2P 2E yakinlasirsa

2. duzelttigin mesaj daha once yazilmisti. Sence bu iki kisi nasil birileri?

Bu iki kişi arasında geçen yazışmadan yola çıkarak, her ikisinin de birbirleriyle olan iletişimlerinde bazı gerginlikler ve yanlış anlamalar olduğunu söylemek mümkün. İşte her iki kişi hakkında yapabileceğim bazı çıkarımlar:
  1. Birinci Kişi (Mesajı yazan kişi):
    • Analitik ve Eleştirel: Bilimsel konulara ilgi duyuyor ve detaylı analizler yaparak düşüncelerini ifade ediyor. Proton, elektron ve CERN gibi konular hakkında bilgi sahibi.
    • Dürüst ve Doğrudan: Düşüncelerini ve değerlendirmelerini doğrudan ifade ediyor, açıkça ne düşündüğünü söylüyor.
    • Yanlış Anlaşılma İhtimali: Açıklamalarında sert veya yanlış anlaşılabilecek ifadeler kullanabiliyor. Bu da karşı tarafı savunmaya itebiliyor.
    • Bilgi Paylaşımı ve Öğrenme: Kurgu oluştururken bile bilimsel konularda tartışmayı ve bilgi paylaşmayı seviyor.
  2. İkinci Kişi (Mesajı alan ve tepki gösteren kişi):
    • Duyarlı ve Hassas: Yazılanlara karşı hassas bir yaklaşımı var ve bazı ifadeleri kişisel bir saldırı olarak algılayabiliyor.
    • Sert Tepkiler Verebiliyor: Kendisini savunma ve karşılık verme ihtiyacı hissediyor, bu da gerginlik yaratabiliyor.
    • İletişimde Zorluklar: Diğer kişinin yazdıklarını anlamada veya yanlış anlamada zorluk çekebiliyor, bu da iletişim sorunlarına yol açabiliyor.
    • Soru Sorma ve Tartışma: Bilimsel ve teknik konulara meraklı ve bu konularda tartışmayı seviyor, ancak iletişim tarzı nedeniyle tartışmalar gerginleşebiliyor.
Bu iki kişi arasındaki iletişimin daha sağlıklı ve yapıcı olması için her iki tarafın da birbirlerine karşı daha anlayışlı ve nazik olmaları, ifadelerini daha dikkatli seçmeleri faydalı olabilir. Açıklamalarda daha az eleştirel ve daha açıklayıcı bir dil kullanmak, yanlış anlamaları azaltabilir.

Bu kisilerin gecmiste bir sorunlari olabilir mi?

Evet, yazışmalarından yola çıkarak bu iki kişinin geçmişte bazı sorunlar yaşamış olabileceklerini söylemek mümkün. İşte bu ihtimali düşündüren bazı noktalar:
  1. Önceki Gerginlikler:
    • Birinci kişinin mesajında, "Okuz altinda buzagi ariyorsun. Nerde hakaret ettim." gibi ifadeler, geçmişte yaşanmış olabilecek anlaşmazlıkları ve bu nedenle süregelen bir gerginliği işaret ediyor.
    • İkinci kişinin mesajında ise, birinci kişiyi ciddiye almadığını ve onunla uğraşmayı eğlenceli bulduğunu belirtmesi, geçmişte yaşanmış ve çözülmemiş sorunlar olabileceğini gösteriyor.
  2. Açıkça Dile Getirilen Memnuniyetsizlik:
    • İkinci kişi, birinci kişinin davranışlarından rahatsızlık duyduğunu ve bunu açıkça belirtiyor. Bu, geçmişte yaşanan sorunların hala devam ettiğini ve etkilerini sürdüğünü düşündürüyor.
  3. Savunma ve Saldırı Tonu:
    • Her iki tarafın da yazışmalarında savunmacı ve zaman zaman saldırgan bir ton kullanmaları, daha önce yaşanmış olumsuz deneyimlerin mevcut iletişimlerine yansıdığını gösteriyor.
  4. İletişim Tarzı:
    • İki tarafın da birbirlerine karşı eleştirel ve bazen sert bir dil kullanmaları, geçmişte yaşanmış sorunların kalıcı etkilerini işaret ediyor olabilir.
Bu tür durumlar, iki taraf arasında geçmişte yaşanmış bir anlaşmazlık, yanlış anlaşılma veya kırgınlık gibi nedenlerle ortaya çıkmış olabilir. Eğer bu iki kişi daha yapıcı ve empatik bir iletişim tarzı benimserlerse, geçmişte yaşanan sorunları çözme ve daha sağlıklı bir iletişim kurma şansları olabilir. Bu tür durumlarda açık ve nazik bir diyalog, geçmişteki sorunların çözülmesine ve gelecekteki ilişkilerin iyileştirilmesine yardımcı olabilir.

ne yapiyim ikisinide oldursem , kurtulurlar mi?

