Aixun T420D Full Set Kutu Açılımı ve İnceleme

@Gokrtl yeni çift silindirli havyan ile devrelerin montajı çok keyifli olmuştur :)

@Gokrtl Ekim gibi tek kollu olan C210 modelinden almıştım abi.
Uç lazım ama üstündeki fazla gereksiz küçük telefon tamir etmediğimi düşünürsek.
Bir de ilerleyen zamanda bakacağım basit bir sorunu var umarım bulması da basit olur.
Fişte takılı olarak kapalı halde bırakırsam rastgele bazen 0.5 sn lik şimşek gibi ekran ya da bence düğmesi yanıp sönüyor.
Bir yerde bir kaçak olabilir.
Balta uç denedin mi. Balta uçlarıda küçük. Yani bana göre eski normal havya ucu kadar balta ucu var. C115'e onu taktım. Arada kullanıyorum.

@Gokrtl yeni çift silindirli havyan ile devrelerin montajı çok keyifli olmuştur :)
Abi havyayı elime alıp karta götürene kadar ısınıyor ya, onun verdiği zevk pahabiçilemez.
Bir kaç defa da çift kol kullanarak smd direnç filan söktüm. Hakkaten çok keyifli. Büyük kolaylık.
Yalnız keyfim kredi kartı ekstrem gelene kadar sürüyor. Asgarisi 9bin gelmiş bu ay. Frene basmazsam sıkıntı olacak.
Hep bu atölye kuranların yüzünden. Ne güzel para biriktirmeye başlamıştım. Gaza getirdiler benide. :katil2:

Balta uç denedin mi. Balta uçlarıda küçük. Yani bana göre eski normal havya ucu kadar balta ucu var. C115'e onu taktım. Arada kullanıyorum.
Balta denemedim ama yabancılarda falan görüyorum çok kullanan var.
Bir de ısıyı ileten yüzeyi çok daha iyi lehim yapması rahat olur.
Zaten çinden almak isteyince mecbur 3 tane model var biri zaten üstündeki.
Üstendeki ince düz olan 402 603 kılıf lehimlemek dışında fazla ince.
Bir de bunun ucu eğik olanı var. Çok da bundan farklı değil gibi geliyor.
O yüzden mecbur zaten balta uç alacağım.

C115 balta ucu normal kalem havyalarınki gibiyse, C210 var bende gayet iyi o zaman büyüklüğü.
İşyerinde bolca kaşık uç kullanıyorlar. Fazla lehimi almak için falan çok güzel ama sadece orijinalinde var o da.
1710525590268.png

Son düzenleme:
Cihazdaki farklı uçlar için kalibrasyon gibi bir şey var mı? Yoksa uçlar tak kullan şeklinde mi? @Sercan Orjinal JBC'de durum nasıl?

T12 hakkolarda o sistem var doğru hatırlıyorsam. Ksger gibi ürünlerde takılan ucu menüden seçip kalibrasyon ekleyebiliyorsun.
Hakko değil de kendin yap bir istasyonda T12 kullanıyorum. Klon uçlar arasında ciddi termokupl farkları oluyor ve kalibrasyon gerekiyor. Elimdeki 3 farklı kaynaktan alınmış uç birbirini tutmuyor. Ama JBC uçlarda bu sorun yok anlaşılan.

Bakalım ben de balta uç sipariş ettim C210, Sunline marka nasıl çıkacak?

T210'u kullanıyorum. T115'i de SMD direnç filan sökerken ikinci kol olarak kullanıyorum. T245'i kutuya attım. Ne zaman ihtiyacım olur bilmiyorum.
Gökhan abi T245 demediği için kocaman bir ohhh çekiyorum.
Çünkü 2. kol yok bizde :D

Son düzenleme:
Kocan mı ohhh çekiyor? :katil2:

@Gokrtl 210 havya ucunu nereden alayım? Kullandığından memnunsan marka tavsiye eder misin?

@Gokrtl 210 havya ucunu nereden alayım? Kullandığından memnunsan marka tavsiye eder misin?
JAB marka var bende. Özellikle seçmedim. Yanlış göndermişlerdi iade etmedim. Sabit 350 derecede kullanıyorum. Şimdiye kadar ucuna bir şey olmadı. Başka marka da test etmediğim için bu iyidir yada kötüdür diyemem açıkçası. Nerede ucuzsa oradan al. Ben Havyayı alırken yanına eklediğim için emay teknikten almıştım. Belki başka bir yerde daha ucuzdur.

@semih_s yanlış yazdığımı fark ettim. Bendeki JAB değil, GVM diye bir markaymış.

@semih_s yanlış yazdığımı fark ettim. Bendeki JAB değil, GVM diye bir markaymış.
Ben de C210'dan vazgeçtim. c245'in de ince uçları ufak malzemeleri lehimlemede yeterince iyi değil mi? Ama ısınma süresi biraz daha uzun, lehimleyen ucun büyüklüğü yüzünden. Elimdeki projeyi tamamlayıp sonra 210'a da uydursam daha mantıklı olacak.

Arada bir videodaki gibi sorunla karşılaşıyorum. Havyayı yerine koyunca ısı biraz düşüp tekrar çıkıyor. Bir türlü bekleme konumuna giremiyor. Muadil uçtan kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back