minton hts 9007 restorasyon

Bu modüllerde gördüğüm çıkış pinleri 4 lü olanlar var. 2 sağ 2 sol hoparlör için. Birde 3 pinli olanlar var. GND pinleri ortak.

Alacağınız modele göre yönlendiririm.

Ancak öncesinde anfinizin yukardaki şekilde DVD moduna alıp ilgili tespit ettiğim uçlardan ses alıp almadığını bir ses kaynağı ile denemenizi öneririm.

Sonrasında modül almanızı tavsiye ederim.

Ses kontrol entegresi pt2323. Cihazin menüsünde aux seçimi var ise entegrenin ilgili bacağından, menüde qux yoksa diğer girişlerden ses sinyalini vermemiz lazım.

Menüde aux giriş seçeneği varmi?

Yoksa diye ilerliyorum.
FL ile SL pinlerini bu dvd soketine çıkan hattı tespit edip mp3 calarin L cikisina FR ile SR pinlerini birleştirip mp3 calarin R cikisina bağlanacak. Bu dvd portunun gnd si mp3 calarin gnd si ile irtibatlandirilacak.

Menüde aux olup olmadığını yazın ona göre ilerleyelim.

17330 eklentisine bak

Pt ses entegresi ile ilgili yukarida temel semayı paylaştım.

Burada yapılması gereken cihaz dvd konumuna alındığında entegrenin hangi girişlerinden ses sinyalini aldığını bulmak.

Bunun için sistem kurulup ya sinyal şekli bilinen bir sinyal uygulanıp hoparlörleri bu sinyalini alınması beklenir yada daha amatörce bir ses kaynagi basit bir radyonun kulaklik çıkışından ses sinyali alınır. Sinyalini gnd hattı ses sisteminin giriş kısmı gnd sine bağlanır. Ses sinyal ucu ise entegrenin tüm girişlerine kısa süreli temas ettirilir. Hangi kanallardan ses geliyorsa o pinler kullanılır.

Ses gelmiyor ise sorun seçim yapan sistemde olabilir.

Antalyada iseniz yardımcı olayım. 10 dakikalık bir işlem.

Pt ses entegresi ile ilgili yukarida temel semayı paylaştım.

Burada yapılması gereken cihaz dvd konumuna alındığında entegrenin hangi girişlerinden ses sinyalini aldığını bulmak.

Bunun için sistem kurulup ya sinyal şekli bilinen bir sinyal uygulanıp hoparlörleri bu sinyalini alınması beklenir yada daha amatörce bir ses kaynagi basit bir radyonun kulaklik çıkışından ses sinyali alınır. Sinyalini gnd hattı ses sisteminin giriş kısmı gnd sine bağlanır. Ses sinyal ucu ise entegrenin tüm girişlerine kısa süreli temas ettirilir. Hangi kanallardan ses geliyorsa o pinler kullanılır.

Ses gelmiyor ise sorun seçim yapan sistemde olabilir.

Antalyada iseniz yardımcı olayım. 10 dakikalık bir işlem.
Evet dediğiniz gibi bağlantıları yaptım maalesef İstanbul’dayım

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,659
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back