Kondansatör Değişimi

Talebe

Aktif Üye
Resimdeki ayarlanabilir güç kaynağı kartının üzerinde bobinin önünde duran 22uf/100v kondansatör yerine 220uf/25v koymam sistem için sağlıklı olurmu
BC7D3F74-0671-4170-A245-358C9AA210D1.jpeg
5FF570B8-6748-4D6A-82F5-D3777280A37C.jpeg

Resimdeki ayarlanabilir güç kaynağı kartının üzerinde bobinin önünde duran 22uf/100v kondansatör yerine 220uf/25v koymam sistem için sağlıklı olurmu 19342 eklentisine bak19343 eklentisine bak
Ben buradaki master degree ustalardan değilim ama kondansatör değişimlerinde gerilimlerin aynı olması, kapasitenin de aynı ya da daha büyük olması gerektiğini biliyorum . Yanı sizin iş nanay bence .

orda bi step-up varsa step-up yapılırken oluşacak pikler kapasitöre mininmum zarar versin diye bu kadar büyük voltajlı seçilmiş olabilir, siz yine'de uygun olanını takın .

Hemen yanındaki küçük bobin ve arkasındaki büyük bobin bunlardan biri step-up için olmalı.
Güç kaynağı marka modeli nedir?

Ürünün adı fnirsi dc-6006l ayarlanabilir güç kaynağı . Sorun şu aldığım günden beri cihaza dc yada usb C girişinden (PD) destekli enerji verdiğimde LCD ekran beyaz oluyor fakat cihazın çalışması devam ediyor. Bu sorunu üretici ile whatsap üzerinden ilettin verilen ilk çözüm 1.44” ekranın gösterdikleri pinlere 100nf/603 kapasitör eklemem bende o şekilde uyguladım 24 saat sonra tekrar beyaz ekran sorunu başladı bu defa çözümleri bu kondansatörü kontrol etmem ettim hatta yeni taktım 22uf /100v .fakat whatsapp hattı kurumsal olduğundandır gelen başka mesajda buraya 220uf/25v takmamı öneriyor. Güven vermedi burası frekans kondansatörü değilmi bu Çinliler bu değişimi öneriyor ise üretip sattıkları cihazlarda neden değişikliğe gitmiyor diye düşünüyorum.
642387AD-9BB7-408D-AAAF-D70F290626CB.jpeg
C31BB1F0-FD1A-4EB2-A23A-5012416C3047.jpeg

Cihazi maksimum çıkış voltajina çıkarın bakalim kac volt olacak.

Hala 5 volt olursa 3 harflilerden gelen bilgideki gibi 25 volt bir kapasitor takabilirsiniz.

Neden 100 volt taktiklarina anlam getirmemek lazim. Çünkü onlar Çinli.

Cihazi maksimum çıkış voltajina çıkarın bakalim kac volt olacak.

Hala 5 volt olursa 3 harflilerden gelen bilgideki gibi 25 volt bir kapasitor takabilirsiniz.

Neden 100 volt taktiklarina anlam getirmemek lazim. Çünkü onlar Çinli.
Elimde dc kaynağı en yüksek 20v var burdada sonuç değişmedi 5volt Tl694 entegresini sürmek için olabilirmi bu kondansatör
8FE43389-B9F1-4CCA-8C65-236F13B37DEE.jpeg

Ya bismillah deyip 220uf/25v kondansatör taktın diğerini çıkarıp tekrar ölçüm yaptım kondansatör bacaklarından 5volt veriyor. Herşekilde 5 volt veriyor ise neden 22uf takılı cihazlarında

Yukarida nedeninin sorgulanmamasinin sebebini yazdım.

5 volt tl594 değilde alt katta bir mikroişlemci devresi var ise onu besliyor olabilir.

Su an sorun devam ediyor mu? Cihazin son durumu nedir?

Yukarida nedeninin sorgulanmamasinin sebebini yazdım.

5 volt tl594 değilde alt katta bir mikroişlemci devresi var ise onu besliyor olabilir.

Su an sorun devam ediyor mu? Cihazin son durumu nedir?

Son düzenleme:
Bu PD girişini kullandığım zaman belli aralıklarda beyaz ekrana dönüyor LCD .Tekrar yaptı aynı durumu .

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,497
Son üye
omertopcu82

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back