Bütçeye göre havya seti tavsiyesi

Hobiye yeni başlayıp ilk havya setini alacak olanlar, veya elinde kıytırık ağaç saplı bir havya olup da ( :cheeky5: ) terfi etmek isteyenler için bütçeye göre bir havya tavsiyesi listesi hazırlayalım. Herkesin katkısına göre de şekillendirelim. Bütçe imkanlarını da 1 - 10 arasında belirleyelim 1 (çok vahim) 10 (para mevzu değil) olarak belilrleyelim.

Öncelikle en vahim bütçe için bile önereceğimiz havyada asgari olarak bulunması gereken özellikleri listeleyelim.

1) Uç çeşitleri. 3 tane uç çeşidi olsa bile yeterli.

2) kapalı döngü ısı regülasyonu ve ayarı. Sıcaklığı gösteren ekran olmak zorunda değil.

3) Asgari olarak 60 W güç aktarabilme.

1Mechanic T12 Pro 72 W havya istasyonu. Farklı markalar altında, daha uygun fiyatlarla benzer ürünler de var.
2JCD 8898. Bunun havya performansı T12 kadar iyi değildir ama sıcak hava olması bir artı getiriyor. Performansı iyileştirmek için orijinal hakko uçları kullanacak hale getirilebilir.
3Yihua 982
4
5Miniware TS80P
6Aixun T3A
7Aixun T420, T420D
8
9
10JBC, Weller, Ersa, ve Metcal lehimleme istasyonları

Son düzenleme:
iyi bu firma sanliurfadaymis, senin siparis gelince memnun kalirsan oradan pesin paraya aldirabilecegim birilerini bulurum.

Ustalarım merhabalar. Kendime güzel yarı profesyonel bir havya istasyonu almak istiyorum fakat bütçem kısıtlı maksimum 2000 tl. Eğer gerçekten fiyat performans ise 3000 tl ye kadar zorlayabilirim. Almışken kullanışlı bir ürün almak istiyorum. Sizce ne satın almalıyım yihua 2500-3000 arası bir fiyata geliyor ama uç tipi t12 gibi yaygın bulunan bir tip değil sanırım. Quicko ve handskit olan ise t12 tabii ki bunlar yurtdışı ürünleri. Kafam karıştı türkiyeden baktıklarım göze biraz dandik görünüyor. Tüm yorum ve öneriler sizde üstadlarım.

1709764821014.png Screenshot_1.png Screenshot_2.png Screenshot_3.png

Merhaba geçenlerde denk geldi ve kendime sugon aifen a902 havya aldım. İçerik olarak 3 kol 9 uç verdiler şuan kullanıyorum ve memnunum. Fiyat olarak 4600 tl ye denk geldi

Ekler

• aifen a902.jpg
    aifen a902.jpg
    238 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba geçenlerde denk geldi ve kendime sugon aifen a902 havya aldım. İçerik olarak 3 kol 9 uç verdiler şuan kullanıyorum ve memnunum. Fiyat olarak 4600 tl ye denk geldi
Sanki bu Aixun T420 nin uclarinida kullanir gibi geldi bana. Yani birbirlerinin uclarini kullanabilirler herhalde

kollar ve uçlar jbc clonu bu nedenle uyumlu aynı zamanda bu cihazda kolda ısı yapabildiğiniz tuşlarda mevcut

Tahtakale tomruk sokak cep telefonu toptancılarından malzeme alıyorum. Bir kaç yer facebook üzerinden satış yapıyorlar makinacıyız.biz, onemobile, avrasya1453 gibi

2. el eski havyasini satan birisi varsa benle iletisime gecebilir mi?
Burada hem gozukmeyebilir hem de alis satis bittiginde hala cevap alabilirsin, istersen Genel Konular altinda Satilik Araniyor kismi var. Oraya yazarsan belki daha cok kisiye ulasma sansin olabilir.

Merhaba, acemi kullanıcıya ortalama havya seti tavsiyesi yapar mısınız? Tavsiye edilen ''Mechanic T12 Pro'' markasını bulamadım ancak OSS'nin aşağıdaki linkteki benzer bir ürünü var.

Link: https://tr.aliexpress.com/item/1005001633176455.html

Mekatronik sistemlere ilgim var, bir yandan elektrik-elektronik eksiklerimi gidermeye çalışıyorum. F/P havya seti şu ürünü al dediğiniz bir ürün var mıdır? Bütçe belirtmek gerekiyorsa max. 2500 tl düşünebiliriz.