Krem Lehim Hk.

ARUSNES

Üye
Herkese merhaba,
Arkadaşlar sorum şu . Krem lehim kullanıcam lakin , kullanacağım yerde plastik olduğu için lehimi eritmeden kullanmak istiyorum sadece iletkenlik sağlasın diye bu sorun olur mu .

@ARUSNES Sadece iletkenlik sağlasın diye krem lehim sürmen pek mantıklı gelmedi bana. Kullanacağın yer ve malzeme ile ilgili resim atarsan daha iyi olur. Bu şekilde öneride bulunmamız senin zararına olabilir.

IMG_20220606_120309.jpg
pimlere sarılmış bakırın üstüne sürülecek ısıtarak uygularsam plastiği eritir

Krem lehim denen şey, flux ile küçük lehim toplarının karışımıdır. Ham hali ile iletim sağlamaz.

O tamiri şöyle yapman lazım. Pinlerin lehimlenecek yerlerini maket bıçağı ile kazı. Teli de maket bıçağı ile dikkatlice kazı. Sonra da lehim pastası sür (hani tenekelerde olan pastadan). Sonra da bir kıstırmalı cımbız veya ucu ince kargaburun ile pinlerin plastik tarafını tut. Bu şekilde lehimi yap. Cımbızın burada amacı, ısıyı üzerine almak ve plastiğe gitmesini engellemek.

Krem lehim denen şey, flux ile küçük lehim toplarının karışımıdır. Ham hali ile iletim sağlamaz.

O tamiri şöyle yapman lazım. Pinlerin lehimlenecek yerlerini maket bıçağı ile kazı. Teli de maket bıçağı ile dikkatlice kazı. Sonra da lehim pastası sür (hani tenekelerde olan pastadan). Sonra da bir kıstırmalı cımbız veya ucu ince kargaburun ile pinlerin plastik tarafını tut. Bu şekilde lehimi yap. Cımbızın burada amacı, ısıyı üzerine almak ve plastiğe gitmesini engellemek.
Dediğiniz şey olur aslında ama bu bir nevi seri üretim olacağı için çok zaman alır .
Krem lehim de ısıtmadan olmaz diyorsunuz anladığım kadarıyla .

Dediğiniz şey olur aslında ama bu bir nevi seri üretim olacağı için çok zaman alır .
Krem lehim de ısıtmadan olmaz diyorsunuz anladığım kadarıyla .

Krem lehim eritilmeden kullanılmaz.

Bunun benzeri bir soru daha önce de sorulmuştu. Seri üretim olacaksa, kullanılan emaye telin LEHİMLENEBİLİR olanını almak lazım. Böyle bir tel alırsan onu kazımana gerek kalmaz, lehimleme sıcaklığında emaye eriyor ve bakıra lehim yapılmasını sağlıyor.

Gene seri üretim için özel bir tutturma sistemi yapılarak cımbız olayını otomatikleştirebilirsin. Aparata yerleştireceksin, pinleri kavrayacak ve sen de lehimi yapacaksın.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,996
Üyeler
2,520
Son üye
fatihdgn

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back