JBC CD-2BQF havya istasyonu

Bu arada burada kullandığım eski fiyattan bulduğum için teli Ankara'dan aldım. :D

Olmazsa bir toplu lehim alım organizasyonu yapalım, sen de komşunla konuş yapsın bize bir güzellik :D

Ben yeni aldım ama toptan fiyat hesaplı olursa bir tane daha alırım. 2 lehim teli beni 2-3 sene götürür en azından kullanırken korkarak kullanmam, kur farkından fiyatlar uçuyor. Her geçen gün alım gücü düşüyor. Bu dalgalanma bi çözüme kavuşana kadar kenarda dursun...

Ben de 5 sene önce gibi almıştım 200gr Karaköy ziyaretimde, nasılsa kullanicam lazım olacak düşüncesiyle. En azından bu konuda son artislardan etkilenmedim :).

Bugün önünden geçergen JBC Türkiye distribütörü olan Assemcorp'a uğradım. Kullandığım C245741 numaralı uç SMD işler için çok kalın olduğundan sorun çıkartıyordu. Ben de ellerindeki en ince tornavida tipi (Chisel) ucu sordum. Benim havyaya uygun en unca uç C245773 modeliymiş bende bir tane aldım. Bu model 0.8 x 0.3 mm ebatlarına sahip.

Bendeki havyanın sapı 245 diye geçiyor. Bu istasyona uygun bir de 210 sap var. 210 daha küçük uçlarla uyumlu ve genelde telefon ya da anakart gibi cihazları tamir edenlerin filan tercih edeceği türde bir uç.

Ebatlar küçüldüğü için mi yoksa ucundaki kaplamadan mı bilmem daha çok konik uca benziyor. Ucu bağlamadan değişim ya da iade yapabileceğim için şimdilik ısıtıp duruma bakmadım. Makul bir zamanda bu durumu teyit etmek istiyorum.

Normalde JBC uçları plastik kutuda gelir ama bu model kartona sarılı geldi.

IMG_20210922_174731.jpg
IMG_20210922_174743.jpg

Kısa kenarlı fotoğraf.
IMG_20210922_175920.jpg

Uzun kenarlı fotoğraf.
IMG_20210922_175942.jpg

Sercan abi,

Web manager programını ben kurdum.Senin makinede net framework kurulu muydu?Java veya net framework versiyon farklılığından çalışmamış olabilir.

Programın arayüzüne girdiğimde cihazı web üzerinden kilitleme (PIN ile),sıcaklık parametreleri gibi değerleri gösteriyodu.Bu esnada jbc ve laptop arası bağlantı yoktu usb kablom olmadığı için.

Program arayüzünden resimler eklemeye çalışırım.

Hayırlı olsun güle güle kullanın , çok güzel ve kaliteli bir ürüne benziyor gerçekten :cool:

@Sercan

Sökme/takma montaj işlemlerinde, sıcak hava tabancası kullanmıyor musunuz?
Daha pratik

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ben de yaklaşık 15 yıldır JBC'nin çeşitli sıcak hava ve havya modellerini kullanıyorum, fiyatları işi bilmeyene yüksek gibi görünebilir fakat farkın sebebini performans gerektiğinde hemen anlarsınız.

Size biraz daha masraf açayım :) 115 tip uçları da bir inceleyin, ince işlerde performans ve ergonomi bakımından çok kullanışlıdır:

16472 eklentisine bak

darısı sıcak hava,cımbız havya ve vakumlu lehim emme istasyonlarının başına inşAllah :)

@ay_erdi güle güle kullan. Açıkçası web arayüzünün bana katacak bir faydası olmadığını düşündüğüm için çok üstünde durmadım. Aldım alalı daha ısı ayarını bile değiştirme ihtiyacı hissetmedim. O derece memenun olduğum bir cihaz.

@LeFonque bu tutmaçlar çok güzel ama bir yerde durmak gerek. Almak istediğim 1-2 uç daha var ama şimdilik beklemede.

Cihazın içini açtım ve fotoğrafladım. Başka bir konuda paylaştım ama burada da bulunmasında yarar var diye ekliyorum.

20231125_002448.jpg
20231125_002504.jpg
20231125_002510.jpg
20231125_003219.jpg
20231125_003333.jpg
20231125_004526.jpg
20231125_012009.jpg
20231125_012108.jpg
20231125_012526.jpg

Selamlar herkese,

Ben bu cihazın arayüzüne pin koymuştum ama pini unuttum,nasıl sıfırlayabilirim ?nette bir bilgiye denk gelemedim

Ekler

• manual-cdb-compact-station-0026943_ID-207205.pdf
    14.7 MB · Görüntüleme: 20
Önceki versiyonlarda bir jumper ile resetleniyormuş ama kabaca bakınınca bizdeki modellerle ilgili bir bilgi bende göremedim.

Fotoğrafını çekmedim ama belki mikroişlemci kartının ön yüzünde bu iş için pinler bulunuyor olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
5,833
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back