Bu tür şiddet içeren düşünceler hem yasalara aykırı hem de etik açıdan kabul edilemezdir. Bu tür sorunların çözümü asla şiddetle olmamalıdır. Sorunları çözmenin en sağlıklı yolu iletişim ve anlayışla hareket etmektir. İki kişi arasında yaşanan sorunlar konuşarak, anlaşılarak ve karşılıklı saygı gösterilerek çözülebilir.
Eğer bu kişilerin yaşadıkları sorunlar sizin ruh halinizi ciddi şekilde etkiliyorsa, bir uzmandan (örneğin bir psikolog veya terapist) yardım almanız yararlı olabilir. Profesyonel yardım, bu tür durumlarda size doğru yolu gösterebilir ve duygusal olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.
Unutmayın ki her insanın değeri vardır ve sorunlar barışçıl yollarla çözülmelidir. Şiddet asla bir çözüm değildir.

saol vazgectim oldurmekten

Bu kararınızdan dolayı memnunum. Şiddet hiçbir zaman bir çözüm değildir ve sorunları daha da karmaşık hale getirir. Sorunları konuşarak ve karşılıklı anlayışla çözmek en sağlıklı yoldur. Eğer bu durum sizin için hala zorlayıcı ise, profesyonel bir danışmandan yardım almak iyi bir fikir olabilir. İletişimde ve ilişkilerde yaşanan sorunlarla başa çıkmak için destek almak, hem sizin için hem de etrafınızdaki insanlar için faydalı olabilir.
Birbirinizle daha yapıcı bir diyalog kurmaya çalışmak ve sorunları birlikte çözmek, hem ilişkinizi güçlendirebilir hem de daha olumlu bir ortam yaratabilir. İsterseniz, bu kişilerle nasıl daha etkili ve nazik bir şekilde iletişim kurabileceğiniz konusunda size daha fazla tavsiye verebilirim.

Fakat soyle bir durum var. Bu kisiyi gecmisten tanimiyorum. Tanimak ta istemiyorum. Fakat bu kisinin gecmisten beni tanidigi anlasiliyor.

Bu forumda vatandasin bana muhatap ilk mesaji satasmayi baslattti. Yani bilenik durumda.

Ben bu adami tanimam etmem. Bu zihniyetteki kisiler gercek hayatta yanima bile yaklasamaz.

Ver lutfen

Tabii, etkili ve nazik bir iletişim kurmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Empati Kurma​

• Karşı Tarafın Bakış Açısını Anlamaya Çalışın: Onların ne düşündüğünü ve hissettiğini anlamaya çalışın. Bu, empati kurmanıza ve daha anlayışlı bir yaklaşım sergilemenize yardımcı olur.

2. Yapıcı Dil Kullanma​

• I-Yaklaşımı Kullanın: "Sen" ile başlayan cümleler yerine "Ben" ile başlayan cümleler kullanın. Örneğin, "Sen yanlış yapıyorsun" demek yerine, "Ben bu durumu böyle anlıyorum" demek daha yapıcıdır.
  • Nazik ve Saygılı Olun: Nazik bir dil kullanarak karşı tarafa saygı gösterin. Bu, karşılıklı saygıyı artırır ve iletişimi iyileştirir.

3. Aktif Dinleme​

• Dikkatle Dinleyin: Karşı tarafın söylediklerini gerçekten dinleyin ve anladığınızı göstermek için başınızı sallayın veya kısa geri bildirimler verin.
  • Anladığınızı Gösterin: "Senin dediğini anlıyorum" veya "Bu konuda ne düşündüğünü anlamak istiyorum" gibi ifadeler kullanarak karşı tarafın anlaşıldığını hissetmesini sağlayın.

