En igrenc sorular

Takılmak isterse, en azından yukarıdaki gibi
sorular sormaz.
Böyle boş ve haddini aşan laflardan kaçınmak forumun selameti açısından son derece önemli. Hangi sıfatla böyle yargılar dağıtılıyor, hakim misiniz savcı mı?

Daha öncede forumun, forum istikrarı çerçevesinde özgürlükçü bir duruşu olduğu neticesine varıldı.

Yani isteyen bu şekilde sorular sorar ya da sormaz orası beni, seni ya da başlasını ilgilendirmiyor.

Uzatmaya gerek yok.

Forumun duruşu belli. Bu çerçevede ölçülü davranmak lazım...

İlle forumda gölge kabul etmeyen bir iktidar olsun, konuyu kilitlesin mesajları silsin-assın-kessin filan istiyorsanız zaten yüzlercesinde takıldınız burayı neden zehirliyorsunuz?

Ogretmen derste ucgen konusunu anlatiyor, ve ekliyor, cocuklar bu ucgenin koselerine A , B, C diyorum ama siz istediginiz harfleri soyleyebilirsiniz.

Ustun zekali ogrenci , muhtemelen her sinifta bir veya iki tane oluyor. diyor ki,

-- Hocam, V, Y, Z de diyebilir miyiz?
- Diyebilirsiniz tabi cocugum

Tabi soru sorma aptalligi bulasici , bir baskasi ekliyor, tabi buda hinlik yapacak ya

-- Hocam, yumusak g, gibi turkce karakterler olur mu.
- Genelde kullanilmasa iyi olur cocugum

Tabi biter mi? , terbiyesizin biri de cikip diyor ki

-- Hocam ben Japonca biliyorum, japon karakterler koysam olur mu?

Soru su:

Bunlari gormediginiz, ortam gordunuz mu? :gulus2:

Ogretmen derste ucgen konusunu anlatiyor, ve ekliyor, cocuklar bu ucgenin koselerine A , B, C diyorum ama siz istediginiz harfleri soyleyebilirsiniz.

Ustun zekali ogrenci , muhtemelen her sinifta bir veya iki tane oluyor. diyor ki,

-- Hocam, V, Y, Z de diyebilir miyiz?
- Diyebilirsiniz tabi cocugum

Tabi soru sorma aptalligi bulasici , bir baskasi ekliyor, tabi buda hinlik yapacak ya

-- Hocam, yumusak g, gibi turkce karakterler olur mu.
- Genelde kullanilmasa iyi olur cocugum

Tabi biter mi? , terbiyesizin biri de cikip diyor ki

-- Hocam ben Japonca biliyorum, japon karakterler koysam olur mu?

Soru su:

Bunlari gormediginiz, ortam gordunuz mu? :gulus2:

Okulla kışlayı karıştırıyorsun.

Dünyanın her yerinde o yaşda insanlar benzer şeyler, hatta bazı ülkelerde meşrebine göre daha da fazlasını yapıyor. Ayrıca burası sınıf değil, kimse de öğretmen değil.

İlle de mekatronik.org/forum adı altında geyik yapacaksan yönetimden rica et, ayrı bir başlık açsın konu dışı sohbetler diye din, siyaset, böyle konuları da orada 7/24 konuşun.

Ben mekatronik forumunda böyle gereksiz içerikleri okuyarak vakit kaybetmek istemiyorum. Bunun bir adım sonrası birçoklarının yaptığı gibi forumu terk etmek ya da hayalet üye olmak olur. Bunun çok fazla örneği zaten var.

Forumun başlığı (mekatronik) belli, tutumu belli. Bu çerçevede olduğu sürece kim nasıl isterse öyle sorusunu sorar.

Son düzenleme:
uslubuna gore de istedigimiz uslupla cevap verebiliriz.
Tabii ki bu mahalle baskısı tek taraflı olamaz. Bencede yasalara uygun şekilde istediğin cevabı verebilmelisin.

Fakat anlamadığım, bir soru ya da konuya her koşulda cevap vermek bir ödev değil.

Diyelim ki biri aşağıdaki gibi yazdı:
"Sadece bilenler cevap yazsin" var bir de.
Soruyu soran hassiyetlerine dikkat etmiyorsa, demek ki sen ciddiye alınmıyorsun. Sende bundan hoşlanmadığına göre artık sen o konuşmanın muhatabı değilsin.

Muhatap alınmıyorsan, neden cevap vereceksin?

Muhatap alınmıyorsun diye yinede sorusunu bu şekilde soranı iğrenç soruyor (konu başlığından haraketle) diye yaftalanamaz.

Madem o kadar hassassınız. Neden insanların soru sorma biçimini "iğrenç" diye yaftalama ihtiyacı hissediyorsunuz?

Soru ilginc ise adamin seviyesi hosa gitmese de cevap yazmak istenebilir.

Sonucta bu arkadas "bana gore" igrenc bir cumle kurmus. Fakat sadece bilenler yazsin uyarisi belliki bilip bilmeyen yalan yanlis yazilan cevaplardan bikkinligin bir gostergesi sonucu yazilmis.

