Kuantum bilgisayar

ibm ucretsiz kullanima acmisti yiillar once vermeye gerek yok, ille elinle kurcalayacan :)

Anladığım kadarıyla şöyle , bir tane atom var elektronlar bir yöne bakacak şekilde konumlanıyor ve öyle kalıyor bu atoma bir mikrodalga sinyali verildiğinde yansıyan dalgada bir faz farkı oluşuyor.

2d olarak düşünsek 360 derecelik konum var , tabi bunu okumak parazit vs zorolduğu için sadece 0 90 180 270 derecelik açılarla elektronlar konumlamak zorunda kalıyorlar çünkü 95 derecelik konunmlamayı okuyacak hassiyet şimdilik yok. yani tek bit içinde 4 sayı var , eğer okunabilseydi mesela 360 tane sayı olacaktı hassaiyete göre daha fazla ,

Atom 3D olduğu için 2d olrak 4 farklı pozisyonda ölçmeyi başarabliyorsa 3d olarak bunun karesi tek bitte 16 sayı var.

Ayrıca mekanızma dalgalar ile çalışıyor elektonikten öte balga mekanıği kullanılıyor.

Biraz sallamış olabilirim ama bunu anladım , geyiktir teknik bilgi değildir :katil2:

Ledi gozlersen yanacak, gozlemez bir baska tarafa bakarsan sonecek.

Quantum olduguna gore belirsizlik olmasi lazim.
Ortama bakarsan aydinlik, gozunu kaparsan karanlik.

o zaman bizim evde bu kuantum zaten varmış. şuan öyle, gözümü kapatıyom lambalar sönüyor açıyorum yanıyor. Ama bu benim gözümün açık yada kapalı olduğunu nereden biliyo :D

Bunu istedigin kadar kisiyle birlikte ayni zamanda da deneyebilirsin.

Kisilerden birisi bile gozunu acarsa lamba yanacak. Hepsi birden gozunu kaparsa lamba sonecek.

Ama elektronik olarak gozlemeye kalkarsan lamba hep yanacak.

Ortamda quantum varliklar varsa ve lambaya bakarlarsa lamba gene yanar ona gore.

Quantum boyle bir sey galiba.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back