i7-2600K fiyatı uçmuş

taydin

Timur Aydın
Staff member
Bu 2000 serisi yani çok eski bir işlemci olduğu için piyasada olmaması normal

O fiyata 13. nesil i5 sistem toplanir. Hatta R5 5600 sifir sistem ve 2. el RTX 3070 ekran karti bile toplanir biraz arastirma ile. Ucmus arkadaslar. :katil2: :katil2: :katil2: :katil2:

• Haha
Reactions: nt
İkinci el var ucuza sahibinden.com da ama ikinci eline de memlekette nasıl güveneceksin? Yüzü en ufak bir şekilde kızarmadan yanmış işlemciyi satar bizimkiler :mad:

Belki de Kadıköy'de Yazıcıoğlu iş hanına gidip deneyerek ikinci el almak lazım.

intelin yaptıı son efsanelerden fiyatı borsa gibi düşüp yükselmiş :D

sarı siteden alınırmı alınmaz demi böyle şeyler denemeden

Son düzenleme:
1155 anakartlara 3. nesil islemciler de uyuyor. i5 3570 ya da i7 3770K falanda olur, hem cok daha az enerji tuketiyorlar 2600K'ya gore. Bir ara benim i5 2500K yerine i7 3770K alayim diyordum, sonra bos ver, o paraya 16 GB RAM alirim deyip oyle yaptim. :cheeky1:Sari siteden onayli satislardan islemci alinabilir. Bu arada OC yapilmayacaksa K olmasina gerek yok, K olunca adamlar fiyati ikiye katliyor. i5 3570 fiyati i7 2600K'dan daha ucuz, OC olmadan performansi da cok yakin. Bu islemci yari fiyatina, cok daha iyi bir secim olur.

Son düzenleme:
  • Üzgün
i7-3770K da iyidir hakkaten. Zamanında benim i7-2600K yı güncelleyeyim bununla dedim, ama kendimi ikna edemedim çünkü kırk yılda bir çalıştırıyorum windows'u ve Adobe Illustrator veya Altium ile işim bitince kapatıyorum, mevcut işlemci de bu işi yeterince iyi yapıyor. Ben de satarsam işlemciyi öyle yazayım "15 yıllık hayatında doğru dürüst iş yapmamış, yan gelip yatmış işlemci" diye ...

Bir de cok dolandirici turemis. Xeon'lari K serisi islemci diye yutturmaya calisiyorlar.

• Üzgün
i7-2600K lazım bunda 4.3 GHz kanat açıklıgı var iyi soğutursan uçarsın

i7-2600K lazım bunda 4.3 GHz kanat açıklıgı var iyi soğutursan uçarsın
i7 3770K 4.7Ghz'e kadar rahatlikla OC yapilabiliyor. Hatta sansliysan, iyi bir tanesine denk gelirsen 5+ Ghz bile mumkun. Ayrica 3. nesil islemciler 2. nesilden %10 civarinda daha hizli. Ama yine de guncel bir islemcinin IPC'sinin ancak yarisini verebiliyorlar ve 4 cekirdekliler. Guncel 8 cekirdekli bir islemci bunlardan 4 -5 kat hizli. Ust seviyeler 6-7 kat hatta.

@Alt 255
PC donanımı hakkında bayağı bilgi sahibisin .Eski ve yeni İşlemci ve mainboardlarların modellerinin arşiv listesini bulabileceğim tavsiye edeceğin web siteleri varmı? Güncel işlemcileri vatan bilgisayar vb sitelerden bulurum.Bana eski işlemci ve mainboardlarında isimleri de lazım,güncel fiyatları ne ? Nereye kadar upgrade ediliyor falan öğrenmek

Recep Baltaşın,Erdi Özüağın dediklerini biraz anlamak istiyorum :)

• Beğen
@Alt 255
PC donanımı hakkında bayağı bilgi sahibisin .Eski ve yeni İşlemci ve mainboardlarların modellerinin arşiv listesini bulabileceğim tavsiye edeceğin web siteleri varmı? Güncel işlemcileri vatan bilgisayar vb sitelerden bulurum.Bana eski işlemci ve mainboardlarında isimleri de lazım,güncel fiyatları ne ? Nereye kadar upgrade ediliyor falan öğrenmek

Recep Baltaşın,Erdi Özüağın dediklerini biraz anlamak istiyorum :)
Recep iyidir, bir ara sitelerinde yoneticilik yapmistim. :)

Arsiv olarak genel bir liste bilmiyorum ama cpu-upgrade sitesi bu konuda oldukca islevsel. Anakartlain islemci destegi konusu biraz karisik, chipset disinda bios destegi de gerekiyor. Ozellikle AMD olunca.

@Alt 255
Aşağıdaki sitedeki fiyatları incelermisin ? Konfigrasyon oluşturmalarda var
Bu ,oradan satın almaya değer fiyatlarmı?
Sistem oluşturmakda var
*Tabiki kargonun daha uygun olması için kasa hariç bileşenleri kasdediyorum

https://computerstoreberlin.de/

• Beğen
@Alt 255
Aşağıdaki sitedeki fiyatları incelermisin ? Konfigrasyon oluşturmalarda var
Bu ,oradan satın almaya değer fiyatlarmı?
Sistem oluşturmakda var
*Tabiki kargonun daha uygun olması için kasa hariç bileşenleri kasdediyorum

https://computerstoreberlin.de/
Fiyatlar cok iyi. Tabii Turkiye'ye giriste yaninizda getirecekseniz. Yoksa gumrukten zor girer satin alma ile gonderilirse.

1300tl gibi buldum ben doktordan :D

@nt senin hex nooldu yüklendimi hayırlısıyla?
(Allahtan USB programı yazmıyodun:katil2:

• Haha
Almanyadan gelecek olan bir arkadaş var bugünlerde

İçlerinden fiyatı en uygun gördüğün birkaç konfigasyonun linki eklermisin?
Butce ne kadar? Ekran karti olacak mi? HDD / SSD olacak mi? Ekran karti ne amacli olacak? Yapay zeka, video isleme vb icinse mecburen Nvidia olacak zaten.

Bunlar zaten kısıtlı konfigrasyonlar.Sen hem rich man için ve poor man için 2 seçenekl yap istersen .
Yaw litte little into the middle işte :)

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back