TS101 Havya

athenas0arrows

Aktif Üye
Miniware firması TS100 ve TS80P den sonra TS101 modelini de piyasaya sürmüş TS100 ile aynı havya uçlarını kullanıyor hem DC soket hem de Type-C soketinden güç beslemesi ile çalışabiliyor
TS101详情页EN-1.jpg
Screenshot_20.jpg

TS100 max 65w ile çalışabilirken TS101 90w ile çalışabiliyor garip kısım dc soketi üzerinden değil type-c pd destekli soketi üzerinden 90w kabul etmesi 90w type-c pd destekli adaptör bulmak biraz zor kendi sitesindeki aliexpress ilanında havya ile beraberinde 24v 3A (72W) adaptör ile beraber satılıyor gümrük vergileri ile Türkiye'den TS100 almaktan daha hesaplı

Sizce TS101 bu özellikleri ve fiyatı ile istasyonlu benzer fiyattaki havyalar içerisinde nasıl

İncelemek isteyenler için site linki

Beklentiye bağlı bu kadar başarılı olmasa da SH72 diye ekransız trimpot ayarlı bir havya var en çok ruslar almış ve incelemiş internette. Portatif havya konusunda bence baya iyi. Bunun kadar iyi olmasa da fiyat olarak çok rekabetçi. Tek sıkıntı TR'de uç satışı olmayabilir TS100 için uç var az çok.

Bu serinin birçok incelemesi var youtube'da. Herkes iyi şeyler söylüyor. Baya uç çeşidi de var.

Bende TS80P var. Şimdi adaptörüne taktım ve keski ucunu kullanarak bir PCB ye doğrudan lehimli olan MOSFET'i 15 saniyede yumuşattı ve kaldırdı. Eğer belli işlere özgün özel uç ihtiyacın olmayacaksa pişman etmeyecek bir ürün.

IMG_20230209_232234.jpg

Miniware firması TS100 ve TS80P den sonra TS101 modelini de piyasaya sürmüş TS100 ile aynı havya uçlarını kullanıyor hem DC soket hem de Type-C soketinden güç beslemesi ile çalışabiliyor
22138 eklentisine bak22139 eklentisine bak

TS100 max 65w ile çalışabilirken TS101 90w ile çalışabiliyor garip kısım dc soketi üzerinden değil type-c pd destekli soketi üzerinden 90w kabul etmesi 90w type-c pd destekli adaptör bulmak biraz zor kendi sitesindeki aliexpress ilanında havya ile beraberinde 24v 3A (72W) adaptör ile beraber satılıyor gümrük vergileri ile Türkiye'den TS100 almaktan daha hesaplı

Sizce TS101 bu özellikleri ve fiyatı ile istasyonlu benzer fiyattaki havyalar içerisinde nasıl

İncelemek isteyenler için site linki
Geçen kendi 2 yıl önce aldığım eski ts100'me ironOS açık kaynaklı firmware indirip kurdum. Oarda gözüme ilişen bir not vardı. miniware firması artık kopya stm32 işlemcisi kullanıyor bu yüzden custom açık kaynaklı ironOS yüklemekte sıkıntı çıkarıyormuş. Eğer üretici yazılımı kullanacaksanız sorun yok ancak ben bu custom firimware'i daha çok beğendim çok detaylı ayar yapabiliyorsunuz. Mesela orjinal yazılımda olmayan havyanın çektiği watt ve volt bilgilieri, watt belirleme, boost lehimleme ekran parlaklığı ayarı Türkçe menü v.s var. Alternatif olarak Aliexpreste jbc uç kullanan taşınabilir havyalar var onlara bakabilirsiniz veya klon ts100'ler de var.

