Gazlı havya arayışı

tekosis

Aktif Üye
Selamün aleyküm ardadaşlar. Atölye dışındaki tadilat işlerinde kullanmak üzere bir gazlı havya arayışım var. Çok nadir kullanılacak. Tecrübeniz oldu ise, kullananlardan duyumunuz var ise tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?

Havya olarak da kullanılabilen Dremel'in pürmüzü var bende. Ama havya olarak kullanmadım şimdiye kadar. Power bank ile bir TS100 ve TS80P daha mantıklı geliyor bana.

Bir zamanlar dolmakalemden biraz daha irice bir havya kullandim. Tam bir gaz canavariydi.

Yanma bolumunde duran yanmaz pamukumsu parca sorun cikartti bir daha da adam olmadi.

Gazli havyayi bu tecrubemden dolayi onermem.

@taydin hocam, okulda çok ender olarak lazım oluyor bu havya. Havai bir hattaki cctv kablosu tamiri vs. işlerde de gerekebiliyor. Merdiveni duvara dayayıp havada lehim yapmaya çalışırken power bankla uğraşmak işi zorlaştırır tavsiyen için teşekkür ederim.

Listeyi çıkardım;

1. sırada dremel

dremel.jpg

Sonra da iki tane markasız ürün belirledim. Bakalım hangisini alırlarsa o gelecek.

En ucuz tercih

Bu da biraz daha sağlam duruyor

ucuncu tercih.jpeg
ikinci.jpg

@Mikro Step tavsiyen için teşekkür ederim. Gazlı havyayı daha önce tadilat işlerinde kullanmıştım. Tam da bir önceki mesajdaki gibi okulun CCTV kablolarını onarmam gerektiğinde kullanmıştım çok işime yaramıştı. Yaptığı işe göre gaz sarfiyatı benim durumumda pek önemli olmuyor. Yeter ki atölye dışında sahada çalışırken sorunumu çözsün. Bir kutu çakmak gazı 50₺ o da çok uzun zaman işimi görür.

Çakmak gazı doldurma tüplerinin başına geçen tipte torchlar var. Ucunda havya da olsa çok iyi bir seçim olabilirdi. Bu ürünleri merak ediyorum. Bir ara bir tane sipariş etmek lazım.

1666557513555.png

Son düzenleme:
Yeşil olandan var bende. Açık alanda, hafif rüzgarda zorlanıyor ama kapalı veya rüzgarsız ortamda iyi. 10 mm2 kabloyu bile ek yapıp lehimledim.

@taydin hocam, okulda çok ender olarak lazım oluyor bu havya. Havai bir hattaki cctv kablosu tamiri vs. işlerde de gerekebiliyor. Merdiveni duvara dayayıp havada lehim yapmaya çalışırken power bankla uğraşmak işi zorlaştırır tavsiyen için teşekkür ederim.

Listeyi çıkardım;

1. sırada dremel

19799 eklentisine bak
Sonra da iki tane markasız ürün belirledim. Bakalım hangisini alırlarsa o gelecek.

En ucuz tercih

19800 eklentisine bak 19801 eklentisine bak

Dremel'den bende çok uzun zamandır var. Isı regülasyonu yapmadığından kesinlikle normal bir havyanın konforunu ve performansını beklemeyin. Bu sebeple uçları da çok dayanmıyor. Ama kısa süreli işler için iş görüyor. Ayrııca yanınızda gaz tüpüyle gezmenizi tavsiye ederim. Depolama hacmi küçük olduğundan gazı uzun süre gitmiyor.

Listeyi çıkardım;

1. sırada dremel

19799 eklentisine bak

En ucuz tercih

19800 eklentisine bak 19801 eklentisine bak

Powerbank icin belt holder var. Elinizde TS100 benzeri havya varsa deneyebilirsiniz bu sekilde. Kendi elinizdeki powerbanka gore dizayn yapilabilir. Hatta yanina havya icin tutamakta ekleyebilirsiniz.

powerbank clip.jpg

Videonun 07:25'inci saniyesine bakin. Lehim yaparken kullanabileceginiz guzel bir arac tanitmislar. Ozelikle yuksek yerlerde oldukca kullanisli olur gibi.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,900
Üyeler
2,498
Son üye
TaKo

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back