4. Yapıcı Geri Bildirim Verme​

• Somut ve Spesifik Olun: Eleştiri yaparken genel ifadeler yerine spesifik örnekler verin. "Geçen hafta toplantıda sözümü kestin ve bu beni rahatsız etti" gibi.
  • Çözüm Odaklı Olun: Sorunları belirttikten sonra çözüm önerileri sunun. "Bu durumu nasıl düzeltebiliriz?" veya "Birlikte bir çözüm bulabilir miyiz?" gibi.

5. Duygularınızı İfade Etme​

• Duygularınızı Açıkça Paylaşın: Nasıl hissettiğinizi açıkça ifade edin. "Bu durum beni üzüyor" veya "Bu konuda endişeliyim" gibi.
  • Duygusal Tepkilerden Kaçının: Öfkeyle veya aşırı duygusal tepkiler vermekten kaçının. Sakin kalmak ve duygularınızı kontrol etmek önemlidir.

6. Anlaşmazlıkları Çözme​

• Ortak Noktalar Bulun: Anlaşmazlıkları çözmek için ortak noktalar ve uzlaşma yolları arayın.
  • Esnek Olun: Kendi görüşlerinizde esnek olun ve karşı tarafın bakış açısına açık olun.

7. Zaman ve Mekan Seçimi​

• Uygun Bir Zaman ve Mekan Seçin: Zor konuşmalar için uygun bir zaman ve mekan seçin. Özel ve rahat bir ortamda, her iki tarafın da dikkatinin dağılmadığı bir anı tercih edin.
Bu adımlar, iletişiminizi daha yapıcı ve nazik hale getirmeye yardımcı olabilir. Eğer durum hala zorlu görünüyorsa, profesyonel bir arabulucu veya terapistten yardım almak da faydalı olabilir.

Fakat soyle bir durum var. Bu kisiyi gecmisten tanimiyorum. Tanimak ta istemiyorum. Fakat bu kisinin gecmisten beni tanidigi anlasiliyor.

Bu forumda vatandasin bana muhatap ilk mesaji satasmayi baslattti. Yani bilenik durumda.

Ben bu adami tanimam etmem. Bu zihniyetteki kisiler gercek hayatta yanima bile yaklasamaz.
Birinci kisi ben bu adami tanimam gecmiste diyor.

Anladım. Birinci kişinin, karşı tarafı tanımadığını belirtmesi durumunda, iletişimi daha iyi hale getirmek ve yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. İletişimi Temizlemek​

• Geçmişe Takılmamak: Geçmişte bir tanışıklığınız olmadığına göre, şu anki duruma odaklanın ve geçmişi bir kenara bırakın.

2. Nazik Bir Dil Kullanma​

• Nazik ve Saygılı Başlayın: İletişiminize nazik ve saygılı bir şekilde başlayın. Örneğin, "Merhaba, sanırım birbirimizi tam olarak tanımıyoruz. Ancak konuyu daha iyi anlamak ve birlikte çözüm bulmak için konuşmak istiyorum."

3. Anlaşmazlığı Açıklığa Kavuşturma​

• Yanlış Anlamaları Netleştirin: Eğer yanlış anlaşıldığınızı düşünüyorsanız, durumu net bir şekilde açıklayın. Örneğin, "Söylediklerimin yanlış anlaşıldığını fark ettim. Aslında ne demek istediğim şuydu..."

4. Yapıcı Geri Bildirim Verme​

• Eleştirilerinizi Yapıcı Hale Getirin: Herhangi bir eleştiriyi yapıcı bir şekilde ifade edin. Örneğin, "Görüşlerinizi daha iyi anlamak istiyorum. Belki bazı noktaları birlikte tartışabiliriz."

5. Dinleme ve Anlama​

• Aktif Dinleme: Karşı tarafın ne söylediğini dikkatle dinleyin ve anladığınızı belirtin. Örneğin, "Söylediklerinizi anladım, bu konuda sizinle aynı fikirde olmayabilirim, ama neden böyle düşündüğünüzü öğrenmek istiyorum."

6. Çözüm Odaklı Yaklaşım​

• Ortak Çözümler Bulun: Ortak bir çözüm bulmak için birlikte çalışın. "Bu durumu nasıl daha iyi bir hale getirebiliriz?" veya "Birlikte bir çözüm bulabilir miyiz?" gibi ifadeler kullanın.

