Bütçeye göre havya seti tavsiyesi

Hobiye yeni başlayıp ilk havya setini alacak olanlar, veya elinde kıytırık ağaç saplı bir havya olup da ( :cheeky5: ) terfi etmek isteyenler için bütçeye göre bir havya tavsiyesi listesi hazırlayalım. Herkesin katkısına göre de şekillendirelim. Bütçe imkanlarını da 1 - 10 arasında belirleyelim 1 (çok vahim) 10 (para mevzu değil) olarak belilrleyelim.

Öncelikle en vahim bütçe için bile önereceğimiz havyada asgari olarak bulunması gereken özellikleri listeleyelim.

1) Uç çeşitleri. 3 tane uç çeşidi olsa bile yeterli.

2) kapalı döngü ısı regülasyonu ve ayarı. Sıcaklığı gösteren ekran olmak zorunda değil.

3) Asgari olarak 60 W güç aktarabilme.

1Mechanic T12 Pro 72 W havya istasyonu. Farklı markalar altında, daha uygun fiyatlarla benzer ürünler de var.
2JCD 8898. Bunun havya performansı T12 kadar iyi değildir ama sıcak hava olması bir artı getiriyor. Performansı iyileştirmek için orijinal hakko uçları kullanacak hale getirilebilir.
3Yihua 982
4
5Miniware TS80P
6Aixun T3A
7Aixun T420, T420D
8
9
10JBC, Weller, Ersa, ve Metcal lehimleme istasyonları

Son düzenleme:
UV boya aldım. 120₺ civarı tuttu. MNG kargo
ile yolluyorlar. Ona da 50₺ verdim. Havale yaptım,
hemen onaylandı.
Benim tecrübem bu, ilgili firma ile.

Tahtakalede ki isyerlerinden bir alisverisim olmustu. Bir sorun hissetmedim

D Modelini almayacağım. :bok1: unu çıkartmanın manası yok. 5500tl vermek varken neden 10000tl vereyim? İmalathanede çalışmıyorum ki.
Tamam para sorunu olmasa eyvallahta öyle bir parada yok. Bunu alırım, borcunu bitiririm, sonra keyfe keder 1500tl daha verir t115 koluda alırım. O da çok lazım olursa.

İki ucu hemen seri üretim mantığı ile düşünmeyin. Mr. Solderfix kanalına bakarsanız, iki havya ile komponent sökümü ile ilgili birçok tekniği var adamın. Cımbız almaktan kurtarıyor mesela.

Bunlarin calistiklari kutulari varya gosterge olan, ortalikta cok yer kapliyor diye dusunmustum, bu sebeple 2 tane ts100 almistim, butun uclardanda aldim. Hic yer kaplamiyorlar. 2 ucu da ayni anda sadece 1 sefer kullandim. smd kondansator sokerkendi sanirim.

Yav hasta etti beni bu ertel gsm :kizgin2:
Sepette 6400tl yazıyor. Ödeme ekranına gidiyorum 6700 oluyor. KDV desem 300'ün 3 katını eklemesi lazım. Kargo desem, onda da alıcı öder yazıyor.
Nerden ekliyo bu 300tl yi anlamadım. Arıyorum busaatte açmıyor doğal olarak. Başka yerde de satan yok T420 olarak.

Internet siteleri duzgun calismiyor olabilir. Yarin gorustukten sonra ona gore hareket edin isterseniz. Sitelerinde taksitli odeme icin bizimle iletisime gecin yaziyordu herhalde.

İki ucu hemen seri üretim mantığı ile düşünmeyin. Mr. Solderfix kanalına bakarsanız, iki havya ile komponent sökümü ile ilgili birçok tekniği var adamın. Cımbız almaktan kurtarıyor mesela.
işde cevap budur aynen şökerken çok iş görür

Yav hasta etti beni bu ertel gsm :kizgin2:
Sepette 6400tl yazıyor. Ödeme ekranına gidiyorum 6700 oluyor. KDV desem 300'ün 3 katını eklemesi lazım. Kargo desem, onda da alıcı öder yazıyor.
Nerden ekliyo bu 300tl yi anlamadım. Arıyorum busaatte açmıyor doğal olarak. Başka yerde de satan yok T420 olarak.
Ertel GSM ile biraz önce görüştüm. Sepette görünmeyip ödeme ekranında karşımıza çıkan 300tl fark komisyon muş.
Sabah sabah hiç tartışmaya giresim yoktu. Teşekkür edip kapattım telefonu.
Bu ertel GSM den alış veriş yapmayacağım. Gerekirse 10bin verip T420D alacağım ama bunlardan alış veriş yapmayacağım.
Böyle iş olmaz. Ne istiyorsan yazarsın açık açık kabul eden öder. Öyle dolandırıcı gibi sepette başka fiyat, ödeme ekranında başka fiyat işleri hiç hoş değil. Fark etmeyip ödesem resmen dolandırıcılık.

Bu kredi kartlarina komisyon son 1 aydir var. Gercektende komisyon olarak geciyor. Diger firmalarda yapmaya basladi.

Ertel GSM ile biraz önce görüştüm. Sepette görünmeyip ödeme ekranında karşımıza çıkan 300tl fark komisyon muş.
Sabah sabah hiç tartışmaya giresim yoktu. Teşekkür edip kapattım telefonu.
Bu ertel GSM den alış veriş yapmayacağım. Gerekirse 10bin verip T420D alacağım ama bunlardan alış veriş yapmayacağım.
Böyle iş olmaz. Ne istiyorsan yazarsın açık açık kabul eden öder. Öyle dolandırıcı gibi sepette başka fiyat, ödeme ekranında başka fiyat işleri hiç hoş değil. Fark etmeyip ödesem resmen dolandırıcılık.
Burada garip olan, niye 300 TL nin yaninda komisyon yazmiyorsun?

Bu kredi kartlarina komisyon son 1 aydir var. Gercektende komisyon olarak geciyor. Diger firmalarda yapmaya basladi.
Amenna. Kimse zarar etsin istemeyiz. Ama ya bunu belirt yada ürün fiyatına ekle. Kabul eden zaten öder. Müşteriyi küstürmenin manası yok. Kendi ayağına sıkmaktan başka bir şey değil.