Motorobit Çilesi

42 cm x 31 cm. Derinlik 14.5 cm

Yalnız direnç serisi konusunda biraz sallamışım. E12 serisi bendekiler :katil1:

Elektronige ilk baslayinca ilk alinan sey dir bu direnc. Iyi ki cok almamissin abi, omur boyu yeter sana, coluga cocuga da kalir. Ama bu dandik cin firmalari bile kiyisina kosesine yaziyor ne oldugunu.

Motorobit te de yok gerci hepsini birden alabilecek bir paket. O zaman bunlar seni almasin diye aramislar herhalde abi:katil1: Ozdisandan alsaydin keske abi, ayri ayri paket yaparlardi.

Ben simdi ordan kondansator de almam karistirirlarsa hapi yuttuk

Çinden SMD 0402 serisi direnç kondansatör defterleri aldım, onları işe yarıyor. Üzerinde çalıştığım devrelerde bunlardan var.

Bu çekmecedekiler de deneyler için işe yarıyor, breadboard'da devre kuracağım zaman. Belki ileride karbon olanları kaldırırım, çok fazla var onlardan.

Akşama bende çekmece setimi paylaşacağım

Hoparlörleri balık istifi gönderenler de var. :kotek1:Yada so8 yada daha küçük kılıftaki smd çipi kilitli poşetin içine diğer malzemelerin yanına atıp gönderen de.:oluat:

Konu ile bağımsız olarak yeni emoji paketleri eklenmiş. @taydin teşekkür ederiz.
Bunlari ifsa etmemizin sakincasi olmasa gerek herhalde, deriz ki ben burdan mal aldim bana boyle gonderdiler, yorum sizin

Bunlari ifsa etmemizin sakincasi olmasa gerek herhalde, deriz ki ben burdan mal aldim bana boyle gonderdiler, yorum sizin

Firma ile ilgili tabiki eleştiride bulunabiliriz. Ama kesin kanıtı olan hakikatlerin dışına çıkıp zan ile, tahmin ile yorumlar yapmamak lazım. Çünkü o tahmin yanlış çıkarsa ve firma da karalama davası açarsa yasal anlamda sorumlu olursun.

Özdisan, Empa, Ekom gibi firmalar dışındaki firmaların neredeyse tamamı etiketlemeden ve düzgün ayırmadan yolluyor.

Robolink Market bu konuda yine ayrı ayrı poşetleyip barkod yapıştıran güzel örneklerden.

Firma ile ilgili tabiki eleştiride bulunabiliriz. Ama kesin kanıtı olan hakikatlerin dışına çıkıp zan ile, tahmin ile yorumlar yapmamak lazım. Çünkü o tahmin yanlış çıkarsa ve firma da karalama davası açarsa yasal anlamda sorumlu olursun.
@sedat abi bak bir kac foto paylassan cok daha iyi olacak gibi, kanit yani

Her çekmeyeceyi de ikiye bölüp önüne karbon direnç, arkasına metalfilm dirençleri koydum. Tüm standart E24 dizilimi dirençler için 90 kutu gidiyor. Eğer elinde hiç direnç yok, yeni alıyorsan, karbon direnç alma, sadece metalfilm al.

30803 eklentisine bak

kagit seritleri cikarmanin kolay yolu nedir acaba?

Özdisan, Empa, Ekom gibi firmalar dışındaki firmaların neredeyse tamamı etiketlemeden ve düzgün ayırmadan yolluyor.

Robolink Market bu konuda yine ayrı ayrı poşetleyip barkod yapıştıran güzel örneklerden.
Abi Empa Ekom yazarken, link baglasan ne tatli olurmus varya , benim buldugum linkler dogru mu?

Emka bunu da yanlislak buldum baya hosuma gitti

Son düzenleme:

Belki başka firmalar da vardır poşetli etiketli gönderen ama benim şu an aklıma gelenler bunlar..

geçen hafta motorobit den 150 Çeşit toplu direnç siparişi verdim. elimde her çeşit direnç olsun niyetiyle. Buraya kadar güzel. aynı gün kargo yazıyor sitede şu sate kadar sipariş olursa diye cuma verilen siparişi salı kargo ettiler. Bide pazartesi beni aradılar birkaç direnç çeşidi kalmamış iade mi edelim başka bişeymi sağolsunlar eksik yerine başka direnç istermisiniz diye sordular eklediler o güzel. Ama telefondaki bayana üstüne basa basa söyledim yollayacağınız dirençleri ohmuna göre ya poşetleyin yada direncin kağıdına yazın ki ben renk aramim direncin üzerinde istiflerken.

Neyse dün dirençler geldi koca kutu kutuyu açtım sanki ben 1/4 leri ayrı poşet, 1/2 leri ayrı poşet yap dedim. şimdi kaç gündür renklerine bak yerine koy perişan ettiler. çokmu zor en azından ucuna kac ohm olduğunu yazmak.

Yakışdıramadım motorobbit.

30807 eklentisine bak Bunun gibi 2 torba tolusu direnç
Bu konuda robolink ve özdisan çok iyi. Her ürün için ayrı etiketli poşet oluyor.

@coder
Ben 2 sıra kutu ile hem THT leri, hemde SMD leri çözdüm. Biraz zahmetli. 3D yazıcıya ihtiyaç var. :)

Bunlar Mano K-31 çekmeceler. Bir tanesinde iki tane çekmece var. Her birini 6 ya bölüp, Aynı omajdan 1 THT, 1 SMD koydum. Bir çekmeceye üç çeşit direnç sığdırdım. Arkadaki THT nin aynısının SMD sini önüne koydum. Çekmeceleri 3D yazıcıdan bastığım parçalar ile böldüm.

20240222_215141.jpg

20240222_215212.jpg

20240222_215223.jpg

Tamam Antalya ya tasiniyoruz, bu mal bitmez :katil1:

@coder
Ben 2 sıra kutu ile hem THT leri, hemde SMD leri çözdüm. Biraz zahmetli. 3D yazıcıya ihtiyaç var. :)

Bunlar Mano K-31 çekmeceler. Bir tanesinde iki tane çekmece var. Her birini 6 ya bölüp, Aynı omajdan 1 THT, 1 SMD koydum. Bir çekmeceye üç çeşit direnç sığdırdım. Arkadaki THT nin aynısının SMD sini önüne koydum. Çekmeceleri 3D yazıcıdan bastığım parçalar ile böldüm.

Ender 3 pro ya da bir kilif alsan varya cok tatli olur sanki.

Sen Timur abinin çekmecelerin tamamını görmemişsin belli. :katil2:
Yok ben ondan hoslanmiyom hic, cep dusmani o. Bi de Istanbuldan ne kadar uzak o kadar iyi :dans1:

Plastik kiliflar vardi icini gorebiliyordunuz, ortu gibi. Gormussunuzdur, kullanisli bulmadiniz sanirim

Plastik kiliflar vardi icini gorebiliyordunuz, ortu gibi. Gormussunuzdur, kullanisli bulmadiniz sanirim
Plastiğe istedikleri parayı vermek zoruma gidiyor. Mecbur değilsem ederinden fazla istenen hiç bir şeyi almıyorum. Param olsa da almıyorum.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,926
Üyeler
2,504
Son üye
yaxe22

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back