Selamlar merhabalar forumda yeniyim inşallah iyisinizdir :)
Nacizane bir sorum olacaktı elimde proskit mt1236 var ekranı biraz zede aldı bende değiştirmek daha doğrusu üst modele geçmek istiyorum ölçümleri tatmin edici seviyede değil gibi geldi.

Notebook tamiri ile uğraşmaktayım aslen fakat diğer elektronik kartlara da bakıyorum denk gelirse ANENG marka multimetreyi gördüm. Q1 modeli gördüm fluke ile ölçüm karşılaştırması yapan bir video gördüm tıpatıp ama sizlere de sormak istedim. Bir de banggoodda aneng sz20 modeli gördüm sanırm daha üst gibi ama fiyatları benzer. Bir de genelde unit öneriliyor ama aneng alma derseniz unitin 61e+ mı önerirsiniz veya başka model mi?

Marka ve deneyim olarak nasıldır ve önerdiğiniz model nedir benim için bilgilerinizi talep etmekteyim teşekkürler :)

Burayı inceleyebilirsiniz.

Eski model Fluke al Fluke 77, 79 , fluke 10,11,12 onlarin hepsuini cebinden cikarirlar emin ol. Sen birde notebook tamir ediyorum diyorsan senin acaba bu dogrumu degil mi deme sansin yok ki. Obur aletler calismiyorsa bile Fluke ile kontrol ediyorlar dogerumu olcuyor diye :kotek1:

Eski model Fluke al Fluke 77, 79 , fluke 10,11,12 onlarin hepsuini cebinden cikarirlar emin ol. Sen birde notebook tamir ediyorum diyorsan senin acaba bu dogrumu degil mi deme sansin yok ki. Obur aletler calismiyorsa bile Fluke ile kontrol ediyorlar dogerumu olcuyor diye :kotek1:
Evet ustam da bana sürekli iş gelen biri değilim yani tam pro değilim 10 k gibi ortalama ücret bağlayamam çevreden eş dost dan gelirse cihaz anca ilerde eğer büytürsem ki bu zamanda imkansız yakın nerdeyse o zaman gönlümden geçen tabiki fluke :)

Bu yazdıklarıma bakıp fikir verebilir misiniz bir de rica etsem :)

Multimetrelerde elektronik aksam kadar onemli bir konu da komutator kalitesi.
Eger ucuz alet alacaksaniz, komutatorsuz olanlarin dogrulu iyi ise komutatorsuz olcu aleti almanizi oneririm.

Multimetrelerde elektronik aksam kadar onemli bir konu da komutator kalitesi.
Eger ucuz alet alacaksaniz, komutatorsuz olanlarin dogrulu iyi ise komutatorsuz olcu aleti almanizi oneririm.
evet ustam q1 olanda tuş var kumutator dediğiniz bu dönen aksam sanırım ondan açıkcası sıkıldım ve videodaki ölçüm sonuçları da cezbetti beni o yüzden fikir almak istedim.

Bak bu bile yeterli gelir ve onlardan iyi gelir.

Bence autorange olmayan bir tane bakın. Hepsi öyle midir bilmiyorum ama unit 139c var bende, autorange yavaş çalışıyor, bu yüzden eski ucuz multimetremi kullanıyorum yettiğince.

Bence autorange olmayan bir tane bakın. Hepsi öyle midir bilmiyorum ama unit 139c var bende, autorange yavaş çalışıyor, bu yüzden eski ucuz multimetremi kullanıyorum yettiğince.
Evet 139c çok güzel cihaz ama gerçekten yavaş çalışıyor.

evet ustam yavaş unit de çok hantallık yoktu ama proskit de biraz var gibi markaya göre değişiyor ama benim için sorun yok autorange kolayıma geliyor :)

Uzun süredir takip ettiğim bir üstadım var @taydin sizden de fikir alabilir miyim müsaitseniz acaba =)

Tüm forum ahalisinin fikirleri burada. Artık bütçene göre seçim sana kalmış. Fluke'lar elektrikçi multimetresi, elektronik işi için fiyat/performans iyi değil.

Tüm forum ahalisinin fikirleri burada. Artık bütçene göre seçim sana kalmış. Fluke'lar elektrikçi multimetresi, elektronik işi için fiyat/performans iyi değil.

aneng burda vasat kısmında ondan sormak istedim ustam benim dedğim model farklı ve test videosunu da gördüm ama yinede danışmak istedim :) Herkese teşekkürlerimi sunarım :)

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back