Ilk semama goz atarmisiniz? (ATMEGA328P)

Buradaki konusmalarimizdan ve komponentlerin fiyatlarini arastirip, uzerine daha derin dusundukten sonra, ilk adim olarak Arduino Nano shield yapmaya karar verdim. HM-10 Bluetooth, 8 servo 5V fix destekleyecek iki adet 1S LiPo bataryayla calisacak minimum uygulanabilir urun (MVP) asagidaki gibi cikti. Bu arada KiCad'e bayildim, buyuk ihtimalle Vim ile yillarca kod yazip sadece klavye kullanarak uretken olmayi sevdigimdenmidir bilinmez, birsekilde beni gayet tatmin etti.

Orumcek1_on3d.png
Orumcek1_arka3d.png

Kare lehim padlerinin sebebi nedir. Başlangıç bacağını mı belirtiyor?

Buradaki konusmalarimizdan ve komponentlerin fiyatlarini arastirip, uzerine daha derin dusundukten sonra, ilk adim olarak Arduino Nano shield yapmaya karar verdim. HM-10 Bluetooth, 8 servo 5V fix destekleyecek iki adet 1S LiPo bataryayla calisacak minimum uygulanabilir urun (MVP) asagidaki gibi cikti. Bu arada KiCad'e bayildim, buyuk ihtimalle Vim ile yillarca kod yazip sadece klavye kullanarak uretken olmayi sevdigimdenmidir bilinmez, birsekilde beni gayet tatmin etti.

10540 eklentisine bak

Tek eleştirim via çapı çok küçük. Biraz daha büyük olabilir. 0.4 delik 1mm halka yapabilirsin. Onun dışında önceki çalışmana göre çok daha profosyonel duruyor. Tavsiye olarak eklediğim resimdeki konnektörü kullanabilirsin.

Ek bilgi : Madem Kicad hoşuna gitti. istersen kicad in içine senin örümceğin gövdesini 3D olarak atıp kartı üzerine oturtabilirsin. Aynı şekilde arduino nano 3d modelini bulup kartın üzerine takabilrsin.

1621343936780.png

Son düzenleme:
Tek eleştirim via çapı çok küçük.
Dun buna kafa yordum @Endorfin35+ ama cozemedim kisitli zamanda, bende suphelendim. Yani ekledigim Via Size ve Via Drill buradaki problem via drill (sanirsam delik boyutu) 'nda mi yoksa via size da mi? Direk sagdaki add vias tusu ile ekledim, ama acaba mVia'mi ekledi otomatik cozemedim.

Screen Shot 2021-05-18 at 4.37.46 PM.png

Resimden tam emin olamasamda micro via gibi sanki. En kötü ihtimal ile micro vialarında ölçülerini artırabilirsin.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back