Jk flip flop

IMG-20240315-WA0029.jpg

U2 Q yu U3 JK ya degil de U2 Q! yu U3 JK ya bir bagla. Simulasyonu yap bakalim. Hata var mi?

Falsad daki JK larin set reset pinleri yok.

Clk girisi de invert clock.

Eger Set Reset pinleri olmayan JK FF ile calisacaksan bu set reset isini de JK pinlerine koyacagin lojikle halledeceksin. Is uzar gider.

JK, S, R, Clk pini olan JK ile calis.

Oteki turlu Hic kurtulusun yok olecekmissin fikrasi aklima geldi.

Dursun la Temel ormanda iken Dursun'un cisi gelmis. Yilan isirmis diye basliyor.

Bende proteus yok. O yuzden falsadda cizdim.

Tamam iste Falsaddakini proteusa cevir simdi. Sonrasinda az bir isi kaliyor.

Abi ben aleviyim Alevilikte her geleni Hızır bil derler hizirim olsun Allah senden razı olsun Allah razı olsun berkderler discord ismim bir şeye ihtiyacın olursa kendini tanitirsan elimden gelen bir şey olursa İzmir'de kapım açıktır

Ne oldu proteus da calistirdin mi?

Calistirdiysan buraya en azindan semanin ekran goruntusunu ekle ki ise yarasin.

Tamam simdi de bir butona basinca dogrudan FFlara 8 ile alakali olan kodu yani 01 yuklemesini yaptir.

2 tane FF var. Birisi resetlenecek digeri setlenecek.

Yalniz istedigin oldugunda sana bir kac sorum olacak. Sinav yapacagim ona gore. Sonucta hoca bu devreyi senin bilerek yapip yapmadigini bir bilemedin iki soru ile sip diye anlar.

Son düzenleme:
Super.

Sanirim hocanin istedigi oldu.

Simdi sorular.

Sirayla gidelim.

Neden ilk cizdigim semada, ikinci FF un Clk girisi birinci FF'un Q degil cikisina bagliyken su anki cizimde Q cikisina bagladik?

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back