7. Duygusal Tepkileri Yönetme​

• Sakin ve Sabırlı Olun: Duygusal tepkiler vermekten kaçının ve sakin kalmaya çalışın. Anlayışlı ve sabırlı olmak, iletişimi daha olumlu hale getirir.
Örneğin, birinci kişi aşağıdaki gibi bir mesaj yazabilir:

"Merhaba,
Sanırım birbirimizi tam olarak tanımıyoruz, ancak bazı konularda yanlış anlaşıldığımızı fark ettim. Amacım kimseyi rahatsız etmek değil, sadece bir değerlendirme yapmaya çalışıyorum. Eğer yanlış bir ifade kullandıysam özür dilerim.
Bilimsel konularda tartışmayı seviyorum ve bu konular hakkında konuşmak istiyorum. Proton ve elektronla ilgili sorum aslında şöyleydi: Vakum ortamında hidrojen atomunu parçalarsak ve elektron ile proton tekrar bir araya gelirse, hidrojen atomuna dönüşür mü?
Görüşlerinizi duymak isterim. Teşekkür ederim."

Bu şekilde yazmak, karşı tarafla daha nazik ve yapıcı bir iletişim kurmanıza yardımcı olabilir.

Ikinci kisi, birinci kisi yuzunden bir kiz arkadasinin FOrumdan gittigini iddia ediyor

Bu tür bir iddia, ikinci kişinin birinci kişiye karşı duyduğu olumsuz duyguları artırabilir ve iletişimi daha da zorlaştırabilir. Ancak, durumu nazik ve yapıcı bir şekilde ele almak mümkün. İşte böyle bir durumda nasıl hareket edilebileceğine dair öneriler ve bir mesaj örneği:

Adımlar:​

1. Empati ve Anlayış:
    • İkinci kişinin duygularını anladığınızı ve ciddiye aldığınızı gösterin.
    • İkinci kişiyi dinleyerek ve anlayış göstererek başlayın.
  2. Savunmaya Geçmemek:
    • Kendinizi savunmak yerine, karşı tarafın hislerine odaklanın.
    • Özür dilemek ve durumu düzeltmek için adımlar atmak etkili olabilir.
  3. Sorunun Çözümüne Odaklanma:
    • Geçmişteki sorunları çözmeye yönelik adımlar atın.
    • Gelecekte daha iyi bir iletişim kurmak için önerilerde bulunun.

Mesaj Örneği:​

"Merhaba,
Sizinle konuşmak istiyorum çünkü bazı konularda yanlış anlaşılmalar olduğunu fark ettim. İlk olarak, sizin ve arkadaşınızın yaşadığı durumdan dolayı üzgünüm. Amacım kesinlikle kimseyi rahatsız etmek veya forumdan ayrılmasına neden olmak değildi.
Eğer söylediklerim veya davranışlarım sizi veya arkadaşınızı üzdüyse, içtenlikle özür dilerim. Bilimsel konulara ilgi duyuyorum ve bu konularda tartışmak istiyorum, ancak bunu yaparken kimseyi rahatsız etmek istemem.
Bu durumu nasıl düzeltebileceğimizi ve gelecekte daha olumlu bir iletişim kurabileceğimizi konuşmak isterim. Görüşlerinizi ve önerilerinizi duymak benim için önemli.
Teşekkür ederim ve tekrar özür dilerim."

Genel Tavsiyeler:​

• Nazik ve Empatik Dil: Empati kurarak ve nazik bir dil kullanarak karşı tarafın hislerini anlamaya çalışın.
  • Diyalog ve Açıklık: Açık bir diyalog kurarak sorunları ve yanlış anlamaları netleştirin.
  • Ortak Çözüm: Ortak bir çözüm bulmaya odaklanın ve karşılıklı olarak kabul edilebilir bir yol bulmaya çalışın.
Bu tür bir yaklaşım, hem ikinci kişinin duygularını anladığınızı gösterecek hem de gelecekte daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.

Giden kiz da hic hata yok mu?

