Analog Osiloskop Revizyon ve Bakimi

2 no lu besleme gerilimi 25 volt planda . Ölçülen 24 volt.

Ekler

• 20220921_103917.jpg
    20220921_103917.jpg
    293.2 KB · Görüntüleme: 70
Yuksek gerilim sargısı 950 volt çıkarması gerekirken 580 volt çıkartıyor ( Dönüşüm oranından hesapladım ) Trafo kavrulma yoluna girmiş herhalde yavaş yavaş.
Edit : Cesaretimi toplayıp daha sonra ölçü aleti ile de ölçtüm. Değer aynı.

Ekler

• 20220921_115753.jpg
    20220921_115753.jpg
    295.1 KB · Görüntüleme: 58
O zaman seni aşağıdaki konuya davet edeyim :D

Böyle bir trafoyu piyasada sardırmak çok zor. Tel çok ince, uğraşılması gerekiyor. Para versen de kimse yapmak istemiyor. Kendimiz yapacağız. Trafo sarma makinası için gereken ekipmanları topladım ben, ilk fırsatta saracağım benimkinin trafosunu.

O zaman seni aşağıdaki konuya davet edeyim :D

Böyle bir trafoyu piyasada sardırmak çok zor. Tel çok ince, uğraşılması gerekiyor. Para versen de kimse yapmak istemiyor. Kendimiz yapacağız. Trafo sarma makinası için gereken ekipmanları topladım ben, ilk fırsatta saracağım benimkinin trafosunu.
Bende tamir olmayacağına zaten çoktan ikna oldum . Çok dandik besleme trafolarını bile adam gibi saramayan bobinajcilar bunu hiç beceremezler zaten . Şu an çok sevkim kaçtı. Toplayıp rafa mı kaldırayım yoksa bir çözüm arayayım mı karar vermedim.

1663751481251.png

Ne gülüyon yav, elbet birgün saracağız.

Bende tamir olmayacağına zaten çoktan ikna oldum . Çok dandik besleme trafolarını bile adam gibi saramayan bobinajcilar bunu hiç beceremezler zaten . Şu an çok sevkim kaçtı. Toplayıp rafa mı kaldırayım yoksa bir çözüm arayayım mı karar vermedim.

İşleyen demir pas tutmaz , Çözüm aramanız .

Yuksek gerilim sargısı uçlarında şu elemanlar var . Plânda diyot olarak gözüküyor. Özelliği konusunda bilgisi olan var mı acaba?
20220921_122202.jpg

Google lens sağolsun solucan buluyor taratınca :)

forum içi arama kısmı güzel çalışıyor :)
sadece anahtar kelimeleri doğru hatırlamak lazım.
sponsor yazdım buldum hemen fotoğrafı.
Kırk yıl düşünsem sponsor yazınca bu resmğn çıkacağı aklıma gelmez. Ben sabah beri video çekmek ile ilgili kelimeler ile arıyorum çıkmıyor.

Bizim osiloskop pert olunca millete de eğlence cıktı
Araya eğlence de serpiştirmek lazım. Full ciddiyet sıkabilir. İşler eğlenceli hale gelirse sıkılmaz insan. Ama diyorsan ki ben alınıyorum, ona göre kendimize çeki düzen verebiliriz. :)

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,070
Üyeler
2,542
Son üye
coskuncinar

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Back