TS101 Havya

TS80P çok daha iyi diyorlar. Tabii arada biraz fiyat farkı var. Aliexpress'ten yaklaşık 2100 TL'ye falan geliyor. Tabii uçları da daha pahalı.

TS80P çok daha iyi diyorlar. Tabii arada biraz fiyat farkı var. Aliexpress'ten yaklaşık 2100 TL'ye falan geliyor. Tabii uçları da daha pahalı.
TS100 ve TS101'e göre W az olmasından ve sadece type-c soketi üzerinden çalışmasından dolayı pek sevemedim TS80P'yi

TS100 çalışma mantığı tam olarak nasıl bir çok incelemeye göz attım ama tam olarak değinilmemiş PİD mi kullanıyor yada farklı bir metot
Yazılım güncellemesi yaptınız mı ve 3. parti yazılım kullandınız mı
Ek olarak TS100 yada TS80P kullananlar büyük lehim pedli alanlarda ısı düşmesinde toparlaması test edebilir misiniz
Şuan ralim v2.0 açık kaynak kullanıyorum orjinal firmwari kullanmıyorum evet pid var. Bu üründe sıkıntı uçlarda B2 üç dışındakilerin ısınma performansını beğenmedim . Benim cihaz eski 2017 yılında aldım yeni üretilenlerde chip kaynaklı 3.parti firmware uyumluluk sorunu var diyor ralim dağıtımında https://github.com/Ralim/IronOS/releases

Şuan hepsi aynı fiyat bantlarında kur kaynaklı yüksek vaktinde bende 350 tl civarı almıştım.
elime bozuk ts100 geçmişti sapı çatlak ve mcu patlamıştı reüglatörü ile birlikte.
sıcak havam olmadığı için mcu değiştirmedim elimde mcu da vardı 32f103c8t6.
tamir ederim diyen birisiyle stm geliştirme kiti karşılığında takas yaptım.

elime bozuk ts100 geçmişti sapı çatlak ve mcu patlamıştı reüglatörü ile birlikte.
sıcak havam olmadığı için mcu değiştirmedim elimde mcu da vardı 32f103c8t6.
tamir ederim diyen birisiyle stm geliştirme kiti karşılığında takas yaptım.
mosfet yandı bende değiştireyim derken sıcak hava ile oled ekranın yarısı okunmaz oldu tabı mosfet nedeniyle siyah kasada hasar görünce üreticiyle iletişim kurdum siyah kasa ve ekran için firma ürün durumunu ve seri no gösteren video veya resim istedi yeni ürün gönderdi fakat ısıtıcı uçsuz. Gördüğüm kadarı ile destek forum sayfasında müşteri desteğinin olumlu olması ürünlerininin arkasında oluşu fiyatı arttırabiliyor gibi bu ürünün. Ama artık alternatiflerde var daha fonksiyonel örneğiin pinecil .fnirsi hs-01 L245 soldering bunlarda bakar idim tekrar alsam.
6170FFE7-6F61-4E53-97D0-25373FB63814.jpeg
5D622E0D-B587-43FA-80B1-84C715422DEF.jpeg

TS100 ile ilgili şöyle bir mesajım vardı. Ben çok memnunum kullanımından.

Şeması falan çıkarılmış, hatta type-c de eklenmiş. Ben bu pcb'yi bastırır komponentleri alır üstüne lehimler birde kutu tasarlarım diyenler bu şekilde ucuza getirebilir belki. Sanırım komponentlerde bi işlemci pahalıya gelir. Ama tabii bu kadar küçük pcbde lehim işi biraz zor olabilir.

Şeması falan çıkarılmış, hatta type-c de eklenmiş. Ben bu pcb'yi bastırır komponentleri alır üstüne lehimler birde kutu tasarlarım diyenler bu şekilde ucuza getirebilir belki. Sanırım komponentlerde bi işlemci pahalıya gelir. Ama tabii bu kadar küçük pcbde lehim işi biraz zor olabilir.

JBC C245 diyo bunu yapk o zaman.
ama JBC C245 için köklü bir değişiklik yapıp PD'yi ortadan kaldırmamız lazım hiçbir PD destekli cihaz 7A akım sağlayamaz benim görüşüm.
ama astarı yüzünü geçer diye düşünüyorum 1200 ts100'e vermek doğru karar olacaktır.

JBC C245 diyo bunu yapk o zaman.
ama JBC C245 için köklü bir değişiklik yapıp PD'yi ortadan kaldırmamız lazım hiçbir PD destekli cihaz 7A akım sağlayamaz benim görüşüm.
ama astarı yüzünü geçer diye düşünüyorum 1200 ts100'e vermek doğru karar olacaktır.
JBC t245 kolu kullanan aixun t3a 24v 8a ile çalışıyor pd'nin desteklediği en yüksek güç pb 3.1 ile 180 - 240 w civarında fiyat ve bulunabilirlik olarak ts100-101 daha mantıklı

JBC t245 kolu kullanan aixun t3a 24v 8a ile çalışıyor pd'nin desteklediği en yüksek güç pb 3.1 ile 180 - 240 w civarında fiyat ve bulunabilirlik olarak ts100-101 daha mantıklı
3 kuruş stajyer maaşım yatsın.
1 tane MAX31856
1 tane INA114

alıp benim havya projesini bitirmek istiyorum.
INA'dan ümitliyim ama MAX entegreleri 100ms altında örnekleme yapamıyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back