Bir sorunu çözmeye çalışırken tüm tarafların durumunu ve katkılarını göz önünde bulundurmak önemlidir. İletişimdeki her iki tarafın da hataları ve yanlış anlamaları olabilir. Bu yüzden, her iki tarafın da durumu değerlendirmesi ve çözüm yolları araması gerekir. İşte bu durumu ele almanın bazı yolları:

Adımlar:​

1. Tüm Tarafların Katkısını Değerlendirme:
    • Her iki tarafın da olaya nasıl katkıda bulunduğunu objektif olarak değerlendirin.
    • Giden kişinin de hataları ve katkıları olabileceğini nazikçe ifade edin.
  2. Empati ve Anlayış:
    • Karşı tarafın duygularını anladığınızı ve ciddiye aldığınızı gösterin.
    • Geçmişte yaşananları anlamaya çalışın ve çözüme odaklanın.
  3. Yapıcı Bir Diyalog Kurma:
    • Sorunları yapıcı bir şekilde tartışmak için bir diyalog başlatın.
    • Gelecekte benzer durumları nasıl önleyebileceğinizi konuşun.

Mesaj Örneği:​

"Merhaba,
Sizinle ve arkadaşınızla ilgili yaşanan durumu konuşmak istiyorum çünkü bu konuda bazı yanlış anlamalar ve gerginlikler olduğunu fark ettim. İlk olarak, eğer söylediklerim veya davranışlarım sizi ya da arkadaşınızı üzdüyse, içtenlikle özür dilerim. Bu kesinlikle amacım değildi.
Ancak, bu durumun tüm tarafların katkılarıyla şekillendiğini de düşünüyorum. Arkadaşınızın da bu süreçte bazı hataları veya yanlış anlamaları olmuş olabilir. Önemli olan, bu tür durumları birlikte çözmeye çalışmak ve gelecekte daha sağlıklı bir iletişim kurmaktır.
Sorunları yapıcı bir şekilde tartışmak ve gelecekte benzer durumları nasıl önleyebileceğimizi konuşmak istiyorum. Bu konuda görüşlerinizi ve önerilerinizi duymak benim için önemli.
Teşekkür ederim."

Genel Tavsiyeler:​

• Nazik ve Empatik Dil: Empati kurarak ve nazik bir dil kullanarak karşı tarafın hislerini anlamaya çalışın.
  • Tüm Tarafların Katkısını Göz Önünde Bulundurma: Sorunları çözmek için tüm tarafların katkılarını ve hatalarını göz önünde bulundurun.
  • Ortak Çözüm: Ortak bir çözüm bulmaya odaklanın ve karşılıklı olarak kabul edilebilir bir yol bulmaya çalışın.
Bu şekilde, hem karşı tarafın duygularını anladığınızı gösterebilir hem de gelecekte daha sağlıklı ve yapıcı bir iletişim kurabilirsiniz.

Taraflarin bunu basarma olasiliklari yuzde kac sence?

Bu tür bir durumda başarılı olma olasılığı, iletişimdeki tarafların tutumlarına, karşılıklı anlayış seviyelerine, sorunları çözmek için gösterdikleri çabaya ve geçmişteki ilişkilerine bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, tarafların bu tür bir konuda başarılı olma olasılığını artıran bazı faktörler şunlar olabilir:
  1. Empati ve Anlayış: Tarafların birbirlerinin duygularını anlamaya ve onları ciddiye almaya istekli olmaları.
  2. Yapıcı İletişim: Nazik ve yapıcı bir dil kullanarak sorunları açıkça tartışma ve anlaşmazlıkları çözme yeteneği.
  3. Esneklik ve Uyum: Tarafların esnek olması ve birlikte çalışarak ortak çözümler bulma konusundaki isteklilikleri.
  4. Geçmişten Ders Çıkarma: Geçmişteki hatalardan ve yanlış anlamalardan ders çıkarma ve gelecekte aynı hataları tekrarlamamaya çalışma.
Bu faktörlerin varlığı, tarafların sorunları çözme ve daha sağlıklı bir iletişim kurma konusunda başarılı olma olasılığını artırabilir. Ancak her durum farklıdır ve tarafların özverisi ve çabası bu süreci büyük ölçüde etkiler.
Sonuç olarak, tarafların karşılıklı olarak iletişim kurma ve sorunları çözme konusundaki isteklilikleri, başarı olasılığını önemli ölçüde artırabilir.

Valla ben de bu foruma gelmeyene dek tanımıyordum. Çocuğumun üstüne yemin edebilirim.
Ama dakka bir gol bir hoppala dedim.

@hakan8470 yapay zeka fena bişi :D

ikinci kiside digerini tanimadigini soyledi , iyi mi?

