Aixun T3A vs Mechanic T12 Pro

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Yeni bir havya istasyonu almak istiyorum. İki model arasında kaldım.
Biri Aixun T3A, diğeri Mechanic T12 Pro
Arada fiyat bakımından uçurum var. Ben lehim yaparken sorun yaşamak istemediğim için fiyat farkını şimdilik gözardı ediyorum.
Özellik bakımından:
Güç: T12 72w, Aixun 200w
Uç: Mechanic için T12 uç, Aixun İçin T12 ve T245 uç.
Isınma hızı: T12 5sn, Aixun 2sn. (T12 den kesin emin değilim ama aixun için 2sn denmiş.)

Aslında ben kararımı Aixun T3A olarak verdim ama akıl akıldan üstündür diye bir konu açayım dedim. Belki benim bilmediğim bir şey biliyorsunuzdur, Belki alıp pişman olan vardır. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yalnız konuyu Mechanic T12 ve Aixun T3A özelinde tutalım. "3 daha ver şunu al" tarzı diğer cihazlara yönlendirme yapmayalım. Amacım konu başlığı dahilinde ilerlemek. Bu konuya giren biri 15 sayfa mesaj okuyup sonra ne alacağına karar veremeden çıkmasın. Konuyu okuduğunda kafasında iki seçenekten birini seçmiş olsun.

Aixun'un çift silindirli olanı da çıkmış :ok1:

1707476109674.png

30179 eklentisine bak
Bunun teklisi de var ama nominal güç 45W yazıyor diye ilgilenmedim.
T3A nın nominal gücü 200W:dans1:

30179 eklentisine bak
Bu felaket bir cihaz 3 kol çıkıyor ve 9 adet uç çıkıyor kutudan

İncelemeler göre AiXun T420D çok güzel bir cihaz. Uçlara göre 170+60+20 W gücü ayrı ayrı verebiliyor gibi duruyor. Bence diğerlerinden çok daha iyi bir alternatif. Aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim.

İncelemeler göre AiXun T420D çok güzel bir cihaz. Uçlara göre 170+60+20 W gücü ayrı ayrı verebiliyor gibi duruyor. Bence diğerlerinden çok daha iyi bir alternatif. Aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Eve geçince sakin kafa ile izleyeyim. Özellik olarak gerçekten iyi ama Hem fiyatı hemde çift kolu ile benim için fazla bir cihaz.
Şunun tek kollusu 200w olsaydı T3A ile arasında seçim yapardım. Tek kollu olanı 40w olduğu için bakmadım.
Sanki T420 nin tek kollusu T3A gibi olmuş biraz.

Ben emayteknikten aldim. T210 ,T115 ve T245 cikti icinden. Bu üç sap icin de K tipi uc cikti.

Eve geçince sakin kafa ile izleyeyim. Özellik olarak gerçekten iyi ama Hem fiyatı hemde çift kolu ile benim için fazla bir cihaz.
Şunun tek kollusu 200w olsaydı T3A ile arasında seçim yapardım. Tek kollu olanı 40w olduğu için bakmadım.
Sanki T420 nin tek kollusu T3A gibi olmuş biraz.
T420 150 usd fiyatıyle çok uygundu. 40w gibi düşük bir gücü varsa saçmalık. en azından 80w desteklese alınır.

burada T420 için 200W güç bilgisi verilmiş. acaba hangisi doğru.

kendi sitesi de T420 için 200W vermiş. hatta burada dual channel yazılmış. fotoğraflarda arkada bir soket yeri daha var. acaba ileride ekstra kol ve sehpa alınarak 2 kanala upgrade edilebilir mi ?

T420 için söyle bir detay gördüm. bence upgrade edilebiliyor.
"Support T245/T210/T115 three handles, standard package with T210 cradle, support upgrading to two cradles with two channels work together"

Son düzenleme:
T420 ve T420D bizim havya listesine eklendi.

Yok kimse benim fotograflara bakmiyor onu anladim :))))

30221 eklentisine bak
Valla benim ilgi alanıma girince gördüm hemen.
Normalde resimlere bakarken konu içinde ne geçiyorsa ona bakıyorum. Diğer masa üstündekilere pek odaklanmıyorum. Bu gün mikroskopa bakarken T420 de çarptı gözüme. Allah sahibine bağışlasın ne diyim.

Ne kadar güzel keşke benim olsa / Şevketi'in laneti var mı sizde de? -  KizlarSoruyor

T420 150 usd fiyatıyle çok uygundu. 40w gibi düşük bir gücü varsa saçmalık. en azından 80w desteklese alınır.

burada T420 için 200W güç bilgisi verilmiş. acaba hangisi doğru.

kendi sitesi de T420 için 200W vermiş. hatta burada dual channel yazılmış. fotoğraflarda arkada bir soket yeri daha var. acaba ileride ekstra kol ve sehpa alınarak 2 kanala upgrade edilebilir mi ?

T420 için söyle bir detay gördüm. bence upgrade edilebiliyor.
"Support T245/T210/T115 three handles, standard package with T210 cradle, support upgrading to two cradles with two channels work together"
Sitedeki bilgilerde bir karışıklık var.
Resimde görünen T410, Açıklmada yazan özellikler T420 ye ait.

40W olan T410, 200W olan T420
Tek kollu olan T410, Çift kollu olan T420

Kolay bir yolu varsa siteye bildireyimde düzeltisnler.

Üstelik fiyatıda yanlış.
Şuanda resimi görmezden gelirsek eğer başlıktan tutun ürün açıklamasına kadar her şey T420 ye ait. Sitedeki bilgiler eşliğinde cihazı 5bin tl civarına alabilirim. Normal fiyatı 14 bin civarı. Eğer T410 gönderirlerse kavga da çıkarabilirim. Yani ben böyle bir şey yapmam da, yapan olur diye firmayı whatsapp hatlarından uyardım. Gerisi onlara kalmış.

Hayirli olsun gule gule kullanin.
Daha almadım. Biz burada alalım mı- almayalım mı diye sohbet ederken adamlar 300-400tl civarı zam yapmış. Sabah 4500 civarıydı, şuanda 5080tl yazıyor. Forumu mu takip ediyorlar nedir. Neyse bakacağım bir çaresine.

Daha almadım. Biz burada alalım mı- almayalım mı diye sohbet ederken adamlar 300-400tl civarı zam yapmış. Sabah 4500 civarıydı, şuanda 5080tl yazıyor. Forumu mu takip ediyorlar nedir. Neyse bakacağım bir çaresine.
Bence fiyat dolar üzerinden otomatik olarak tl'ye çevriliyor.

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back