Geçen kendi 2 yıl önce aldığım eski ts100'me ironOS açık kaynaklı firmware indirip kurdum. Oarda gözüme ilişen bir not vardı. miniware firması artık kopya stm32 işlemcisi kullanıyor bu yüzden custom açık kaynaklı ironOS yüklemekte sıkıntı çıkarıyormuş. Eğer üretici yazılımı kullanacaksanız sorun yok ancak ben bu custom firimware'i daha çok beğendim çok detaylı ayar yapabiliyorsunuz. Mesela orjinal yazılımda olmayan havyanın çektiği watt ve volt bilgilieri, watt belirleme, boost lehimleme ekran parlaklığı ayarı Türkçe menü v.s var. Alternatif olarak Aliexpreste jbc uç kullanan taşınabilir havyalar var onlara bakabilirsiniz veya klon ts100'ler de var.
İronOS'u inceledim havyaya kattığı özellikleri çok kapsamlı dediğiniz gibi kendileri de TS100 için tavsiye edilmeyen listesine almışlar yükleme hatalarından dolayı şu anlık miniware nin kendi yazılımlarını kullanmayı düşünüyorum boost modu Ts101e de eklenmiş , anladığım kadarı ile ısıya bir üst değere set edip çalışmaya başlıyor hem mini' nin yazılımında hem de açık kaynak yazılımlarda PİD algoritması var mı emin olamadım

Bu serinin birçok incelemesi var youtube'da. Herkes iyi şeyler söylüyor. Baya uç çeşidi de var.

Bende TS80P var. Şimdi adaptörüne taktım ve keski ucunu kullanarak bir PCB ye doğrudan lehimli olan MOSFET'i 15 saniyede yumuşattı ve kaldırdı. Eğer belli işlere özgün özel uç ihtiyacın olmayacaksa pişman etmeyecek bir ürün.

22142 eklentisine bak
TS80P TS100 ve TS101 den ısı iletimi açısından daha iyi bir uç yapısına sahip her ne kadar W değeri az olsa da, biri hem 100 hem 80P nin uçlarını röntgenlemişti bulabilirsem ekleyeceğim

TS101
PD üzerinden 9-28V 90W max
Dc üzerinden 9-24V 65W max ile çalışabileceği sitesi üzerinde belirtilmiş 4 ay kadar önce yayınlanan bir incelemede PD 9-20v 45W max ile çalışabileceği belirtilmiş 2 ay önce son yayınlanan yazılım güncellemesi ile PD 3.1 desteği getirildiği için 90W ile çalışmayı desteklemeye başlamış yazılım güncellemesi ile daha yüksek W da çalışması desteklenebilir mi yoksa TS100 ün kopya STM32 kullanması gibi TS101' e de donanımsal değişikliği gidilmiş olabilir mi

90W lık type c şarj cihazına da havya kadar para vermek gerekir :) O yüzden çokta gerekli olmayan bir özellik.

90W lık type c şarj cihazına da havya kadar para vermek gerekir :) O yüzden çokta gerekli olmayan bir özellik.
aynı fikirdeyim PD decoy diye bir modül var typpe-c girişini belirlenen voltajda almayı sağlıyor dedim acaba direk güç beslemesi ile PD 3.1 90w destekli çıkış veren modül var mı 28v da 90w desek 3,21A eğer böyle bir kart var ise 90w havya kullanmak pekte zor olmaz en kötü ihtimal ile PD 2.0 olarak kullanımı destekler ise 20v 5A 100w bir güç ile beslenebilir tabi önce modülü bulmak gerekli

aynı fikirdeyim PD decoy diye bir modül var typpe-c girişini belirlenen voltajda almayı sağlıyor dedim acaba direk güç beslemesi ile PD 3.1 90w destekli çıkış veren modül var mı 28v da 90w desek 3,21A eğer böyle bir kart var ise 90w havya kullanmak pekte zor olmaz en kötü ihtimal ile PD 2.0 olarak kullanımı destekler ise 20v 5A 100w bir güç ile beslenebilir tabi önce modülü bulmak gerekli
Great scottun type-c PD videosu var bu işi hazır yapan modüller mevcut.

