Filament ittirmeme sorunu

Merhabalar kendi yaptığım 3d yazıcımda filamenti ittiren motor baskı esnasında çalışmıyor yazıcı parçayı basmaya çalışıyor fakat filament gelmediği için basamıyor bu sorunu nasıl çözebilirim

Filament besleme borusunu kafadan çıkar ve öyle bas. Eğer filament besleniyorsa o zaman kafadaki nozul tıkalıdır.

Elimle ittirdiğim zaman nozzle içindem filament akışı sağlanıyor sorun motorun baskı esnasında dönmemesi . Motor normalde dönüyor m600 konutu ilede test ettim fakat baskı esnasında nozulu beslemiyor motor

O zaman manuel olarak filament beslemeyi dene. Aşağıdaki komutun 50 mm filament çıkarması lazım.

Kod:
G1 E50

Denedim ve nozzle ucundan filament aktı bir sorun olmadı hotendi ısıtıp ekran üzerinden de extruder motorunu harekete geçirincede bir sıkıntı yok filament akıyor . Baskı sırasında akmıyor sadece

Gene Cura ayarlarında bir sorun var o zaman. Belki çok düşük bir akış tanımlı. Sen en iyisi cura'yı sıfırtan tekrar kur, varsayılan ayarlarla bir test baskısı al.

Gene Cura ayarlarında bir sorun var o zaman. Belki çok düşük bir akış tanımlı. Sen en iyisi cura'yı sıfırtan tekrar kur, varsayılan ayarlarla bir test baskısı al.
Denedim ve yine aynı sorun oldu sonrasında repetier programından da bir test çıktısı almaya çalıştım ve aynı problem yine oldu ama M600 kodunu kullandığım zaman yazıcı filamenti geri çekip tekar ittiriyor orda güzelce çalışıyor çok anlamsız bir sorun dün gayet güzel çalışıyordu aslında

Denedim ve yine aynı sorun oldu sonrasında repetier programından da bir test çıktısı almaya çalıştım ve aynı problem yine oldu ama M600 kodunu kullandığım zaman yazıcı filamenti geri çekip tekar ittiriyor orda güzelce çalışıyor çok anlamsız bir sorun dün gayet güzel çalışıyordu aslında

Üretilen GCODE'a bak istersen, extrude komutları var mı acaba?

GCODU'u yüklersen benim Ender 3 Pro da test edebilirim. Kod hatalı değilse çıktı verecektir.

Sorun tamamen motordan kaynaklıymış motor çok ısınıyor hatta elimle bile dokunamıyorum alev gibi oluyor bu motorun ısınma sorununu çözersem filamenti ittirecek gibi çünkü son yaptığım ayarlardan sonra yazma işlemine artık başlıyor 2-3 katman çıktıktan sonra motor ısısı çok yüksek seviyelere ulaşıyor filamenti ittirmesi duruyor

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back