Aixun T420D Full Set Kutu Açılımı ve İnceleme

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
Aixun T420D Full Set havya istasyonum geldi.
İlk iş olarak kutu açılımı videosu çektim. Bundan sonra bu cihaz ile ilgili gözlemlerimi bu başlık altında paylaşacağım.

Aixun T420D Menü İncelemesi

2 Saniyede Lehim Eritme Testi

Son düzenleme:
Set çok güzel gerçekten. Hayırlı olsun.

Temizleme telinin standın altında olması çok iyi. Benim sette ayrı bir yerde duruyor temizleme teli, fazladan yer işgal ediyor :kizgin1:

DSC00358.JPG

Cihazın önünde kapatma düğmesi yok. İşim bitti kapatayım desen arkadaki düğmeye uzanmak gerek.
Uyku modunu 5dk ya ayarladım. Bakalım nasıl uyuyor.
Birde dikme teller varya hani askılık. Onlara sadece T115 takılıyor. T210 ve T245 takılmıyor. ancak kabloyu ucuna sıkıştırırsan duruyor ama ozaman da al yerine koy pratik olmuyor.

1.Mesaja menü inceleme videosu ekledim.

@umk abi nerelerdesin ya? Hiç görünmüyorsun ne zamandır. :)

420 ve 420D tek kol - çift kol ve güç karmaşası vardı o konular çözüldü mü. düz 420 modelini alırsak sonradan kol ekleniyor mu mesela ve güç olarak 420D ile aynı gücü verebiliyor mu, havya kablosunun sertliği nasıl. ersa icon serisinde ve orjinal jbc kollarda kablosu ince ve çok hafif eli yormuyor.

420 ve 420D tek kol - çift kol ve güç karmaşası vardı o konular çözüldü mü. düz 420 modelini alırsak sonradan kol ekleniyor mu mesela ve güç olarak 420D ile aynı gücü verebiliyor mu, havya kablosunun sertliği nasıl. ersa icon serisinde ve orjinal jbc kollarda kablosu ince ve çok hafif eli yormuyor.
Kablosu asla kendisini hissettirip eli yormaz.
Bugüne kadar sadece weller deneyimledim, o kadar akışkan değil.
%80 aynı ama.

OSS TEAM C115 uç ile Aixun T115 kol arasında bir uyumsuzluk var. Kolu elime aldığımda 300-500-600-200 derece gibi değerlere rastgele zıplayıp duruyor. Sonrada ucu yerine oturtun gibi bir uyarı verip elimdeyken soğumaya geçiyor.
Ucu bir kaç kez çıkarıp taktım ama ısrarla düzgün çalışmadı.
Sonra kutudan çıkan orjinal Aixun balta ucu takınca canavar gibi çalışmaya başladı.
Boşuna mı iki kollu aldım. İki havya ile SMD direnç sökeyim dedim hevesim kursağımda kaldı. :katil2:

20240224_225133.jpg

Uçları ölç ve karşılaştır diyeceğim ama direnç değerleri çok düşük ... T115 ile kendi standart ucu gelmedi mi?

Uçları ölç ve karşılaştır diyeceğim ama direnç değerleri çok düşük ... T115 ile kendi standart ucu gelmedi mi?
Bütün kollar için balta uç koymuşlardı. Bende o yüzden OSS marka normal uç almıştım yanında.

O zaman aslında balta uçlarla sökebilirdin :D Ama gene de direnç ölçümleri yap istersen. Belki de bariz bir fark göreceksin. T115 in aixun olanı ve OSS olanını karşılaştıralım.

Bendeki JBC c115 ucun değerleri şöyle. Dikkat et, krokodil ile ölçmen lazım, ellerin dokunmamalı.

1708811925183.jpeg

1708811937698.jpeg

Ufak tefek boy ve boğum farkları var. Bence bundan dolayı uyumsuzluk oldu.

20240225_010957.jpg

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back