Siglent SDS2202X-E hakkında bilgi ve deneyimleriniz

Metus

Yeni Üye
Selamlar,
2Gs/s , 200Mhz , 2Ch Max.600$ civarında bir skop almak istiyorum ve Siglent olsun istedim.
Sonuç olarak Siglent SDS2202X-E 200MHz Dual channel oscilloscope ürünü seçtim.
Bu ürünü kullanmış olan yada modeller arasındaki farklılıkları, avantajlar - dezavantajlar konusunda bilgi sahibi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. En azından fikir sahibi oluruz.

Bence bunun yerine, fiyatı da daha ucuz olan dört kanallı SDS1104X-E alman daha mantıklı. SDS2202X-E nin örnekleme hızı ve bant genişliği daha yüksek, belleği de daha yüksek. Frekans tepkisi de daha düzgün, ama sadece iki kanal ve bu özellikle dijital elektronik ile uğraşıyorsan önemli bir dezavantaj.

Bu cihazlar forumda bir çok üyede var. Mesela bende SDS2104X Plus ve SDS1104X-E var.

Siglent ile ilgili -sanıyorum bütün dünyada böyle- en çok sevdiğim yanı kolaylıkla bandwith yükseltmesi yapılabiliyor. Gerektiğinde SDS2104X Plus'ı 500 MHz hızında kullanabilir ve sonrada eski (orijinal) hızına düşürebilirim. Aynı şekilde bütün opsiyonları da açman mümkün ama onlar geri alınamıyor diye biliyorum. Siglent'lerin fiyat/perfoans verimi çok iyi.

Soru çok genel. Hangi durumlardaki farkları merak ediyorsun? Mesela ben olsam 4 kanal olmasını daha çok önemser SDS1104X-E bakardım.

Bir de Türkiye de yaşıyorsan o cihazı getirtmen gerekebilir. Fiyatı nereden aldın?

Bende yeni scope aldım 14bit olsun istedim 100Mhz Owon TAO3104A aldım.

Kullanımı cok beğendim çok pratik, sinyal ön izleme ve zoomlana yerler , SPI,UART vs kod cözmede var. Tek kötü aynı persitance minimum 1sn onu da kapalı kullanıyorum zaten.

eski scope um siglent di (aatech ads-3204) eski versiyon olandan ekran cok yavaştı 200MHZ ama 100mhz gibi calışıyordu.

Forum istatistikleri

Konular
6,005
Üyeler
2,525
Son üye
Emretrk

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back