TS101 Havya

Miniware'in sitesinde vardı mağaza linki ama şimdi baktım bulamadım. Aynı isimde başka çakma mağaza yoksa aşağıdaki link miniware'in sitesinden verdiği mağazanın linki. Ya aslında ben daha önce bu konuda miniware'in linkini verip mağaza linki burada diye paylşamıştım. Keşke direk mağazanın linkini paylaşsaymışım. Neyse eve geçince kontrol ederim bu link aynı link mi diye.

Neyse havya konusunda cok oyalandim biraz once BC2 uclu siparis verdim.

Havyam bugun geldi yalniz paketten guc kaynagi cikmadi.

Sanki cakallik yaptilar.

Siparis ettigim linkte guc kaynagi resmi de vardi diye hatirliyorum, hatta priz tipini de sectim diye hatirliyorum (Fakat %100 emin degilim Cunku onu mu alayim bunu mu alayim diye odeme sayfasina kadar geldigim cok sayfa dolastim.)

Simdi satin aldigim urun sayfasina giriyorum guc kaynaksiz yok yaziyor.

Neyse aklinizda olsun. Odeme asamasina geldiginizde muhakkak bu konuya dikkat edin.

Ya ben gozden bir sey kacirdim ya da bana kelek attilar.

Ayrica, havyanin on tarafina sokulacak minik plastik parcayi da yerine oturtamiyorum. Havya masaya yatay kondugunda ucun masadan biraz daha yuksek kalmasini sagladigini sandigim bu parca yerine tam gecmiyor igreti duruyor.

Pardon ucu govdeye itelemeden once plastik parcasyi takip sonra ucu yerlestirmek gerekiyormus.

Son düzenleme:
Yarin havyama guc kaynagi alacagim. Kablo ucundaki konnektorun DC5525 olmasi gerekiyormus.
Kitapciginda 9-24v yaziyor.

Bu havyayi kullanan arkadaslar siz havyanizi kac volt ile calistiriyorsunuz?

Yarin havyama guc kaynagi alacagim. Kablo ucundaki konnektorun DC5525 olmasi gerekiyormus.
Kitapciginda 9-24v yaziyor.

Bu havyayi kullanan arkadaslar siz havyanizi kac volt ile calistiriyorsunuz?
24V ile kullanıyorum 65w olarak çalışıyor elinizde pd 3.1 destekli adaptor var ise type - c ile 90w çalıştırabilirsiniz

Havyam bugun geldi yalniz paketten guc kaynagi cikmadi.

Sanki cakallik yaptilar.

Siparis ettigim linkte guc kaynagi resmi de vardi diye hatirliyorum, hatta priz tipini de sectim diye hatirliyorum (Fakat %100 emin degilim Cunku onu mu alayim bunu mu alayim diye odeme sayfasina kadar geldigim cok sayfa dolastim.)

Simdi satin aldigim urun sayfasina giriyorum guc kaynaksiz yok yaziyor.

Neyse aklinizda olsun. Odeme asamasina geldiginizde muhakkak bu konuya dikkat edin.

Ya ben gozden bir sey kacirdim ya da bana kelek attilar.

Ayrica, havyanin on tarafina sokulacak minik plastik parcayi da yerine oturtamiyorum. Havya masaya yatay kondugunda ucun masadan biraz daha yuksek kalmasini sagladigini sandigim bu parca yerine tam gecmiyor igreti duruyor.

Pardon ucu govdeye itelemeden once plastik parcasyi takip sonra ucu yerlestirmek gerekiyormus.

Eğer Aliexpress üzerinden aldıysanız ve "Avrupa tipi fiş" gibi bir seçim yaptıysanız siparişlerinizin listelendiği sayfada açık gri olarak yazar. Orada hangi seçimi yaptığınızı görebilirsiniz.

1700849838108.png

Yok siparis verdigim havyada guc kaynagi gorunmuyor. Son dakika satici degistirip dikkat etmeden guckaynaksiz siparis ettim herhalde.

24V ile kullanıyorum 65w olarak çalışıyor elinizde pd 3.1 destekli adaptor var ise type - c ile 90w çalıştırabilirsiniz

Ne edemek istediginizi anlamadim. Laptop parcalari satan bir dukkana gidecegim. Cok cesitli laptop adaptorleri satiyorlar.

Adamlara 24v DC 5525 tipi cikisli 65W guc kaynagi istiyorum demem yeterli mi?

Type C usb kablosu degil mi? Cihazdan cikan kabloyu guc kablosu olarak mi kullanacagim? Eger oyle ise 24v type C cikisli 65w guc kaynagi mi alacagim diyecegim?

Son düzenleme:
Ben TS100 için 20V 5A bir USB Type-C -> 5525 kablo almıştım. Böylece yeterince güçlü olan herhangi bir Type C girişli adaptör ya da şarj aleti ile kullanabiliyorum. Hatta power bank ile de çalışıyor. Çok memnunum.

Şu mesajda bahsetmiştim:

Şu linkteki 20V 5A olan kablo:

TS101 hem 5525 hem de Type C ile beslenebilyor. TS100'de ise sadece 5525 giriş var. TS101 için bu adaptör işinizi görür.
Ama kablonun:
1- çok kalın ya da sert olmamasına.
2- yeterince uzun olmasına dikkat edin.

Bir de bazı laptop adaptörlerinin GND ucu şebeke toprağı ile paralel bağlanmış olabiliyor. Bu resimdeki adaptörde şebeke toprağı da adaptöre giriyor (3 kablolu giriş var) ancak sadece kasa yalıtımı için mi yoksa çıkışa yansıyor mu bilmiyorum. Öyle bir durumda genel olarak sorun olmaz ama üzerinde şebekeyle referanslı bir enerji olan bir yere lehim yaparken sıkıntı sıkıntı olabilir.

Type C cikisli 95w 20v cikisli Lenova marka bir guc kaynagi aldim fakat malesef kablosu da yumusak olsun konusunu dile getirmeye cekindim zira satici ile anlasmakta zorluk cektik.

Havya ile gelen orjinal kablo cok esnek ve hafif. Uyardiginiz gibi aldigim adaptoru ise sert.

Iki kabloyu uc uca baglamak icin ara konnektor bulabilirmiyim bilmiyorum ya da en kotu ihtimalle kablo uclarindaki konnektorleri kesip lehimleyip bandlayacagim.

TS101'in hizli isinmasi hosuma gitti. Fakat canimi sikan bir kac konu var.

Havyayi standa biraktigimda bir sure sonra uyku moduna geciyor. Tamam guzel. Ama bazen de calismaya devam ediyor.

Havyayi standan alip isinmasi icin uca yakin olan butona tiklamak gerekiyor. Hele bir yanlislika gerideki butona bas. Menulere giriyor Cikamiyorum da. (Bu arada, kitapcigi acip okumadim ama basit aletlerde cihazin nasil kullanilacagini kitap degil kafam soylemeli)
En son lanet olsun sana diyip power kablosunu sokup takiyorum. Bazen de ne yapiyorsam sicaklik ayarina giriyor. Bu yuzden havyaya yuksek puan vermeyecegim.

Icinde accelerometer varmi bu cihazin?

Bundan sonra Ts100 yerine jbc klonu bunu kullanıyorum.
Ekran görüntüsü 2024-01-13 212549.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back