Bence önemli olan yapılacak işte gerekli olan hassasiyet , eğer yapılan işte çok hassas bir sonuç bekleniyorsa o zaman mevcut bütçe içinde en iyi ürünü almak lazım artık bu Fluke ise gerekli olan Fluke alınır.

Fakat standart bir kullanım için UniT marka iş görüyor. Hatta birçok yerde çok daha basit multimetre kullananlar var. Artık Unit'den bile daha uygun fiyatlı ürünler var.

Kısıtlı bütçe ile gerekli işi yapacak ürünü seçmek çok daha önemli günün sonunda yaptığın işten para kazanıp sermayen yükseldikçe daha hassas cihazlar için bütçe ayırabilirsin. Eğer hobi için bir ölçü aleti arıyorsan bence piyasadaki bir çok ölçü aleti iş görür gibi.

Bazen youtube'da ürünlerin videoları oluyor hatta karşılaştırma videoları, videodaki ölçümler o kadar sınır koşullarında yapılmış oluyor. Normal bir kullanıcının o aradaki farkları anlaması mümkün değil.

@DeveliAhmet abi, @ozkarah abimiz surada mosfet konusuna cok kaliteli bir video paylasmis. Videonun youtube sayfasinin altinda soyle bir baslik var.
⚡️ TOOLS YOU NEED ️⚡

Burada hem profesyonel hemde iyi dedigi multimetreler ve clamp metreler var. Bilin bakalim hangi multimetreleri onermis. :pillowfight1:

Isin guzel yani oradaki multimetrenin komitatorunun en solunda ve en saginda off var.

EDIT: Burada bahsedilen Fluke 17B+ ve oncesini onermiyorum.

Son düzenleme:
@DeveliAhmet abi, @ozkarah abimiz surada mosfet konusuna cok kaliteli bir video paylasmis. Videonun youtube sayfasinin altinda soyle bir baslik var.
⚡️ TOOLS YOU NEED ️⚡

Burada hem profesyonel hemde iyi dedigi multimetreler ve clamp metreler var. Bilin bakalim hangi multimetreleri onermis. :pillowfight1:

Isin guzel yani oradaki multimetrenin komitatorunun en solunda ve en saginda off var.

@hakan8470 , illa cevap yazdıracaksın :)

Bu video mosfetlerle ilgili, multimetre için referans almak garip olmuş.
Bak ben önceki mesajlarda multimetre testi konusunda uzman arkadaşların test sonuçlarını ve videolarını da paylaştım. Multimetre önerisi için kaynak arıyorsan oraya bak :)

Onlara ilave mesela bir de şuraya bak:

Ayrıca önerdiği "profesyonel" multimetre de Fluke 17. Bu mudur sence?

@hakan8470 , illa cevap yazdıracaksın :)
Yok abi orada AstroAI diye bir multimetre var 40 Euro civari, hobiciyse bunun gibi bir sey i tercih edebilir, demek istedim.

Bu video mosfetlerle ilgili, multimetre için referans almak garip olmuş.
The Engineering Mindset i ben takip ediyorum, egitim dedigin boyle verilir. Bunlar isini duzgun yapiyor diye inanirim. Isini duzgun yapan adamin, bir multimetre markasini ticari olarak onermis olma ihtimalini goz ardi etmeden , yorumsuzca paylasmak istedim.

Ayrıca önerdiği "profesyonel" multimetre de Fluke 17. Bu mudur sence?
:katil1: Kesinlikle degil, benim forumda onceki yazilarimda Fluke 17 B+ ve oncesini tavsiye etmiyorum kesinlikle dedigim vardir.

Ben Fluke 10, 11, 12 ve Fluke 77 veya 79, 87V tavsiye ediyorum, para sikintisi yoksa yanina bir de Fluke 287 veya 289 :sinsi1:

E o zaman niye referans olarak gösteriyorsun bu öneriyi :) Onun parasıyla kat kat daha iyi Brymen alınır.
Abi oradaki videolarin hepsinde Fluke sembolik olarak dahi gosteriliyor. Hatta kendiler 117 vs kullaniyorlar. Ben sadece o mesaji yazarken 17B+ yi ben onermiyorum demeyi unuttum :kizgin3:

@Haze kardeşim, normalde kişisel polemiğe girmem
polemige girecek birsey yok, yazdiklarim dokunuyorsa yazmayiz sahsiniza olur biter, kaldiki burada herkes sizin saha sartlariniz neyse ona tabii degil , sizin asil kacirdiginiz nokta orasi, istiyorsunuz ki herkes en kaliteli en pahali cihaza sahip olsun.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,850
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back