Boeing 737NG MCP Paneli Yapmak

Kablo gecisini idc konnektor ile yapabilirsin. Kabloyuda eski bilgisayarlarin hdd kablosunu kullanabilirsin.

Birde 50cm epoxy icinde elyaf olmayinca kirilgan olabilir.

Kagit fiyatini bilmiyorum. Az bilinen urunlerin fiyati internette ucuk kacik oluyor. Ben su firmadan a2 tabaka almistim. Fiyati 5 tl idi ancak. Epey oldu. Simdi 20 bilemedin 30 tl olsun.

Sen hangi sehirdesin?
Antalyadayım ben.

Söylediğin adreste 9tl. Bundan 2 tane alabilirim. Muhtemelen 1 tanesi yeterli olur. Yalnız tonerli yazıcıdan çıktı alabiliyormuyuz acaba? Yoksa mürekkepli mi olmalı?

Şunlar ile iki pcb yi birleştirmek daha mantıklı gibi.
Hiç kablo mesafesi olmadan sıfıra sıfır yanaştırırım.
Elimde de halihazırda var.
images (12).jpeg
9824880623666.jpg

Bu kagitlarin bir beyaz fonlu olani birde seffaf olani var. Alirken dikkatet. Ben seffaf olani daha kullanisli buluyorum. Tonerli yazici ile sikintisiz is yaparsin. Murekkepli olan suya girince baski dagilir. Bu sorunu cozmek icin sprey kullaniyorlar ama teknigi bilmiyorum denemedim.

Bu arada bu kagit ile panele yazilari yazdiktan sonra asinmaya dayanikli olmasi icin sprey akrilik vernik ile ince bir kat atman gerekli.

Resimini attigin headerlar kartlari ust uste birlestirmek icin uygun bununla nasil yan yana ekleyeceksin. Bu headerlerin 90C olanlari var yan yana eklemek daha kolay olur

Bu kagitlarin bir beyaz fonlu olani birde seffaf olani var. Alirken dikkatet. Ben seffaf olani daha kullanisli buluyorum. Tonerli yazici ile sikintisiz is yaparsin. Murekkepli olan suya girince baski dagilir. Bu sorunu cozmek icin sprey kullaniyorlar ama teknigi bilmiyorum denemedim.

Bu arada bu kagit ile panele yazilari yazdiktan sonra asinmaya dayanikli olmasi icin sprey akrilik vernik ile ince bir kat atman gerekli.

Resimini attigin headerlar kartlari ust uste birlestirmek icin uygun bununla nasil yan yana ekleyeceksin. Bu headerlerin 90C olanlari var yan yana eklemek daha kolay olur
Şeffaf olana dikkat ederim. Vernik olayıda kolay.
Pin headerlerin 90 derece olanları var elimde. Resimleri örnek olsun diye ne bulduysam attım :D

Bu headerleri toptan mı aldın, bende iki gündür bakınıyorum.

@uyesercan

Erkek

Dişi

Buda tüm liste

Şu swich'in yada benzerlerinin sinyal gelince otomatik atanı var mı?

switch-toggle-mts-102-on-on-3-pin-ic-139-5147-jpg_min.jpeg

Oyle birsey ne duydum nede gordum. Bir servo ile yapmak zorunda kalabilirsin. Her turlu biraz sikintili bir is. ..
Uçakta var. Piste teker koyduğu anda kapatıyor kendini.
Servo düşündüm ama aynı zamanda elle kapatıp açmam gerektiği için servo dayanmaya bilir.

Güçlüyüz, Cesuruz, Hazırız :katil1: :katil1:

20200530_192151.jpg

Ocak olur. Firini bilmiyorum. Cok cabuk yumusuyor zaten. Kumas gibi bukuluyor. Her tarafini esit isitmaya calis. Bunu yapmak icin İsiyi bir yerde bekletme hizli hizli gezdir. Sonra pressle.

Ocak olur. Firini bilmiyorum. Cok cabuk yumusuyor zaten. Kumas gibi bukuluyor. Her tarafini esit isitmaya calis. Bunu yapmak icin İsiyi bir yerde bekletme hizli hizli gezdir. Sonra pressle.
kestikten sonra ısıtmalıyım diye düşünüyorum ama içe doğru kıvrılırsa işim zor.

Tabi once keseceksin. Tayvsiye olarak o borunun ucundan 5cm lik bir parca kes. Sonra Kestigin parcayi dikine iki ayri yerden tekrar kes. Sonunda iki tane yarim daire parcan olacak. İsitirken borunun dis yuzeyi asagiya yani aleve dogru olsun. Boylece yumusadikca ice kivrilmaz aksine acilir. Yer cekimi ;)

Tabi once keseceksin. Tayvsiye olarak o borunun ucundan 5cm lik bir parca kes. Sonra Kestigin parcayi dikine iki ayri yerden tekrar kes. Sonunda iki tane yarim daire parcan olacak. İsitirken borunun dis yuzeyi asagiya yani aleve dogru olsun. Boylece yumusadikca ice kivrilmaz aksine acilir. Yer cekimi ;)
Bu malzemeye bakınca insan bi korkuyor. Çok kalın ve sert görünüyor. Ama testereyi vurunca hemen kesiliveriyor. Tahta bile daha zor kesiliyor bundan.
Dolayısıyla işlemesi çok kolay olacak sanırım. Elimdeki testere çok küçük olduğu için kesemedim. Bu saatte makina da çalıştıramıyorum. Bu günlük erteledim.

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back