Biraz da müzik ...

@taydin Hocam senin profil fotoğrafına bakıyorum. Bu abimiz TSM Münir Nurettin Selçuk dinleyip Türk kahvesi içen bir adamdır kesin diyorum . Sana düüünnnn birrr tepedeeennnn bakdımmmm aziiiizzz İstaaaanbuuullll.... Tuhaf :)

Türk pop ve Türk rap müziği dışında her türlü müziği zevkle dinlerim :)

Az bilinen bir grupta benden. Tip doktoru 4 arkadasin Ankara'da kurdugu rock grubu. Cok severim. Metallica ile ayni yilda kurulmuslar diye biliyorum.

Klasik gitara ne güzel yakıştırmış heavy metal eseri :tamam2:

• Beğen
Reactions: nt
Adam gibi bir cover denemesi .

Özgün, güzel çalışma gerçekten. Şaban filmlerinin olmazsa olmazı bu eser :)

Ama bazı enstrümanların batı nota dizilişi kullanması rahatsız ediyor. Oryantal nota dizilişinda bir sürü ara nota var. Gitarda duyuyoruz bunları, ama kemancı düz notalarla gidiyor, kulak tırmalıyor.

Youtube'da da böyle bir sürü gıcık olduğum müzik videosu var. Mesela genelde popcuların falan yaptığı "doğa için çal" videoları var, halk müziği söylüyorlar, ama batı nota dizilişi ile .. Olmaz! :mad: Batı müziği söylüyorsan batı nota dizilişini kullan. Halk müziği söylüyorsan, birçok ara notanın olduğu oryantal nota dizilişini kullan.

@taydın söylediğin bu sorunun kısa adı entonasyon çakışmasi. Tabi 50 sene önce bunu bilen ve anlayan varmıydı meçhul.

güne bir şarkı bırakıcak olsaydım bu olurdu ...
kimse bizi durduramaz,Hiçbir şey bizi durduramaz.

Efkarlandım ya Gençliğimin gitaristi.
Yirmi yıl kadar önce tanışmış imzalı kasetini bile almıştım.Gitarı çok seven biri olarak en çok tanışmak istediğim kişilerdendi.
Zamanında Zeki Müren,Neşe Karaböcek gibi çok ünlü sanatçıların plak kayıtlarında gitar çalmış bir üstad

En sevdiğim Long Playlerinden biri "Tanrıya Feryat" albümü Orhan Gencebay pekçok bestesini çalmıştı.
O zamanlar Türkiyenin ilk stereo yayın yapan Ankara Polis radyosunda (94.5 Mhz) 1980 yılının sonlarına doğru dinlemiştim.

Ben hala pikap ın çalarken plağın üzerinde inip çıkmasındaki sesin doğal halini sevenlerdenim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back