Raspberry Pico ile Keypad Kullanımı

bunu da çözeriz ama önce sıfırlamazssak ne olacağını görelim
Değişkenleri kapattım. Sıfırlamayınca bir değişiklik göremedim. Normal çalışıyor şimdilik ama sorun değişkenler değilmiş.
akım ve voltaj okumanın for döngüsünü 2.çekirdeğe aldığım zaman oluyor bu ekran görüntüsü.
Değişkenleri kapatınca da oluyor. Kodun devamını da 2.çekirdeğe alıp sadece en son çıkan değişkenleri 1.çekirdekte bırakacağım bakalım sonuç ne olacak

Değişkenleri kapattım. Sıfırlamayınca bir değişiklik göremedim. Normal çalışıyor şimdilik ama sorun değişkenler değilmiş.
akım ve voltaj okumanın for döngüsünü 2.çekirdeğe aldığım zaman oluyor bu ekran görüntüsü.
Değişkenleri kapatınca da oluyor. Kodun devamını da 2.çekirdeğe alıp sadece en son çıkan değişkenleri 1.çekirdekte bırakacağım bakalım sonuç ne olacak
girişi 1 çekirdekten oku okduğunu değişkene kaydet aynı girişi 2 çekirdekten okumaya çalışınca işlemci kilitleniyor

Bendeki ekranı picoya bağlayamıyorum. Benim ekran 3.3 volta tepki vermiyor. SPI'da olmadığı için bütün dataları kullanmak durmunda kalıyorum lojik shifter yapmam lazım bütün data pinlerine.

girişi 1 çekirdekten oku okduğunu değişkene kaydet aynı girişi 2 çekirdekten okumaya çalışınca işlemci kilitleniyor
Görünüşe göre bir kod bloğunu sadece bir çekirdekte işleyip, bir değişkene aktarmak lazım. Sonra o değişkenler sıkıntısız çekirdekler arasında paylaşılıyor.
Ama eğer kodu ikiye ayırıp yarısını bir çekirdekte, diğer yarısını ikinci çekirdekte çalıştırırsan o zaman sapıtıyor.
Şuanda bende durum düzeldi.

Görünüşe göre bir kod bloğunu sadece bir çekirdekte işleyip, bir değişkene aktarmak lazım. Sonra o değişkenler sıkıntısız çekirdekler arasında paylaşılıyor.
Ama eğer kodu ikiye ayırıp yarısını bir çekirdekte, diğer yarısını ikinci çekirdekte çalıştırırsan o zaman sapıtıyor.
Şuanda bende durum düzeldi.
sırada ne var ona bakalım

Gayet güzel ilerledik PICO ile

I2C haberleşmesi yaptık.
SPI haberleşmesi yaptık.
Analog okuma yaptık.
2 çekirdeği nası kullanacağımızı öğrendik.

Şemaya çoğunlukla hakimiyet kurduk nesi var nesi yok biliyoruz.
Ben buraya yazmadım ama klavye ve mouse olarak da kullandım.

Gayet güzel ilerledik PICO ile

I2C haberleşmesi yaptık.
SPI haberleşmesi yaptık.
Analog okuma yaptık.
2 çekirdeği nası kullanacağımızı öğrendik.

Şemaya çoğunlukla hakimiyet kurduk nesi var nesi yok biliyoruz.
Ben buraya yazmadım ama klavye ve mouse olarak da kullandım.
Valla sen olmasan çırpınır dururdum. Sağolasın.

sırada ne var ona bakalım
Ben şimdi set butonuna basınca set ekranına geçme kısmını ayarlıyorum.
O da şöyle;

C:
if(set == 1) {  //Set butonuna basıldıysa

page2 = 1;

}

if(page2 == 1){

Set ekranını gösterme kodları;

}

Valla sen olmasan çırpınır dururdum. Sağolasın.

Ben şimdi set butonuna basınca set ekranına geçme kısmını ayarlıyorum.
O da şöyle;

C:
if(set == 1) {  //Set butonuna basıldıysa

page2 = 1;

}

if(page2 == 1){

Set ekranını gösterme kodları;

}
Benim bu pico ile sürekli çalışacak bir uygulama yapmam lazım mesela bir fabrikaya mümkünse çok fazla vfd olan bir fabrikaya ürün sayacı vs.
birde orda neler yapıyor görmek isterim evde çok güzel çalışıyor

özellikleri gözümüzü boyadı halının altını göremiyoruz birde o tarafını görelim o zaman bizim gözümüzde nanoyu tahtından eder

nano.png
pico.png

Birisinın adı var birisinin namı var karar veremedim

Nano da 87% SRAM, 52% Flash Bellek kaplayan kodlar bunda 3% - 5% kaplıyor. Yer ve ram sıkıntısı yok.
İşlemci çift çekirdek. Aynı anda iki işlem yaptırabiliyorsun.
Yanlış hatırlamıyorsam EEPROM da var demiştin sen. Daha ne olsun? :D
datasında yazmıyor eeprom var diye.
Ama gel gör ki phillhower abi bişeyler yapmış ve eeprom var gibi kullanıyorsun çok garip

Nanoyla aynı fiyat ve deneme gerçekten değer.
Aslında phyton da öğrenip işi hakkıyla yapmak lazım. Phyton da yabana atılacak bir dil değil.
Ben alırken python öğrenme niyetiyle aldım birgün github anasayfama düştü bu phillhower abinin yaptığı board eklentisi.
Deneyeyim dedim baktım ki gayet güzel yazılıyor.
Kamp kurmaktan kat kat öteye gidip şehire çevirdiğim arduino idem ile yazmaya başladım bunu py'de yalan oldu

acaba.png

bu burda ne işe yarıyor.

"8M-BIT, 16M-BIT AND 32M-BIT
SERIAL FLASH MEMORY WITH
DUAL AND QUAD SPI"

Biz direkt usb ile programlıyoruz bu fazla parça mı acaba üstünde.

Forum istatistikleri

Konular
5,917
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back