JLC pcb yeni sipariş

Endorfin35+

Kayıtsız Üye
3 farklı tasarım
pcb bedeli 11$
kargo 35.5$

Gelişmeleri bildiririm...

1726146134089.png

DHL Express'ten güncelleme: GOLDEN SHINE ELECTRONICS(WENG YUAN)CO.,LTD tarafından gönderilen Xxxxxxx numaralı gönderinizin tahmini teslimat tarihi Cum Eyl 20 2024, gümrük işlemlerine tabidir (ilgiliyse). İmza gereklidir. Teslimatınızı yeniden planlamak veya seçiminizi değiştirmek için https://del.dhl.com/TR/xxxxx adresine gidin.

Dhl böyle bir WhatsApp mesajı gönderdi. Önceden böyle mesaj almıyordum. Ya whatsapp bildirimlerini açtım ve hatırlamıyorum yada artık mesaj gönderiyorlar.

Neyse pcb üretimi tamamlanmış. Adamlar iki günde pcbyi yapıyor...

Pcblerin aciliyeti mi vardı?
Kargonuz Türkiye'ye girer girmez DHL ile irtibata geçin. Yoksa, her gün için depolama ücreti alabilirler.
"Standard Global Direct Line" seçeneği ile gelirse, teslim tarihi biraz uzuyor. Ancak, Aras Kargo ile adresinize geliyor. Gürmrükleme ücreti varsa, JLCPCB'ye önceden ödüyorsunuz.

Pcblerin aciliyeti mi vardı?
Kargonuz Türkiye'ye girer girmez DHL ile irtibata geçin. Yoksa, her gün için depolama ücreti alabilirler.
"Standard Global Direct Line" seçeneği ile gelirse, teslim tarihi biraz uzuyor. Ancak, Aras Kargo ile adresinize geliyor. Gürmrükleme ücreti varsa, JLCPCB'ye önceden ödüyorsunuz.
Ben hep DHL ile getiriyorum. Hehangi bir sorun yaşamadım. Hatta bir seferinde pcbler gümrüğe takıldı. DHL bu konuda izlenecek prosedür konusunda çok yardımcı oldu. Ek ücret ödemeden pcblerim gümrükten çıktı. Yasadan öncede tüm pcbler gümrük işlemine tabi oluyordu. Bu konuda uzman değilim ama gümrük işlemi zaten her şekilde oluyor. Sadece istisna kapsamında iseniz gümrük çekim işlemi taşıyıcı firma tarafından yapılıyor yoksa gümrük müşaviri gerekir ve o zaman depolama ücretleri ödenir diye biliyorum.

garip bir şekilde benim çalıştığım bir firma pcbleri (65 ve 135 usd) iki ayrı siparişte ve 30 euro üstü olmasına rağmen. gümrüksüz teslim edildi.

aslında burada lokal bir dhl hesabı açıp kargoyu karşı ödemeli göndertebilirsek belki süreç daha kolaylaşabilir.

garip bir şekilde benim çalıştığım bir firma pcbleri (65 ve 135 usd) iki ayrı siparişte ve 30 euro üstü olmasına rağmen. gümrüksüz teslim edildi.

aslında burada lokal bir dhl hesabı açıp kargoyu karşı ödemeli göndertebilirsek belki süreç daha kolaylaşabilir.

Tahminimce şöyle olacak; İstisna kapsamı için taşıma bedeli dahil edilmeyecek ama vergi hesaplanırken toplam bedel üzerinden vergi alınacak. Daha önce bu hesabı yapmamıştım. Bakalım kazasız belasız gelirse hesaplarız.

Tahminimce şöyle olacak; İstisna kapsamı için taşıma bedeli dahil edilmeyecek ama vergi hesaplanırken toplam bedel üzerinden vergi alınacak. Daha önce bu hesabı yapmamıştım. Bakalım kazasız belasız gelirse hesaplarız.
kargo bedelinden vergi alınması hatalı bir uygulama olur, tabi burası türkiye

Forum istatistikleri

Konular
6,572
Üyeler
2,693
Son üye
korfez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back