Ic direnc olcebilecek cihaz

hakan8470

abantu
Enerji depolama alanlari, pil, aku, lipo, LiFePO4 vs ic direncini olcebilecek bir cihaz ? DIY?

Bende şu var. İşi bilen birkaç kişinin kullandığını gördükten sonra aliexpress'ten almıştım. Aksesuarlı ve sadece makina olarak satılıyor, ben aksesuarlı aldım.

1715965668445.jpeg

RC3563, standartlara uygun AC tarz bir ölçüm yapıyor. Bu ölçüm pilin kapasitif davranışını da hesaba katıyor ve bir empedans modellemesi ile ölçüm yapıyor. Ayrıca aksesuar seti de alınırsa, kelvin problarla 4 terminalli ölçüm yapıyor, o yüzden rahatlıkla mikroohmlara inebiliyor.

Ben biraz utangacimdir, :gulus2: soylemem ne aldigimi felan ama bu biraz maliyeti dusuk ve ilerde belki birileri alirken fiyat karsilastirma yapar diye yazdim.

Ben lcr metre belki ölçer diye ümit etmiştim ama ölçemezmiş
Bu cihaz ucuz görüküyor nekadar doğru ölçümler veriyor ?

Ben bir kac video inceledim, iyiydi. Ic direnc meselesi pil in o anki isisi ile de degistigi icin, hizli olcum ve bir grup yapmadan onceki olcumler bence onemli. Yani olcup pil ustune yazmak 2 gun sonra tekrar olcmek, farkli sonuc olacak.

Bir de AC guc verip, pil yuzeyine dokunma direnci ve kablonun da direnci ni olcmedigi gibi bir sey var, ne kadar dogru bilemem.

Bu cihaz PC ye veri aktarımı da yapıyor. Senin işine yarayacak birşey.

Evet onuda gordum de, PC gorunce kesin windows felan dir dedim.

@taydin sen nereden aldın? Link paylaşabilir misin?

Ben de bir tane sipariş ettim. Özellikle 18650 pillerin fiyatını göz önüne alınca, bu tarz cihazlar kendini hemen amorti edebilir. Tam da şunlarla uğraşırken iyi denk geldi.

20240518_161159.jpg

Son düzenleme:
değişik fiyatlar var acaba hepsi aynı mı yoksa farklı klonlar mı var
Abi Cin burasi, emin olmamakla beraber klon yapmak icin ugrasacaklarini sanmiyorum. Fiyati cok ucuz zaten. Biri uretir 5000 i satar mantigi. Fiyatlarda o kadar uc farklilik gormedim ustelik.

Forum istatistikleri

Konular
6,181
Üyeler
2,567
Son üye
GaziBey

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back