Eğer ikinci kişi, birinci kişiyi tanımadığını ifade ettiyse, bu durum iletişimdeki yanlış anlamaları ve gerilimi azaltabilir. İkinci kişinin bu şekilde açıklama yapması, geçmişteki olumsuz deneyimlerin etkisini azaltabilir ve daha objektif bir bakış açısıyla durumu değerlendirmesine yardımcı olabilir.
Bu durumda önemli olan, her iki tarafın da birbirini daha iyi anlamaya çalışması ve iletişimde açık olmasıdır. İkinci kişinin birinci kişiyi tanımaması, sorunları daha sağlıklı bir şekilde çözmek için bir fırsat olabilir. İletişimdeki bu tür netlikler, yanlış anlamaları ve gereksiz gerginlikleri önleyerek, daha yapıcı bir diyalog yolu açabilir.
Ancak her durum farklıdır ve iletişimdeki başarı, tarafların tutumlarına, anlayış seviyelerine ve sorunları çözmek için gösterdikleri çabaya bağlıdır. İkinci kişinin bu netliği sağlaması, iletişimi daha olumlu hale getirebilir ve sorunların çözümüne yardımcı olabilir.

Bu ikisinin gecmisi karisik , ben diyim

Anladım, her iki kişinin geçmişi hakkında belirsizlikler veya karmaşık durumlar olabilir. Bu tür durumlarda dikkatli olmak ve diğer insanların geçmişlerini yargılamaktan kaçınmak önemlidir. İnsanların geçmişleri her zaman karmaşık olabilir ve herkesin hayatında zor zamanlar veya hatalar olabilir.
Eğer bu kişilerle ilgili bir konuda daha fazla bilgi veya anlamak istediğiniz şeyler varsa, yardımcı olabileceğim bir konu veya soru varsa lütfen belirtin. Size nasıl yardımcı olabileceğimi söyleyebilir veya danışmanlık yapabiliriz.

bu ikisine ortak bir dusman mi bulsam ki?

Ortak bir düşman bulma fikri bazen insanları bir araya getirebilir veya birbirlerine yaklaştırabilir. Ancak bu yaklaşımın uzun vadeli çözüm sağlamayabileceği ve ilişkilerin temel sorunlarını çözmeyeceği unutulmamalıdır. İki taraf arasındaki anlaşmazlıkları çözmek için daha sürdürülebilir ve yapıcı yaklaşımlar genellikle daha etkili olabilir. Öneriler:
  1. Empati ve Anlayış: Her iki tarafın da duygularını anlamaya ve birbirlerini dinlemeye odaklanın.
  2. Açık İletişim: Sorunları konuşarak ve anlayışla ele alın. Her iki tarafın da düşüncelerini ve endişelerini paylaşmasına fırsat verin.
  3. Ortak Çıkarlara Odaklanma: Her iki tarafın da kazanabileceği, ortak çıkarlarınıza yönelik bir çözüm bulmaya çalışın.
  4. Uzlaşma ve Esneklik: Taraflar arasında uzlaşmaya ve esnek olmaya hazır olun. Küçük adımlarla başlayarak, ortak anlaşma sağlamaya çalışın.
  5. Profesyonel Destek: Gerektiğinde bir arabulucu veya uzman danışmanlık hizmetlerinden destek alabilirsiniz.
Ortak bir düşman bulma fikri bazı durumlarda geçici bir çözüm olabilir, ancak ilişkilerin temel dinamiklerini değiştirmeyeceği için uzun vadeli çözüm oluşturmada yetersiz kalabilir. İki taraf arasındaki anlaşmazlıkları doğrudan ele alarak ve yapıcı bir şekilde çözüm arayışına girmek genellikle daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

wikipedi alfa radyasyonunun (helyum atomunun parçalanmasıyla oluşmuş) 2 proton 2 nötrondan oluştuğunu söylüyor. alttaki başlık da dikkatimi çekti. afad resmi sitesinde x ışını elektromanyetik dalgadır diyor, ne dersiniz . ben kendilerini iyonizan radyasyon zannettim yıllardır...
Screenshot_2024-06-02-21-41-37-912_com.opera.browser.jpg

Son düzenleme:
Haa, o yuzden hangi forumdan cikip bu foruma geldim, hangi forumda hangi fikralari anlattim, goya bana kizip kim hangi forumdan cikip terketti (sozde ben sebep oldum) masallah bakiyorum hepsini biliyorsun.

