LCR metre tavsiyesi

Uni-T de dahil hepsi normal kelvin prop diye hatırlıyorum. Yuvasında da Hpot, Hcur, Lpot, Lcur diye yazıyor.

1703885117256.png

Aşağıdaki videoda görüleceği üzere LCR metrenin girişinde bir aparat bağlı. Bu aparat sayesinde kablo ile uğraşmaktan kurtulmak mümkün görünüyor. Acaba bu ne diye geçiyordur?

Ben günde 1 doz bu amcadan kullandığım için direkt bu video geldi aklıma.

İlk defa duyduğum Eucol markasına ait bir ürün buldum. Acaba benim cihaza uyar mı?

Aşağıdaki incelemesi de mevcut.

goufengin de kendi aparatları mevcutmuş aslında ama siteyi ingilizce açınca gözükmüyor çince açmak lazım

goufengin de kendi aparatları mevcutmuş aslında ama siteyi ingilizce açınca gözükmüyor çince açmak lazım
Evet kendi aparatları varmış. Ben TDS ile görüştüm onlarda bu aparat yokmuş ama Tonghui markasının iyi olduğunu söylediler.

Duyduğuma göre Tonghui cihazları Keysight markası ile de satılıyormuş. Bende denk gelmişken aşağıdaki Tonghui TH26001A modelinin siparişini verdim.

Guofeng'de aynı model numarası ile fakat marka etiketi olmadan sitesine koymuş. Sanıyorum hepsi birbirinin aynısı.

Evet kendi aparatları varmış. Ben TDS ile görüştüm onlarda bu aparat yokmuş ama Tonghui markasının iyi olduğunu söylediler.

Duyduğuma göre Tonghui cihazları Keysight markası ile de satılıyormuş. Bende denk gelmişken aşağıdaki Tonghui TH26001A modelinin siparişini verdim.

Guofeng'de aynı model numarası ile fakat marka etiketi olmadan sitesine koymuş. Sanıyorum hepsi birbirinin aynısı.

mümkün aynı satıcının sattıgı kelvin problar da bizimkilere çok benziyor

Bende birde eskilerden kalma Tenma 72-040 kondansatör ölçer var. Test için Guofeng LCR-106X LCR ve Siglent SDM3065X DMM ile ölçtüğüm kondansatörleri kullandım.

Bütün kademelerinin çalıştığını ve doğru ölçüm yaptığını doğruladım.

Bu cihaz bende uzun zamandır vardı ama doğrulayamadığım için güvenim kullanmıyordum.

20240515_001300.jpg
20240515_001316.jpg

LCR için aldığım test fixture geldi. Cihaz ile uyumlu. Özellikle THT bileşenler için çok pratik olacak gibi duruyor. Metal bir kasaya sahip, sağlam bir ürün.

20240524_203933.jpg
20240524_203947.jpg
20240524_203958.jpg
20240524_204036.jpg
20240524_204051.jpg

LCR için aldığım test fixture geldi. Cihaz ile uyumlu. Özellikle THT bileşenler için çok pratik olacak gibi duruyor. Metal bir kasaya sahip, sağlam bir ürün.

33943 eklentisine bak33944 eklentisine bak33945 eklentisine bak33946 eklentisine bak33947 eklentisine bak
Rel ile fikstürün kapasitansını sıfırladıktan sonra,
Bazı ölçümler aldıktan sonra,
Hala cihaz boş iken 0 değeri gözlemlenebiliyor mu?

Tutarlı mı bu konuda?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,735
Üyeler
2,756
Son üye
Sagankam

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back