Great Scott'ın videolarından 100W verebilen modülü buldum PD 2.0 destekli ama 100w a yakın güç çıkışı var tek dezavantajı fiyat ve bir miktar ısınma sorunu var
Fiyatlar öyle hale geldi ki hiçbir projeye yeltenemez oldum eldeki malzemeyi kullanmadan önce bile düşünüyorum gerçekten değer mi bu projeye harcamaya diye.

Biraz fiyat olarak rahatlamak için nuvoton öğreniyorum.
olabildiğince dijital bir proje üstüne çalışıyorum, güç elektroniği zaten pahalı bir başlık birde Türkiye de bu çok pahalı hale geliyor

Fiyatlar öyle hale geldi ki hiçbir projeye yeltenemez oldum eldeki malzemeyi kullanmadan önce bile düşünüyorum gerçekten değer mi bu projeye harcamaya diye.

Biraz fiyat olarak rahatlamak için nuvoton öğreniyorum.
olabildiğince dijital bir proje üstüne çalışıyorum, güç elektroniği zaten pahalı bir başlık birde Türkiye de bu çok pahalı hale geliyor
Doğru ,elektroniğe bütçe yettirebilmek için Freelance yazılım yada proje danışmanlığı vb. işler yapmak en mantıklısı gibi

Doğru ,elektroniğe bütçe yettirebilmek için Freelance yazılım yada proje danışmanlığı vb. işler yapmak en mantıklısı gibi
Denk gelirse yapıyorum, bi yerden sonra gözün açılıyor resmen 3 5 kuruşa ar ge yapıyorum ben diyorsun.
Daha önce yaptığım proje ise veya yaptığım biraz güncelleyip istenilen hale getiriyorsam yapıyorum yoksa harcadığım zamana deymiyor.

En iyisi hurda kartlar ve ucuz denetleyiciler şuan.

Great Scott'ın videolarından 100W verebilen modülü buldum PD 2.0 destekli ama 100w a yakın güç çıkışı var tek dezavantajı fiyat ve bir miktar ısınma sorunu var
Çakma bir ürüne 500 lira vermektense ugreen anker gibi markalara 1000 lira vermek daha mantıklı. Modülünün yarın elinde kalmayacağının bir garantisi yok. Ayrıca bu tür cihazlarda birçok koruma devresi olması lazım. Bundakiler ne kadar sağlıklı çalışıyor bilmiyoruz. Ama ugreen, anker markalarının ürünleri yıllarca güvenle kullanabiliriz. Biraz fazla para veririz ama paramız çöpe gitmez. Diğerinde herşey şansa bağlı.

Ben t100’ü bu şekilde kullanıyorum pd destekli 65w adaptör ve 100watt pd modül destekli jack ile kullanıyorum.

4C1723F2-E6A8-4828-A852-8361E64DD4EC.png

Ben t100’ü bu şekilde kullanıyorum pd destekli 65w adaptör ve 100watt pd modül destekli jack ile kullanıyorum.
TS100 çalışma mantığı tam olarak nasıl bir çok incelemeye göz attım ama tam olarak değinilmemiş PİD mi kullanıyor yada farklı bir metot
Yazılım güncellemesi yaptınız mı ve 3. parti yazılım kullandınız mı
Ek olarak TS100 yada TS80P kullananlar büyük lehim pedli alanlarda ısı düşmesinde toparlaması test edebilir misiniz

Ben bu havyaya bayılıyorum ama fiyatı çok abartı geliyor bana.

Sağladığını özelliklere göre giriş seviyesi istasyonlu havya fiyatında bence kendi sitesindeki satış linkinde havya dışında ek olarak adaptör ve bazı şeylerde gönderiliyor
Ben hala zamanında 100 lira civarına aldığım 1 triyak 1 pot ile ısı ayarı yapılan havyamı kullanıyorum.
Güç kaynağı ve biraz kaliteli havyalara para veresim gelmiyor.

TS100 youtube ile ünlü olurken yanında 2 yedek ucuyla birlikte 350 liraya satılıyordu o zamanda almamıştım.
şuan fiyatına bakıyorum 1200-1300 civarında yine almıyorum.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back