Kısırlı Yada Çiğ Köfteli Altın Günü

Hepsinin modeli farklı profesyonel laboratuar kurmaya çalışıyorum kaç yıldır.Ama hala eksikler bitmiyor :cheeky5:

Benimde kurmaya/ulaşmaya çalıştığım laboratuvar şu herifin gibi : (ilk 1:00 dakikaya dikkat)

Bi kaç milyon dolar biriktirmeme az kaldı:katil2:. Bu arkadaş gerçekten profesyonel incelemeler yapan biri. Ancak çok hızlı konuşur. Ben çalma hızı 0.75 de dinliyorum anca anlaşılıyor:tamam1

Size göre ben taş devrinde yaşıyorum. Benim elimdeki cihazlar bir cakmak tasi iki kaya uc mizrak. Kaptan mağara adamıııı.... Daha eski kimliğimi bile değiştirmedim.

Screenshot_20220325-100635_Twitter.jpg

Benimde kurmaya/ulaşmaya çalıştığım laboratuvar şu herifin gibi : (ilk 1:00 dakikaya dikkat)

Bi kaç milyon dolar biriktirmeme az kaldı:katil2:. Bu arkadaş gerçekten profesyonel incelemeler yapan biri. Ancak çok hızlı konuşur. Ben çalma hızı 0.75 de dinliyorum anca anlaşılıyor:tamam1

Bu adam gerçekten hasta. Millet bir tane bile alamıyor, bunda 100 bin dolarlık spektrum analizörler, VNA'lar, SMU'lar, güç kaynakları, osiloskoplar, sinyal jeneratörleri çifter çifter var. Herhalde elektronik ekipmanları için Nuh'un gemisini inşa ediyor :katil2:

Valla youtube'da tamamen antika, eski püskü, sağdan soldan toplama ekipmanlarla iş yapan birisi var. Sürekli takip ederim, son derece bilgili. Çoğu işi yapmak için illa iyi ekipman gerekmiyor.

Sadece termal kamera , güç kaynağı ve multimetre ile neredeyse bütün arızaları yapan bir elemanda var benim takip ettiğim. Daha osiloskopun düğmesini çevirdiğini görmedim :)

Sadece termal kamera , güç kaynağı ve multimetre ile neredeyse bütün arızaları yapan bir elemanda var benim takip ettiğim. Daha osiloskopun düğmesini çevirdiğini görmedim :)
bu adamın o ölçü aletinin buzzeri nası bozulmuyor sadece o buzzeri kullanarak bile çözdüğü oluyor arızaları.

Birde yapamayınca saçını başını yolmasın diye ustası var bi tane 60 yaşlarında o giriyor devreye

@DrFreeman, 60x60, 60x120, 90x180 ve 120x240 boyutlarında fayanslar var. Beyaz, krem, sarı, gibi tek renk ve desensiz olan bir tane alırsanız rahat kullanırsınız. Kesme matı güzel ama pahalı. Önce cam denedim ama kırılma riski çok fazla olduğu için fayansa geçtim. Fayans sıcağa ve kesilmeye karşı gördüğüm en dayanıklı malzeme.
Masaüstünde ister sıcak çalışın ister kesip biçme / lehim çalışın temizlemesi kolay oluyor. Yapıştırıcı bile maket bıçağı ile çıkarılabiliyor. Tavsiye ederim.

Sütten kesilmiş yeni danalarımız :)

Ekler

• 20220905_123638.jpg
    20220905_123638.jpg
    704.1 KB · Görüntüleme: 98
  • 20220905_123653.jpg
    20220905_123653.jpg
    579.8 KB · Görüntüleme: 95
Ooo içinde hakiki PFC bobini var galiba hadi gözün aydın :)

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,970
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back