Jk flip flop

berkderler

Üye
Proteus üzerinden 6 dan 9 kadar sayan 8 kurulan asekron jk devresi kurmam lazım hiç anlamadım yardımcı olabilecek varmı?

Abi hiç bir şekilde anlayamıyorum üniversitede ders alıyorum hocam bana sadece sınıfta benle dalga geçer gibi hiç bir şekilde sorumlulugum olmamasına rağmen bana ödev kitledi ve sinifta 10 kişi anlamadığı halde

Abi hiç bir şekilde anlayamıyorum üniversitede ders alıyorum hocam bana sadece sınıfta benle dalga geçer gibi hiç bir şekilde sorumlulugum olmamasına rağmen bana ödev kitledi ve sinifta 10 kişi anlamadığı halde
Bunu yapmam gerekiyor pazartesiye kadar yapmam gerekiyor kafayı yiyeceğim 40 tane devre denedim ama yapamadim

Bence bu sana ödevini yapmama avantajı sunmaz, daha vaktin de varmış attığım video gayet açıklayıcı takıldığın yerde yardım da edebilirim mesela 6-7-8'e kadar saydırdın ama 9'u yapamadın 9'u yapmanda yardım edebilirim

Bence bu sana ödevini yapmama avantajı sunmaz, daha vaktin de varmış attığım video gayet açıklayıcı takıldığın yerde yardım da edebilirim mesela 6-7-8'e kadar saydırdın ama 9'u yapamadın 9'u yapmanda yardım edebilirim
Abi discord kullaniyormusun acaba oradan daha iyi anlatabilirim hemde yaptığım projeleri gösterebilirim

State diyagrami, durum gecis tablosu yapmayi ogrendin mi?

Ogrenmediysen once onlari ogren.

Oteki turlu sezgilerle tasarim yapman gerekir bu teknik cogu tasarimda seni yolda birakir.

• Beğen
Reactions: clc
State diyagrami, durum gecis tablosu yapmayi ogrendin mi?

Ogrenmediysen once onlari ogren.

Oteki turlu sezgilerle tasarim yapman gerekir bu teknik cogu tasarimda seni yolda birakir.
Abi cidden 6 haftadır cidden ders aldım ama net bir şekilde şunu söyleyebilirim DERSLERİ HİC AKSATMADİM ama bu ders üzerine bir şey anlamadım

Sonucta durum diyagrami ve durum gecis tablosu hazirlamayi biliyormusun bilmiyormusun?

1710529813608.png

O zaman sezgisel olarak 00-01-10-11 sayicisi yaptik. Yukle girisinden yukleme yapildiginda Q0=1 Q1=0 oluyor. (Asenkron sayici istendigi icin boyle yaptik)

00=6
01=7
10=8
11=9

olarak kodladim.

Simdi

00 -> 0110
01 -> 0111
10 -> 1000
11 -> 1001

kodlamasiini yapan bir encoder tasarlayacaksin.

Ama bu isi 4 FF ile de yapabilirsin. Bu durumda hic encoder lojigi yapmana gerek kalmaz.

Sonucta cok farkli sekilde soru cevaplanabilir.

4 Tane JK FF kullanacaksin. Dogrudan 0110, 0111, 1000, 1001 diye sayacak.

Q cikislari dogrudan 6,7,8,9 olacak.

Verdigim 2 FF lu sayiciyi anladiysan yap iste 4 FF lu.

Tek fark, yukle girisi FF lari 1000 (8) diye yukletecek.

Yok abi cidden kafayı cidden anlayamıyorum sayısal sistem ve encoder vb konularda cozumlemede iyiyim ama cidden 4 ff anlayamadım

Elinde bir ornek varken hic olmazsa proteus simulasyonu yap.

Ornek calisiyorsa bunu 4 FF'a cevirmeyi becerebilirsin.

Oteki turlu israrini ben ugrasmiyim odevimi yapsinlar olarak anliyorum.

Abi discord kullaniyormusun kullanıyorsan cidden uğraşıyorum şu konuyu anlayabilmek sayısız örnek yaptım kimi dosyanın içinde 3-4 farklı farklı denemelerim var discord üzerinden kanitlayabilirim

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back