN. == 60 1x = 30
2x USBLC6 == 36 1x = 18
3x D5 TAVSIYEM:15819 == 1.50 1x = 0.50
46x KUTUPSUZ KAPASITE == 133,85 1x = 0.91
38x 1/4W DIRENC == 3.74 1x = 0.11
1x TPS2111 ??
1x 2 WAY VOLTAGE ISOLATOR ==126,52
2x FERRITE COIL == 1,46 1x=0.73
2x ACM7060 == 60 1x = 30
2x LMR1010 ??
2x 2.2uH == 4 1x 2

+
-------------
425

ISOUSB,TPS2111,LMR1010,PCB,KUTU HARİÇ

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,477
Son üye
krmz

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back