Kısırlı Yada Çiğ Köfteli Altın Günü

Pico ile 0dan yaptığımız güç kaynağı var
Projeyi yapan @Gokrtl abim,
Projenin en önemli destekçisi @taydin abi,
Ben ve @ibrahimcelik bildiğimiz kadarıyla yardım ediyoruz projeye.

Sende böyle bir proje düşünür yapmaya başlarsan bu kadro sana yardım ederiz sorun yok.

Bu projeyi yaparken pico ile epey ilerleme kaydettik, yazılımsal reset, analog okuma, haberleşme hatlarını aktif edip kullanma, dış kesme vs.
Teşekkür ediyorum ama ilgi alanım hiçbir zaman kalkıp sıfırdan birşeyler üretmeye çalışmak olmadı. Daha çok çalışan mekanizmaların calisma sistemlerini çözmekten ve arızalarını gidermekten acayip derecede zevk alıyorum. Mesela şu son iki hafta icinde bir sürü akülü lokomotifin elektrik arızasıyla boğustuk , allah yardım etti herhalde hepsinin hakkından geldik. Her arizadan birşey öğrendik. Ama yorgunluktan da dumanımız cıktı.

Teşekkür ediyorum ama ilgi alanım hiçbir zaman kalkıp sıfırdan birşeyler üretmeye çalışmak olmadı. Daha çok çalışan mekanizmaların calisma sistemlerini çözmekten ve arızalarını gidermekten acayip derecede zevk alıyorum. Mesela şu son iki hafta icinde bir sürü akülü lokomotifin elektrik arızasıyla boğustuk , allah yardım etti herhalde hepsinin hakkından geldik. Her arizadan birşey öğrendik. Ama yorgunluktan da dumanımız cıktı.
1 kere başla abi tamirden daha zevkli emin ol.
Kendi saatini yapabilirsin mesela, genelde gördüğüm tanıdığım elektronikçiler zamanının teknolojisi ile saatlerini yapmışlar ve evin bir köşesinde o saati çalıştırıyorlar.

Sende bu zamanın teknolojisine göre kendini internetten güncelleyen, alarmı hem sesli hem telefona bildirim gönderecek şekilde bir saat yapabilirsin mesela bunuda emekli olunca 'bakın bunu ben yaptım' dersin

Daha yazacak 15 rakam var . Hocam ne ödev vermiş be . Poofff.
20221008_202610.jpg

Bu ödevler malesef artık ödev boyutunu aşıp kim daha güzelini yapacak noktasına ulaşmış. Bu noktada öğretmenlerin hiçbir müdahalesi yok malesef. Çocukların yapmadığı belli olan ödevlere yapılmış gibi onay veriyorlar . Israrla ve inatla çocuklar yapsın diye bir tavırları hiç yok . Belki de velileri çocuğun okul hayatına daha çok dahil etmek için bu da bir numara .

Gecen bir öğrenciye ödev vermişler. Garibim kendini forumlara vurmuş.

Ödev,

Trafosuz guc kaynagi yapımı.

Özellik 220 volt ac giriş 12 volt dc 30 amper çıkış.

İstenmiş. Yorumu sizlere bırakıyorum.

Ödev,

Bir klemens, birazda sahtekarlığa bakar hocam.

Normal trafolu yaparsın. Trafoyu bağlayacağın yere klemens koyarsın. Projeyi götürüp sunarsın. Hoca sorunca da yanlış anlamışım dersin :katil2:

Aynen emrah kardeşim. Yalı da istiklal ilköğretim 3 de .
Sizin öğretmen bizim öğretmene göre biraz ileriden gidiyor anlaşılan.Haftaya da benim çocuğa okulda yaptırır.Bizim öğretmen ev ödevi olarak bu tür ödev vermiyor.Ödev de sayılmaz aslında okulda o gün ne işledilerse o konunun tekrarı olarak bir kaç sayfa ödev veriyor.
O okul eski rum yapısı diye biliyorum zaten mimari olarak bizim yapılara benzemiyor.

Ödev,

Benim daha kolay bir çözümüm var. Araba aküsü.

Sizin öğretmen bizim öğretmene göre biraz ileriden gidiyor anlaşılan.Haftaya da benim çocuğa okulda yaptırır.Bizim öğretmen ev ödevi olarak bu tür ödev vermiyor.Ödev de sayılmaz aslında okulda o gün ne işledilerse o konunun tekrarı olarak bir kaç sayfa ödev veriyor.
O okul eski rum yapısı diye biliyorum zaten mimari olarak bizim yapılara benzemiyor.
Eski rahibe okuluymuş. Sınıfları yatak odası kadar . Tuvaletleri okul dışında. Köy okulu aynı.

Zincir marketlerden birine sportif bot gelmiş . 28000 liracık. Kaçırmayın arkadaşlar :)

Forum istatistikleri

Konular
5,891
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back