Ben bunu okuyamadım

bundan da olsa olur ama google bunu da tanımıyor bizden tanıyan varmıdır

Ekler

• PICT0039.jpg
    PICT0039.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 28
ben dedim Sedat abi regülatör bu
dün gece æahmetle baya inceledik regülatör olduğu kesinleşdi. Ama ayarlı regülatörmü sabit regülatörmü şu an onu araştırıyoruz bide @hakan8470 ile yaptığımız çalışmada kondansatörde 30R var yani bide arızalı bişeymiz var önce onu bulacaz bizim termal de gelmediki gelseydi iyidi sanırım 30R pazartesine kalacak ama bulcaz umarım

Yahu bu arada çok keyifli bi iş miş ya

Doğru Çizim Budur Daha 30R yi bulamadım termalim pazaztesiye kaldı sanırım. Bu arada şu bizim regülatörü tesbit edebilirmiyiz ne koyabiliriz oraya.

Regülatörümüzün orjinali Bu

1709472764052.png

Boardun Regulatörden giden yollarını cizdim oda bu

Son Çizim1.jpg

Buda Sağlam Kartdan Aldığım Regulatör Voltaj Değerleri C63 ün eksi kutup dan tüm bacakları ölçdüğümde aşağıdaki voltaj değerleri

1709473136410.png

Nasil orjinali o abi? Saglam kartta ki mi bu yoksa?

kesik kesik cizikleri board un altinda gidiyor sanmistim. :kotek1:

Bu döküman belki işinize yarayabilir.

Ekler

• hs1.jpg
    hs1.jpg
    182.2 KB · Görüntüleme: 30
bizim entegre bu

Ekler

• PICT0044.jpg
    PICT0044.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 23
Net bir kod çıkmazsa, ikinci aşama devrenin tipine göre eleme yapmak. Devrenin tamamı nedir? Bunun bulunduğu yer nedir? Ayrıntılı resimler koyarsan ona göre değerlendirebilriz.
e ozaman senden de bi yorum bekliyoz artık başka da eklemem gereken bişi varmı çalışan kartımız da var

çalışan kartımız da var

Hazır çalışan kart varsa o zaman niye uğraşıyorsun? Çalıştır kartı, giriş voltajını ölç, çıkış voltajını ölç, çekilen akımı ölç. Ondan sonra da aynı özellikleri sağlayan ve ayak yapısı aynı olan alternatif regülatör kullan. Aynı ayak yapısı bulamasan da ölü böcek (dead bug) sistemi ile bulabildiğin regülatörü bağla.

Hazır çalışan kart varsa o zaman niye uğraşıyorsun? Çalıştır kartı, giriş voltajını ölç, çıkış voltajını ölç, çekilen akımı ölç. Ondan sonra da aynı özellikleri sağlayan ve ayak yapısı aynı olan alternatif regülatör kullan. Aynı ayak yapısı bulamasan da ölü böcek (dead bug) sistemi ile bulabildiğin regülatörü bağla.
timur yukardaki resimde ölçülmüşü var görmedinmi

ama ölçümlerden bişi anlamadım sen bişi diyebilirmisin
Biri 5v giriş, diğeri 3.3v çıkış, bir diğeri GND, son ikiden biride on-off. Beşinci bacağı hatırlayamadım. :)

Bu dokumana nereden bakrtiniz? LN1132P322N bu parca olabilir.
Daha üste bir link paylaşmıştım. Bu parça kodu oradada geçiyor ama bakan olmadı galiba. Bu tür parçları ararken üzerindeki smd marking kod ve kılıf tipini birlikte arasanız sonuca çabucak ulaşabilirsiniz.
Mesela web araması "hs6 sot23-5 marking code" şeklinde olabilir.

Biri 5v giriş, diğeri 3.3v çıkış, bir diğeri GND, son ikiden biride on-off. Beşinci bacağı hatırlayamadım. :)
Bu Şekilde U12 yi ölçdüğümde aşağıdaki gibi oluyor

5 Numara 170R
4 Numara 10K
3 Numara 10,6K
2 Numara Kısa Devre ground ile
1 Numara kondansatörün + bacağı İle Kısa Devre

Dua ette thermal kamera ile pic i isinirken gormeyelim sedat abi

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,840
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back