74HC595 - 74HC165 Kullanımı

Hee ben sandım evdesin de uğraşıyorsun.
Yok 1 saate çıkıcam ama belki bu gün birşey yapamam. Kafam yine limoni.
Yarın 12:00 - 20:00 çalışıcam. Olmazsa yarın bakarım.

Yok 1 saate çıkıcam ama belki bu gün birşey yapamam. Kafam yine limoni.
Yarın 12:00 - 20:00 çalışıcam. Olmazsa yarın bakarım.
Sen bilirsin abi benim belam daha büyük.

Sen uğraşıyorsan eğer seninkiyle kafa dağıtırım dedim oda olmadı.

Belan neyse söyle ortak olalım
Esp-Now.
Bununla uğraşana kadar ne asansör motoru durdu.
Ne apartmanın rfıd kilidi durdu.
Ne benim telefonun konumu durdu.

Bazen o kadar güzel çalışıyor ki 2-3 sokak(50-55 metre) sorunsuz alıyorum veri.
Bazende evin kapısını kapatıyorum bi bakıyorum veri gelmiyor.

Ney etikiliyor bişmiyorum bulamıyorum voltajları çökmüyor 2 tarafında temiz 3.3 alıyorlar bir nazları var çıkaramıyorum.

Esp-Now.
Bununla uğraşana kadar ne asansör motoru durdu.
Ne apartmanın rfıd kilidi durdu.
Ne benim telefonun konumu durdu.

Bazen o kadar güzel çalışıyor ki 2-3 sokak(50-55 metre) sorunsuz alıyorum veri.
Bazende evin kapısını kapatıyorum bi bakıyorum veri gelmiyor.

Ney etikiliyor bişmiyorum bulamıyorum voltajları çökmüyor 2 tarafında temiz 3.3 alıyorlar bir nazları var çıkaramıyorum.
Telefonun şarjını takip ediyor musun? Şarj düşükse veri aktarma sıkıntısı olabilir.

Telefonun şarjını takip ediyor musun? Şarj düşükse veri aktarma sıkıntısı olabilir.
Abi esp now
2 tane esp arasında bağımsız haberleşme.

Bir esp evin balkonunda
Diğer esp elimde bakıyorum nereye kadar gelecek 50 metre gayet tatmin edici bir mesafe sonuçta pcb anten, üstünde rf amfi de yok güzel değerler fiyatına göre ama neden sapıtıyor anlamış değilim bazen 50 bazen 5 metre menzili

O zaman belki etraftaki manyetik alandan etkileniyordur. Belki bir uydu sinyali... Bilemedim valla.

O zaman belki etraftaki manyetik alandan etkileniyordur. Belki bir uydu sinyali... Bilemedim valla.
Bayramda asıl test edeceğim yere gidiyorum
380kV trafo var gideceğim yere aşşağı yukarı 1km uzakta onun orada test edeceğim o zaman görürüm manyetik alan mı etkiliyor.

Espnow da ki Slave cihazlar pilli mi pilli ise pil ömrü ne kadar ?
1 master 1 slave cihaz var master balkonda picoyu ona regülatör olarak kullandom pico üstünden 3.3 besleniyor.

slave olana;
1 tane 18650 pile(tam dolu) 2 seri diyot bağlıyorum diyotlardan 1i 4007 diğeri 1n60

1 master 1 slave cihaz var master balkonda picoyu ona regülatör olarak kullandom pico üstünden 3.3 besleniyor.

slave olana;
1 tane 18650 pile(tam dolu) 2 seri diyot bağlıyorum diyotlardan 1i 4007 diğeri 1n60
Piconun regülatöründen kaynaklı olabilir bu olay bak ams ile dene bir

Olsun sen bir dene. Aklında kalacağına cebinde kalsın.
Tabii denerim abi.
Ama önce denemek istediğim lm2596 step down modül var ona çok güvenirim
geçen yıl ekim ayında besleme katı yanan bir siemens plcye idareten makineyi çalıştırsında biz besleme katı buluruz buna diye taktık lm2596 hala çalışıyor orda 24 giriş 5 çıkış soğutucu vs. yok.

Tabii denerim abi.
Ama önce denemek istediğim lm2596 step down modül var ona çok güvenirim
geçen yıl ekim ayında besleme katı yanan bir siemens plcye idareten makineyi çalıştırsında biz besleme katı buluruz buna diye taktık lm2596 hala çalışıyor orda 24 giriş 5 çıkış soğutucu vs. yok.
Evet o modüller de güzel çalışıyor.

piconun regülesine güveniyorum çünkü elimizdeki klon olmayan tek kart pico.

piconun regülesine güveniyorum çünkü elimizdeki klon olmayan tek kart pico.
Tamam da piconun verebileceği akım belli. Esp bağlantı sırasında anlık yüksek akım çekiyordur. Pico bunu karşılar mı emin değilim. En garantisi sanırım lm2596

Tamam da piconun verebileceği akım belli. Esp bağlantı sırasında anlık yüksek akım çekiyordur. Pico bunu karşılar mı emin değilim. En garantisi sanırım lm2596
abi regülatör datasında 800ma çıkış yapabildiğini söylüyor bu değerin yarısını bile verebiliyor olsa 8266için yeter

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,825
Üyeler
2,476
Son üye
mrmandos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back