AD9833 çıkış opamp tasarımı

IMG_20220421_163419.jpg

Şu sticker'ı nereye yapıştırsan adam ediyor yav. Çok hoş olmuş.

Yavaş yavaş sona geldik yarın artık herhalde sadece t12 havya modülü montajı kalır geriye...

Keşke yatay planlasaydın. Böyle biraz yüksek olmuş gibi.

Arkada yeni bir güç kaynağı görüyorum sanki Korad'dan başka :)

Abi ben yaşlandım mı?
Aşırı yavaş aşırı özenerek yaparım hiç bilmeyen gelir öğrenir benden önce yapar.
İstisnalar kaideyi bozmaz.
Sen yaşından büyük olgunlukta davranış sergiliyorsun. Bu senin için büyük bir artı bence. Kıymetini bil.

@ibrahimcelik ad'nin çıkışını op-amp ile bırakmak yerine mosfetli veya transistörlü bir güçlendirme yapmalıyız bence.
O zaman direkt yük bağlayabiliriz çıkışa bu çok daha kullanışlı olur.

Mesela bir ac-dc çevirici yaptık ve düz trafolu beslememiz var bu devremize yüksek frekansta sinüs uygulandığında nası davranıyor?
Veya bir dimmerimiz var triyaklı bu triyak yüksek frekans altında neler yapıyor görmemiz gerek.
Vs. vs bence güçlendirilmiş çıkış üstünde çalışmalıyız.

@ibrahimcelik ad'nin çıkışını op-amp ile bırakmak yerine mosfetli veya transistörlü bir güçlendirme yapmalıyız bence.
O zaman direkt yük bağlayabiliriz çıkışa bu çok daha kullanışlı olur.

Mesela bir ac-dc çevirici yaptık ve düz trafolu beslememiz var bu devremize yüksek frekansta sinüs uygulandığında nası davranıyor?
Veya bir dimmerimiz var triyaklı bu triyak yüksek frekans altında neler yapıyor görmemiz gerek.
Vs. vs bence güçlendirilmiş çıkış üstünde çalışmalıyız.
Onun için normal mono tarzda bir amfi gördüm amfi mantığı ile güçlendirebiliriz sanırım

Forum istatistikleri

Konular
5,939
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back