Ic direnc olcebilecek cihaz

Ölçümleri doğrulamanın bir yolu var mı ? Ben bu cihazın dahtelerinin olabileceğinden endişeliyim çünkü kutusu bu cihaza özel değil kolay bulunabilen bir kutu gibi gözüküyor
Bende suphelenip denedim abi, 25A i surekli oalarak cektim , 2760mah kapasite olctum. sorun yok keyifle kullanin. :ok1: Adamlar yapmis abi :gulus2:

RC3563 iç direnç ölçümlerindenden bahsediyorum
Yarin olcu aletim gelir diye bekliyorum, gelir ise bazi olcum sekillerini denerim. Bir de bir abimin tavsiyesi ile, YR1035 +, aldim. ikisiyle de deneme yapip karsilastiririm.

Ancak pil in orjinal ic direncinin gercek degerini olcmenin yolunu bilmiyorum. Aslinda bir yol var ancak bunun dogru yol olmadigini bir yazida okumustum.

Bu kapsam altinda denemek istediginiz bir sey var ise, seve seve deneyecegime emin olabilrsiniz abi.

Yarin olcu aletim gelir diye bekliyorum, gelir ise bazi olcum sekillerini denerim. Bir de bir abimin tavsiyesi ile, YR1035 +, aldim. ikisiyle de deneme yapip karsilastiririm.

Ancak pil in orjinal ic direncinin gercek degerini olcmenin yolunu bilmiyorum. Aslinda bir yol var ancak bunun dogru yol olmadigini bir yazida okumustum.

Bu kapsam altinda denemek istediginiz bir sey var ise, seve seve deneyecegime emin olabilrsiniz abi.
linkte bahsedilen olay kelvin prob kelvin prob olmadan miliohm değerleri okumak sağlıklı olmaz zaten

Ben RC3563'ü aldığımda ilk aklıma gelenlerden biri de şönt drençleri için de kullanbileceğim olmuştu.

Bu çerçevede az bi test yapmıştım onu da paylaşayım.

Aşağıdaki teli ~1cm mesadefen ölçtüm ve her bir ölçüm sırası ile ~1cm aralıkla artıyor.

Sonuçlarda görüleceği gibi tutarlı bir artış var.

20240526_122701.jpg
20240526_122651.jpg
20240526_122718.jpg
20240526_122727.jpg
20240526_122739.jpg

Vay bu cok iyi gercektende

Ciciler geldi. Sagdaki sarj olurken hic bir sey gostermiyor, solda ki sarj a takilinca aciliyor. Sonra kapatirsan sarj olma durumu da ekranda gozukuyor.
1716840958656.png

Aspilsan pil ini ( Hep ayni pil i tekrar tekrar olctum), RC3563 le 10 kereden fazla olcmusumdur, genel de 16.600 ile 16.800 arasinda ve yogunlukla 16.690 ile 16.710 arasinda deger gosterdi. Bence bu kadar hassasiyet yeterli.

bilgisayar bağlantısı nasıl oluyor ?
Rs232 felan mı var yoksa sarj girişi aynı zamanda usb ttl dönüştürücü felan mı acaba

Ben denemedim ancak birisi bu sekilde bir baglanti yapmis. 1 Yil onceki bir video, yeni bir baglanti sekli bulamadim. Ama bilgisayar win7 olacak, python yuklu olacak, excel de VBA script kullanilacak. Ve ayni zamanda bunlarin icerisinde 2 farkli chipset olabiliyormus, birde o kontrol edilecek. Ya da iki yazilimda kurulacak. Olme ... :gulus2:

YR1035+ icinde birisi , chip takip bu isi halletmis gozukuyor. Mar 2021 tabi.

Aslında bluetooth modül veya jdy 40 felan da eklenebilir kablosuz yapmak için Seri portun açıldıgını kaydetmiyor olması biraz can sıkıcı her defasında tekrar ayarlamak gerek

Mikrovoltlar ölçen bir cihazın içine bluetooth koymak mantıklı olmaz. Oluşan gürültü mutlaka ölçüm sonucunu etkiler.

Aspilsan pil ini ( Hep ayni pil i tekrar tekrar olctum), RC3563 le 10 kereden fazla olcmusumdur, genel de 16.600 ile 16.800 arasinda ve yogunlukla 16.690 ile 16.710 arasinda deger gosterdi. Bence bu kadar hassasiyet yeterli.
Bendeki Aspilsan pillerde de aynı sonuç var. 2 tanesi 17.100 civarı diğerleri hep 16.5 - 16.8 arasında.

Forum istatistikleri

Konular
6,145
Üyeler
2,554
Son üye
alisummer

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back