Programcı kahvesi

videodaki kahve testi gecememis ki.

Kedilerimden biliyorum begenmedigi bir sey olursa ustunu ortme gomme hareketi yapiyor.

Videoda da kedi aynen soyle diyor.

Pis kahve yok ol yok ol.
oradaki espri, kahve ne kadar kedinin gömeceği malzeme gibi kokuyorsa o kadar iyidir mesajı üzerineydi :p
işin şakası bir yana, aşırı kavrulmuş kahve son zamanlarda pek sarmıyor daha hafif şeyler aramaya başladım.
kafeinin fazlası da hem yaratıcı düşünmeyi dağıtıyor hem yok yere anksiyete tetikliyor

Taze çekilmiş türk kahvesinin tahtını sarsamaz bile bu paketliler.

ayrıca python da hazırı var yükleyebilirsiniz :p

pip install coffee

TAFT yaptım bu sabah. Tadı güzeldi. Ama uyandırma konusundaki etkisini nasıl ölçerim emin değil. İçtim kahveyi, uyku sersemliği gitt ve işin başına oturdum. Ama TAFT tan önce de böyle idi. Biraz daha gözlem yapmam gerekecek herhalde.

• Beğen
Reactions: nt
Abi kahve dedigimiz sey uyandirma seysi degilki, kahve dedigin 45 dakika ayakta tutar, sonra da uyku yapar.
Uyku acmanin 2 yolu var. 1- cay 2- enseye 5 dk soguk su

Tecrubeyle ... :avare1:

Hmm enseye su iyi fikir. Gecenin 3 ünde osiloskopun karşısında uykum gelince deneyeceğim :D

Benim migrenim tutunca enseye su vuruyorum. Bir miktar rahatlatıyor. Bu enseye su olayında var bir keramet.

Enseye 5 dk su akitinca beyincik i sok a ugratiyorsun, o da zavalli ne yapsin bir reset atip hayata yeniden basliyor. :neo1:

Ben de gece kuslarindanim.

Hepimiz tecrube etmisizdir. Inatla sorunun ustune gidip sabahlara kadar calismak keyifli saatler gecirilmesine neden olsa da, cozulecek sorun, isi birakip iyi bir uyku ardindan daha kolay cozulebiliyor.

Enseye 5 dk su akitinca beyincik i sok a ugratiyorsun, o da zavalli ne yapsin bir reset atip hayata yeniden basliyor. :neo1:
Yoh ya. Ben elimi ıslatıp enseme sürüyorum. Sonra balkona çıkınca buz koymuş gibi oluyor. Öyle çeşme altında 5dk beklemeye gerek yok. :D

Belki de termal bir sorun var. Enseye bir soğutucu bağlayıp denemek lazım :katil2:
Ben onu dolaylı yoldan denedim abi.
Enseme migren bandı yapıştırdım. O da buz gibi oluyor. Sonra vantilatöre sırtımı döndüm direk enseme vuracak şekilde. Daha çok ağrı yaptı.

Yoh ya. Ben elimi ıslatıp enseme sürüyorum. Sonra balkona çıkınca buz koymuş gibi oluyor. Öyle çeşme altında 5dk beklemeye gerek yok. :D
Benim ilke deneme oyle suylaydi, rezillikten sonra jel paketlerine gectim:avare1:
Belki de termal bir sorun var. Enseye bir soğutucu bağlayıp denemek lazım :katil2:
Maksat beyincigi sogutmak :saril: Elektronikci sizsiniz peltier miydi neydi o bile is gorur.

Ben de gece kuslarindanim.

Hepimiz tecrube etmisizdir. Inatla sorunun ustune gidip sabahlara kadar calismak keyifli saatler gecirilmesine neden olsa da, cozulecek sorun, isi birakip iyi bir uyku ardindan daha kolay cozulebiliyor.
Haklisin da abi, bazen sorun cozulmedi diye uyuyamiyorsun ya, iste o zaman lazim oluyor bu soguk su olayi

Ya da 10 saattir yoldasin eve de 1 saat yol var, uyusan obur gun anca uyanicaksan. iste o su kaynagini buluyorsun olay tamamdir.

Bu arada bazi uzun yol araclarinda bir havalandirma deligi vardir, minik bir sey direk kafaya nisan alabiliyorsun onunla. Ince buz gibi bir hava. Bu ense olayiyla bi baglantisi var mi emin degilm ancak o da iyi uyku aciyor. Ozellikle kis gunlerinde.

uyanık kalmak için power nap de iş görüyor. 15 dakika gibi derin uykuya dalmayacak kadar kısa bir uyku.

Uyuyamayan bebekleri de arabada gezdirince uyutuyorlar ya, hic anlam veremiyorum :gulus1:

Arabadaki titresimler bebege rahatsizlik veren gazlarin cikmasina neden oluyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back