Gel ne olursan ol sen de gel dersen sen de istedigini sor dersen o forumdan hayir gelmez. Ortalik forum kayniyor. Forum olacaksan bir ozelligi ile on plana cikmali.

Sonra ne olur biliyormusun? Birisi cikar derki;

Ya eevblokta bir soru sordum sap diye cevap verdiler. Keske bizim form da oyle olsa.

Ben foruma Mekatronik isminden dolayi, elektronik, yazilim yani sira torna ve freze vs konulari da oldugu icin geldim.

Fakat ne yalan soyleyeyim siradan elektronik formundan ote degil burasi. Mekatronik ismi oylesine verilmis bir isim gibi duruyor.

Mekatronik konulari toplam tartismalara bakinca belki binde bire bile girmiyor.

Igrenc sorular a sunu da eklemek gerekir.

Bir yerde bir seyler anlatan biri var, konu cok guzel sekilde anlatilmis, oyle biri var ki aralarinda, bakin bende biliyorum deyip, aynisini tekrarliyor. Bunu yapmanizin sebebi nedir?

Ben de buradayim demek mi?

Ben de anliyorum konuyu demek mi?

Benim de ayni oyuncaklardan var demek mi?

vs vs.

Sebeplerini bilmiyorum ancak toplumun zeka seviyesiyle bir sekilde oynuyorlar gibi hissediyorum. Ornegin gidalar ile, ilaclar ile, tv ile vs. Bencillikte ve ahlak konusunda bile inanilmaz ileri boyutlara kadar ulastik. Ve hala ugrastigimiz seyler e bakar misiniz?

https://mekatronik.org/forum/thread...n-icinde-yasamaktan-fena-halde-sikildim.6167/

Bu kisinin yasadiklarini olagan sey kabul etmek cok garip olacaktir, tabi bunu yasatan sen degilsen.

Sonra ne olur biliyormusun? Birisi cikar derki;

Ya eevblokta bir soru sordum sap diye cevap verdiler. Keske bizim form da oyle olsa.

Ben foruma Mekatronik isminden dolayi, elektronik, yazilim yani sira torna ve freze vs konulari da oldugu icin geldim.

Fakat ne yalan soyleyeyim siradan elektronik formundan ote degil burasi. Mekatronik ismi oylesine verilmis bir isim gibi duruyor.

Mekatronik konulari toplam tartismalara bakinca belki binde bire bile girmiyor.
Bende makineciyim. Elektronikçi değilim. :)

Boşuna kendinizi yormayın, boşuna birbirinizi üzmeyin, bu memlekette sistemi böyle kurdular. Bin yıllık medeniyetimizi yıktılar. Bundan tahmini on on beş yıl öncesinde emekli bir MİT başkanı çıktı dedi ki :"Şimdiye kadar Türkiye'yi Türkler yönetmedi". daha ne desin başka söze hacet var mı? Seksen yaşında bir hakiki İslam Alimini İstanbul dan alıp İzmir'e götürüp hapsetmek mahkemelerde süründürmek ve o şekilde ruhunu teslim etmesi bu ülkeye ne kazandırdı, asla ve asla rejim aleyhine tek bir harf dahi kullanmamıştır, sadece İstanbul camilerinde Allahütealanın emir ve yasaklarını anlatmıştır.
Bu kadar ahlaki çöküntünün olduğu bir ülkede hangi eğitimden bahsedelim, kim kimi yetişdirecek, daha kötü günler gelecek.

igrenc sorulardan biri daha aklima geldi :gulus2:

Filancaya sordum bilemedi, bir de sana sorayim, diye baslayan cumlelerle kurulan sorular :katil1:

"Şimdiye kadar Türkiye'yi Türkler yönetmedi"

Seksen yaşında bir hakiki İslam Alimini İstanbul dan alıp İzmir'e götürüp hapsetmek mahkemelerde süründürmek

Bu söylediklerinin teknik bir forum ile uzaktan yakından alakası yok. Gereksiz ve tatsız tartışmalar çıkarmaktan başka hiçbir işe yaramaz. O tartışma çıktığı anda da senin yazdığın mesaj dahil hepsi silinecek.

@taydin abi , bir sey rica edicem sizden, konuyu actim, burada bu konu yuzunden tartisilmasini gormeyi beklemiyorum, Konu maksadini gecmek uzere, sizden ricam konuyu konusmalara kapatir misiniz lutfen ? Tabi boyle bir sey taleb etme hakkim var mi bilemiyorum ancak, bence yeterli bu kadar konusuldugu. :tesekkur1:

Konu gerçekten faydalı olmaktan çıktığı zaman kilitliyoruz. Merak etme kısır siyaset veya din tartışmasına döndüğü anda hem temizleyeceğim hem de kilileyeceğim :)

Forum istatistikleri

Konular
6,142
Üyeler
2,553
Son üye
trojann

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back