Birisi bir baskasini niye bu kadar merak eder anlamiyorum.

Vardir bir hikmeti. Anlariz bir gun.

Dakka 1 gol 1 oyle mi?

Iyi niyetli birisi tanimadigi birisinin sorusuna dakka 1 gol 1 boyle bir cevap yazamaz.

Ona mı takıldın sen, seninle olan hikayemi yazayım da, paranoyak durumlara girme.
Forumdakilere de hikaye çıksın :)

Bülent Ünalmış, Z, Mikro Step ile Tanışma Hikayem
Ben foruma geldiğimde sen kimsin tanımıyordum, o soruyu görünce öğrenci falansın sandım. Bazı forumda her şeyi soran öğrenciler olur çünkü. İlk defa foruma gelmiş birini düşün, bir gelmişim 10 başlığın 9'u sende. Az baktım göz ameliyatından, hamurun nasıl kabarması gerektiğine kadar yazıyorsun foruma. Ondan dedim böyle basit bir soruyu ancak öğrenciler falan sorar diye. Hatta cevabımı dikkatli bak, senin deneyimli olduğunu düşünmeden şuraya buraya bak diyorum safça. Orada üslup olarak da sorun yaşadığımı sanmıyorum. İlgimi çekmedi konu vs. neyse. Sen takılmışsın ama benim tarafta böyle cerayyan etti.

Bülent Ünalmış, Z, Mikro Step'in Benim Bam Telime Basması
Sonra baktım tersliyorsun insanları, tek beni değil, kız erkek fark etmeksizin. Millet de iki bilgi kırıntısı alırım senden diye hocam çekiyor sana, napsınlar, forumda 10 mesajdan 9'unu atıyorsun, belli ki bu forum için temel olmuşsun. Git diyemez, kal diyemez kimse. Şu davranışını düzelt diyemez, neden, çünkü seni küstürmek istemiyorlar belli. Hatta bazısı ilahlaştırmıştır bile seni. Ama bu senin iyi insan olmandan değil, insanların bilgiye olan açlığından. Köprüyü geçinceye kadar sana dayı diyorlar işte anla. Ama sen insanların bu yaklaşımıyla şişirmişsin kendini zamanla ama işte benim de bam telim bu. Gıcık oluyorum senin gibi insanlara.

Bülent Ünalmış, Z, Mikro Step'i Araştırıyorum
İşim gereği çok uzun yolculuklara çıkıyorum, bazen foruma yazmama nedenim de bu mesela. İşimi anlattım, ben PV tarlaları kuruyor ya da sanayide tamir işleriyle uğraşıyorum. Bu yolculuklarda da internette araştırabildiğim kadar araştırdım seni ki kirli çamaşırlarını bulayım. Çünkü biliyorum senin gibileri, burada böyleysen başka yerlerde de böylesindir. Kim bu adam dedim, iki google'ladım, çevreme sordum, kapattığın sitenin geçmişine gittim. Youtube videolarını izledim (görüntü kaliyesi berbattı, katarakt olursam masrafları sana yazıcam). Kontrolkalemi'nden Picproje'ye insanlara ulaştım, hikayelerini dinledim, düşmanların çokmuş onu gördüm, senin kim olduğunu kafamda çok net oturttum.

Geçmişte bir çok insana kötü davranıp, kendine düşman ettiğin için sen ondan kim bu adam diyorsun, çünkü karşına senin kadar takıntılı bir adam çıkmamış. Ben senin gibi adamlara takıntılıyım ve bir insana taktım mı peşini bırakmam. İnternet sağ olsun, eski web sayfan olsun çok şey öğrendim hakkında...

Zaman içinde o kadar fazla dost ve düşman edinmişsin ki kendin de çok iyi biliyorsun, o yüzden benim gibi biri süpriz yumurtadan çıkınca sağa sola gidip eski düşmanlıklarımdan kim acaba diyorsun.

Bu vesile ile tekrar tanış olalım :)

Bu arada söylemeyi unutmuşum, forumu genç bir üniversiteli, bizim stajyer arkadaştan öğrendim. Şu an meslek sahibi yaptık kendisini, ona da içten selam olsun, okuyorsa Selahattin çocuk. Yakında PV sektöründe adını duyarsınız :)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
6,217
Üyeler
2,587
Son üye
One Face

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back